ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
27.06.2017 Справа № 904/5836/17
про стягнення 75251,72 грн.
Суддя Панна С.П.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, - представник за довіреністю б/н від 28.04.2017
від відповідача: ОСОБА_2, - представник за довіреністю №612 від 13.06.2016
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Теплобуд-профі" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Комунального підприємства "Дніпропетровські міські теплові мережі" Дніпропетровської міської ради про стягнення 38904,39 грн. - основного боргу, 9200,87 грн. - пені, 2788,32 грн. - 3% річних, 24358,14 грн. - інфляційних витрат та судового збору у розмірі 1600,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем умов договору підряду №153-14-Р від 10.11.2014 року щодо оплати виконаних робіт.
Відповідач подав до суду відзив №568 від 27.06.2017 року, в якому просить застосувати строки позовної давності.
У відповідності до вимог ст. 85 ГПК України судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника Позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
10.11.2014р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Теплобуд-профі" (далі - підрядник) та Комунальним підприємством "Дніпропетровські міські теплові мережі" Дніпропетровської міської ради (далі - замовник) укладено договір № 153-14-Р (далі-договір).
Предметом договору є виконання підрядником робіт з відновлення теплової ізоляції дільниць трубопроводів опалення на ж/м Тополя-2, 3 Бабушкінського теплового району (п. 1.1. договору).
Кількісні характеристики предмета підряду: згідно видам робіт та об'ємам, вказаним в кошторисній документації (додаток №2) (п. 1.2. договору).
Підрядник виконує власними і залученими силами і засобами всі роботи відповідно до вимог кошторисної документації (п. 1.3. договору).
Підрядник зобов'язаний виконати роботи згідно календарного графіка виконання етапів робіт, який є невід'ємною частиною договору (додаток № 3) (п. 2.1. договору).
Договірна ціна (додаток №1) визначається на підставі кошторисної документації, є динамічною і складає 97229,03 грн. (ПДВ в т.ч. - 16204,84 грн.) (п. 3.1. договору).
Підрядник забезпечує виконання робіт відповідно до графіка виконання етапів монтажних та пусконалагоджувальних робіт (п. 8.2. договору).
Фінансування робіт здійснюється за рахунок власних коштів підприємства. Обов'язки сторін по фінансуванню визначаються умовами цього договору (п. 10.1. договору).
Відповідно до п.11.1 договору розрахунки між сторонами здійснюються в наступному порядку: розрахунки здійснюється на підставі актів фактично виконаних робіт в 10-ти денний за формою КБ-2в, підписаних уповноваженими представниками сторін. Замовник має право затримати кінцеві розрахунки до усунення недоробок і дефектів, виявлених під час приймання виконаних робіт. Підрядник визначає об'єм і вартість виконаних робіт, які підлягають оплаті, надає відповідні документи для підпису замовнику протягом двох днів після виконання робіт. Замовник зобов'язаний підписати подані підрядчиком документи, які підтверджують виконання робіт, або обґрунтувати причини відмови від їх підписання протягом п'яти днів з дня отримання. У разі затримки бюджетного фінансування розрахунок за виконані роботи здійснюється протягом 14 банківських днів з дати отримання замовником бюджетного призначення на фінансування робіт на свій рахунок (п. 11.2. договору).
Прийом-передача виконаних робіт здійснюється на умовах цього договору (п. 12.1. договору).
Прийом результатів робіт здійснюється замовником протягом 5 (п'яти) робочих днів з моменту отримання ним повідомлення підрядника про готовність виконаних робіт до здачі (п. 12.2. договору).
Здача результатів робіт підрядником і прийом їх замовником оформляються актом виконаних робіт за формою КБ-2В, виконаним в програмі АВК-2116, який підписується уповноваженими представниками сторонами. Підрядник повинен здавати акти виконаних робіт не пізніше 28 числа звітного місяця до виробничо-технічного відділу замовника та не пізніш як 6 числа місяця наступного за звітним до бухгалтерії замовника. За наявності претензій замовника за якістю і об'єму виконаних робіт, він має право відмовитись від підписання акту і направити підряднику письмові зауваження з вказівкою термінів усунення недоліків. Якщо недоліки не будуть усунені підрядником у встановлені терміни, замовник має право доручити їх усунення третім особам з подальшим відшкодуванням підрядником вартості таких робіт, виконаних третіми особами, або відповідно зменшити розмір винагороди підрядника (п. 12.3. договору).
Внесення змін в цей договір або його розірвання допускається тільки за погодженням сторін, якщо інше не встановлене цим договором. Додаткові угоди до цього договору є його невід'ємною частиною, якщо вони викладені у письмовій формі і підписані уповноваженими на те представниками сторін (п. 15.1. договору).
Цей договір набуває чинності з моменту його підписання і діє до 31.12.2013р. з повним виконання сторонами своїх зобов'язань (п. 16.1. договору).
Закінчення терміну дії договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, які мали місце під час дії договору (п. 16.2. договору).
Сторони підписали додаток № 3 до договору Календарний графік виконання етапів робіт (а.с. 23), яким визначено найменування робіт: ізоляція трубопроводів та термін виконання робіт: початок - 03.11.2014р., закінчення - 28.11.2014р., покриття ізоляції рубероїдом термін виконання робіт: початок - 03.11.2014р., закінчення - 28.11.2014р.
Як встановлено матеріалами справи позивач свої зобов'язання за договором виконав належним чином на загальну суму 55577,70 грн., що підтверджується актом приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В за грудень 2014 року (а.с.27).
Як зазначає позивач, в порушення умов договору відповідач свої зобов'язання за договором не виконав, за виконані роботи не сплатив.
17.12.2014р. сторони підписали та скріпили печатками додаткову угоду до договору (а.с.25) про наступне: для відповідача врахована знижка на виконання роботи у розмірі 30% від заборгованості станом на 17.12.2014р., а саме: 16673, 31 грн., в тому числі ПДВ 20% 2778,89 грн. сума заборгованості зі знижкою складає 38904,39 грн., яку відповідач на дату розгляду справи не сплатив.
За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу (ч.1 ст. 837 Цивільного кодексу України).
Якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково (ч.1 ст. 854 Цивільного кодексу України).
Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок (ст.253 Цивільного кодексу України
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ч.1 ст. 612 Цивільного кодексу України).
Порушенням зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов'язання (ст. 610 Цивільного кодексу України).
Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (п. 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).
Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 Цивільного кодексу України).
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України).
Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 Цивільного кодексу України).
Доказів оплати за виконану роботу в сумі 38 904,39 грн. відповідач не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.
Таким чином, позовні вимоги щодо стягнення основного боргу у розмірі 38 904,39 грн. є правомірними та підлягають задоволенню.
Позивач нарахував та просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 9200, 87 грн.
Виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ст. 548 Цивільного кодексу України).
У разі невиконання або неналежного виконання замовником договірних зобов'язань протягом термінів, визначених цим договором, замовник оплачує підряднику пеню у розмірі 0,1 % від ціни договору кожен день прострочення, але на більше подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати пені (п. 14.9. договору).
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або iнше майно, якi боржник повинен передати кредиторовi у разi порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у вiдсотках вiд суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ст.549 Цивільного кодексу України).
Згідно зі ст. ст. 1, 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань", платники грошових коштiв сплачують на користь одержувачiв цих коштiв за прострочку платежу пеню в розмiрi, що встановлюється за згодою сторiн. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Щодо стягнення пені суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог, оскільки відповідно до ч. 6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано. При цьому згідно ч. 2 ст. 258 ЦК України до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені) застосовується позовна давність в один рік. Таким чином у стягненні пені необхідно відмовити зі спливом строку позовної давності.
Також, позивач нарахував та просить стягнути з відповідача 3% річних у розмірі 2788,32 грн. та інфляційні втрати у розмірі 24358,14 грн.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
З огляду на викладене, зважаючи на те, що має місце прострочення виконання зобов'язання є правомірними та такими, що підлягають частковому задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача 38904,39 грн. - основного боргу, 2788,32 грн. - 3% річних за період з 21.12.2014 року по 10.05.2015 року, 24358,14 грн. - інфляційних витрат за період з 21.12.2014 року по 31.03.2017 року. В части стягнення пені в розмірі 9200,87 грн. необхідно відмовити.
Відповідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 44, 49, ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Комунального підприємства "Дніпропетровські міські теплові мережі" Дніпропетровської міської ради (49044, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 37, ЄДРПОУ 32082770) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Теплобуд-профі" (49000, м. Дніпро, вул. 152-ї Дивізії, буд. 3, ЄДРПОУ 38599789) суму основного боргу в розмірі 38904 (тридцять вісім тисяч дев'ятсот чотири) грн.. 39 коп., 3% річних у сумі 2788 (дві тисячі сімсот вісімдесят вісім) грн. 32 коп., інфляційних витрат в розмірі 24358 (двадцять чотири тисячі триста п'ятдесят вісім) грн. 14 коп., судового збору в сумі 1599 (одна тисяча п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 55 коп., про що видати наказ.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 03.07.2017
Суддя ОСОБА_3
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2017 |
Оприлюднено | 03.07.2017 |
Номер документу | 67501182 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Панна Світлана Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні