Справа № 815/3493/17
УХВАЛА
04 липня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П., розглянувши матеріали адміністративного позову приватного підприємства «Південна універсальна компанія» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання дій незаконними, скасування податкового повідомлення-рішення №0006401401 від 10.04.2017 р.,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов приватного підприємства «Південна універсальна компанія» до Головного управління ДФС в Одеській області, в яклму позивач просить: визнати дій Головного управління ДФС в Одеській області при проведенні планової документальної перевірки приватного підприємства «Південна Універсальна Компанія» (код ЄДРПОУ 36881326) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014р. по 30.09.2016 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014р. по 30.09.2016 р. та встановлені результати, викладені у акті перевірки №92/15-32-14-01/36881326 від 24.02.2017 р., незаконними; скасувати податкове повідомлення-рішення №0006401401 від 10.04.2017 р.
Згідно п.6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог статей 105, 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, зміст позовних вимог згідно з ч.ч.4, 5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї по кількості відповідачів, а також документ про сплату судового збору.
Позивач подав адміністративний позов з порушенням вказаних вимог КАС України, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. При цьому, доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовується позов, в тому числі оскаржуваного податкового повідомлення-рішення до суду не надано, причин неможливості подання таких доказів самостійно не зазначено.
Згідно ч.3 ст.106 КАС України, серед іншого, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем належить сплачувати 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлено, що у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 гривень.
Таким чином, позивач заявляє позовні вимоги майнового та немайнового характеру, проте, в порушення ч.3 ст.106 КАС України, не надає до суду доказів сплати судового збору за кожну із заявлених позовних вимог у встановленому законом розмірі.
Відповідно до ст.56 КАС України законними представниками органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Згідно п.4 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Позов поданий директором приватного підприємства «Південна універсальна компанія» ОСОБА_1, однак до позову не додані документи щодо підтвердження повноважень директора (копія статуту, контракту, наказу тощо).
З урахуванням вищевикладеного, позов приватного підприємства «Південна універсальна компанія» подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Згідно ст.108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі; документів, які б підтверджували повноваження ОСОБА_1 щодо представництва інтересів приватного підприємства «Південна універсальна компанія» ; доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви для відповідача.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України , суддя-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов приватного підприємства «Південна універсальна компанія» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання дій незаконними, скасування податкового повідомлення-рішення №0006401401 від 10.04.2017 р., - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - до 10 липня 2017 року.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повертається позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Г.П. Самойлюк
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2017 |
Оприлюднено | 04.07.2017 |
Номер документу | 67526961 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Самойлюк Г. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні