Постанова
від 26.06.2017 по справі 819/934/17
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/934/17

26 червня 2017 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючої судді Білоус І.О.

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС в Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільзооветпостач" про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Тернопільській області (надалі – ГУ ДФС у Тернопільській області, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільзооветпостач»(надалі – відповідач, ТО« Тернопільзооветпостач») про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, подав заяву в якій просить слухати справу за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про час, місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Причин неявки у судове засідання суду не повідомив, клопотань про розгляд справи за його відсутності не надходило.

Відповідно до ч. 4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Згідно із ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Як передбачено ч.1 ст.41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, судовий розгляд даної справи здійснено в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, що ТОВ «Тернопільзооветпостач» (код ЄДРПОУ 00727245) зареєстроване органами державної реєстрації, як юридична особа та знаходиться на обліку в Тернопільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області як платник податків.

Відповідно до статті 67 Конституції України та підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України (далі - ПК України) на відповідача покладений обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 6.1 статті 6 ПК України визначено, що податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Виконанням податкового обов'язку згідно п. 38.1 ст. 38 ПК України є сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14.1.39 ПК України грошовим зобов'язанням платника податків є сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Пунктом 95.1 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності-шляхом продажу майна такого платника податків, яку перебуває у податковій заставі.

Згідно довідки про наявність податкового боргу від 16.05.2017 року за відповідачем числиться заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі 366665,35 грн. по таких платежах:

- орендна плата з юридичних осіб - 69299,31грн. (основний платіж-

68183,19грн., штрафні санкції-0,00грн., пеня-1116,12грн.,);

- податок на додану вартість - 277325,91грн. (основний платіж-

243252,57грн., штрафні санкції-0,00грн., пеня-34073,34грн.,);

- податок на прибуток - 129,24грн. (основний платіж-128,04грн., штрафні

санкції-0,00грн., пеня-1,20грн.,);

- податок на нерухоме майно - 12040,63грн. (основний платіж- 12040,63грн., штрафні санкції-0,00грн., пеня-0,00грн.,); штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій - 7870,26грн. (основний платіж-0,00грн., штрафні санкції- 7797,20грн., пеня-73,06грн.).

Відповідачу виставлялась податкова вимога №146 від 06.02.2012 року з часу виставлення якої податковий борг платника не переривався, що підтверджується виписками з інтегрованих карток відповідача.

З урахуванням приписів ст. 95 Податкового Кодексу України Козівською ОДПІ вживались заходи, щодо списання коштів з рахунків відповідача шляхом виставлення інкасових доручень (розпоряджень) на рахунки підприємства. Банківськими установами повернуті інкасові доручення (розпорядження) без виконання по причині відсутності грошових коштів на рахунку платника.

З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених ПК України, майно платника податків , який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з ПК України та не потребує письмового оформлення (ст. 88 ПК України).

З урахуванням положень п.89.2 ст.89 ПК України право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89. 5 статті Податкового Кодексу, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Згідно п.89.3 ст.89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Беручи до уваги вищезазначені норми податковим керуючим складено акт опису майна Товариства з обмеженою відповідальністю « Тернопільзооветпостач » від 01.09.2016 року за №118/19-18-17 ( згідно якого описано майна на загальну суму -192 830,00грн.).

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 29.07.2016 року у справі №819/800/16 за позовом Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області до TOB «Тернопільзооветпостач» про стягнення податкового боргу постановлено стягнути з рахунків у банках обслуговуючих відповідача та за рахунок готівки, що належить відповідачу податкову заборгованість в сумі 366665,35 грн.

Відповідачу виставлялась податкова вимога №146 від 06.02.2012 року з часу виставлення якої податковий борг платника не переривався, що підтверджується виписками з інтегрованих карток відповідача.

Як випливає зі змісту пунктів 95.1, 95.3, 95.4 статті 95 Податкового кодексу України на підставі рішення суду контролюючий орган в першу чергу стягує кошти, які перебувають у власності платника, а вразі їх недостатності - здійснює продаж майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

З урахуванням наведеного вище, встановлено відсутність коштів у відповідача, які можуть бути використані в рахунок погашення податкового боргу, а тому у контролюючого органу виникає право на звернення до суду для отримання дозволу на реалізацію майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, в рахунок погашення його податкового боргу.

Відповідач не спростував доводи адміністративного позову, не надав доказів про сплату заборгованості, а тому, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, позов підлягає до задоволення у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Надати дозвіл на погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільзооветпостач» (код ЄДРПОУ 00727245) в розмірі 366665,35 ( триста шістдесят шість тисяч шістсот шістдесят п'ять грн. 35 коп.) за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя                                                                      Білоус І.О.

копія вірна

Суддя                                                                                          Білоус І.О.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.06.2017
Оприлюднено10.07.2017
Номер документу67580342
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —819/934/17

Постанова від 26.06.2017

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Білоус І.О.

Ухвала від 13.06.2017

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Білоус І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні