Справа № 555/1309/17
Номер провадження 1-кс/555/121/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"04" липня 2017 р. м.Березне
Слідчий суддя Березнівського районного суду Рівненської області - ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участі скаржника ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Березне скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,-
В С Т А Н О В И В :
До Березнівського районного суду Рівненської області звернувся зі скаргою ОСОБА_3 на бездіяльність посадових осіб Березнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання повідомлення про його вчинення.
В скарзі зазначає, що 01.02.2017 року скаржник звернувся до ФГ «Агрофонд», в якому повідомив, що ФГ «Сновмілк» (код ЄДРПОУ 39392314 ) за невідомих йому обставин зареєструвало право оренди належної ОСОБА_3 земельної ділянки (кадастровий номер 5620489500:10:003:0105). При цьому, вказана земельна ділянка була здана ним в оренду ФГ «Агрофонд», згідно договору оренди, тоді як будь - які домовленості, щодо оренди землі з ФГ «Сновмілк» у нього були відсутні.
16.06.2017 року ОСОБА_3 отримав лист - повідомлення від Березнівського ВП Сарненського ВП ГУ НП в Рівненській област, відповідно до якого до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості не вносились. При цьому, не наведено будь-яких обгрунтувань такого невнесення. Вказує, що слідчий у порушення вимогст. 214 КПК Українине вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
В судовому засіданні ОСОБА_3 скаргу підтримав, просив її задовольнити.
Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явилися, у відповідності до ч. 3 ст. 306 КПК України відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Заслухавши думку заявника, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає до задоволенню з наступних підстав.
Відповідно дост.303 КПК Українипередбачено вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового провадження. Серед даного переліку є бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Згідно ч.4ст.214 КПК України, слідчий прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Відповідно до п.1.2 Розділу 2 Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, який затверджений Наказом Генеральної прокуратури України за №69 від 17 серпня 2012 року, вбачається, що відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела повинні відповідати вимогам пункту 4 частини 5статті 214 Кримінально процесуального кодексу України, зокрема мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.
Так, у заяві ОСОБА_3 від 12 квітня 2017 року зазначено короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, попередню правову кваліфікацію кримінального правопорушення, вказано прізвище, ім`я, по батькові заявника, дату надходження заяви про вчинення кримінального правопорушення, тощо, тобто вказані відомості, які є достатніми для внесення відповідних відомостей до ЄРДР (ст. 214 ч. 5 КПК України).
Однак в порушення ч. 1ст. 214 КПК Українивідомості в ЄРДР на підставі заяви ОСОБА_3 внесені не були.
Окрім того, Вищий спеціалізований суд України в інформаційному листі від 09 листопада 2012 року № 1640/0/4-12 «Про деякі питання порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування» роз`яснив, що відповідно до вимог ч. 1ст. 214 КПКбездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, означає невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення. Відповідно до п. 1.4 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 17 серпня 2012 року № 69, цей строк обчислюється наступним чином:
- у випадку надходження заяви, повідомлення поштою, іншим засобом зв`язку, строк обчислюється з моменту надходження заяви слідчому, прокурору.
Тобто законом передбачено обов`язок слідчого, прокурора прийняти заяву про злочин і зареєструвати її, будь-яка відмова не допускається.
За таких обставин, слідчий мав би внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань по заяві ОСОБА_3 .
Керуючись ст.ст.303,307 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань - задоволити частково.
Зобов`язати уповноважених осіб Березнівського ВП Сарненського ВП ГУ НП в Рівненській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_3 від 12 квітня 2017 року про вчинення кримінального правопорушення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суд.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Березнівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 67586872 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Березнівський районний суд Рівненської області
Собчук А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні