Рішення
від 05.07.2017 по справі 494/391/17
БЕРЕЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

05.07.2017

Справа № 494/391/17

Провадження № 2/494/276/17

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.07.2017 року м. Березівка

Березівський районний суд Одеської області у складі:

судді - Римаря І.А.,

за участю: секретаря судового засідання - Козубенко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Березівка Одеської області цивільну справу за позовом Березівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення з безробітного суми витрат на його професійне навчання та проживання, -

В С Т А Н О В И В:

11.05.2017 року до суду надійшла позовна заява від Березівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення з безробітного суми витрат на його професійне навчання та проживання.

У своїй заяві позивач зазначив, що 20.01.2017 року ОСОБА_1 призначено допомогу по безробіттю, того ж дня між Березівським районним центром зайнятості та відповідачем укладений договір щодо професійного навчання за професією офіціант, для проходження повного курсу підготовки, під конкретне замовлення роботодавця, відповідно до робочого навчального плану та навчальних програм за строком навчання 550 годин з 24 січня 2017 року до 12 травня 2017, згідно якого безробітний був направлений на професійну підготовку в Державний навчальний заклад Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості . Відповідно вказаного договору ОСОБА_1 взяв зобов'язання компенсувати витрати на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період навчання та витрати на проживання у разі припинення ним навчання без поважних причин. У зв'язку з невідвідуванням занять без поважних причин відповідач був відрахований зі складу слухачів, також був знятий з обліку Березівського РЦЗ. Згідно розрахунку сума витрачених коштів на професійне навчання та проживання ОСОБА_1 складає 6937.63 грн., йому було належним чином направлено лист-претензію з пропозицією добровільної сплати суми коштів витрачених на його навчання, але на даний час вищевказана сума сплачена не була. У зв'язку з вказаним позивач просить суд задовольнити його позов, та стягнути з відповідача грошову суму витрат на професійне навчання та проживання.

У судовому засідання від 05.07.2017 року представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та не заперечувала проти прийняття заочного рішення.

Відповідач у судове засідання 30.05.2017, 20.06.2017 року та 05.07.2017 року не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчать поштові повідомлення про вручення кореспонденції (а.с.48), також два конверти повернулись з відміткою за закінченням терміну зберігання (а.с.45, 47).

Відповідно до частини 4 статті 169 ЦПК України, - у разі якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення), про що не заперечував представник позивача

Суд вважає зазначити, що обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").

Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 р. № 475/97-ВР , гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.

Заслухавши пояснення представника позивача та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ч.3 ст. 10 , ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених Кодексом.

Згідно ст. 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства

З матеріалів справи вбачається, що 13.01.2017 року Березівським районним центром зайнятості створена персональна картка щодо надання соціальних послуг ОСОБА_1 (а.с.6), також відповідач написав заяву про призначення виплати допомоги по безробіттю (а.с.8), заяву про надання статусу безробітного (а.с.9), та заяву про направлення на навчання за професією офіціант (а.с.10).

ОСОБА_1 було розпочато виплату допомоги по безробіттю, у тому числі одноразово виплачено допомогу для організації безробітному підприємницької діяльності, що підтверджується витягом з наказів від 13.03.2017 року (а.с.7).

Відповідно до ст.8 Закону України Про зайнятість населення кожен має право на професійне навчання, яке реалізується шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки, спеціалізації і підвищення кваліфікації, стажування у професійно-технічних, вищих навчальних закладах та закладах післядипломної освіти, безпосередньо на робочих місцях на виробництві чи у сфері послуг з метою здобуття особою відповідної кваліфікації або приведення її рівня у відповідність із вимогами сучасного виробництва та сфери послуг.

Згідно зі ст.35 Закону України Про зайнятість населення професійне навчання зареєстрованих безробітних - професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації, спрямовані на здобуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, що здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Між Березівським районним центром зайнятості та ОСОБА_1 укладено договір від 20.01.2017 рокущодо професійного навчання за професією офіціант, для проходження повного курсу підготовки, під конкретне замовлення роботодавця, відповідно до робочого навчального плану та навчальних програм за строком навчання 550 годин з 24 січня 2017 року до 12 травня 2017 року (а.с.11-13), та його було ознайомлено з правами та обов'язками, передбаченими Законами України Про зайнятість населення та Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (а.с.14).

Відповідно до наказу Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості від 24.01.2017 року ОСОБА_1 зараховано до складу слухачів, які навчаються індивідуально за професією офіціант (а.с.15).

Відповідача прийнято на професійне навчання та зараховано до складу навчальної групи, також прийнято на проживання до гуртожитку, що підтверджується відповідними відмітками (а.с.16-17).

Як вбачається з табелів відвідувань занять ОСОБА_1 Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості , відповідач допустив пропуски занять без поважних причин (а.с.18-19).У зв'язку із викладеним, наказом директора ДНЗ Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості № 27 В-СНН від 09 березня 2017 року відповідача було відраховано зі складу слухачів за пропуск занять (а.с.20). Відповідно до довідки про вартість професійного навчання (а.с.21) встановлено суму витрат, що підлягає стягненню з ОСОБА_1

Відповідачу направлялась претензія щодо виплати заборгованості за професійне навчання (а.с.22-23), яку останній отримав, однак суму не сплатив (а.с.26).

На підставі абз. 2 ч. 3 ст. 36 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

Відповідно до п. п. 2.10 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних , затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства освіти та науки України від 31 травня 2013 року за № 318/655, в разі припинення безробітним професійного навчання без поважних причин безробітний відшкодовує територіальному органу, який уклав з ним договір на професійне навчання, суму витрат на професійне навчання.

За ст. 36 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття , застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення.

Судом встановлено, що відповідач не надав центру зайнятості відомості щодо поважності причин пропуску занять з професійного навчання.

Таким чином, сума коштів в розмірі 6937.52 грн. є розміром витрат Березівського районного центру зайнятості на професійне навчання та проживання відповідача, який підлягає поверненню останнім, тому заявлені позовні вимоги підлягають повному задоволенню.

У зв'язку із задоволенням позовних вимог, судові витрати по справі, що складаються з витрат на сплату судового збору у розмірі 640,00 грн., від сплати яких позивач був звільнений при подачі позову, підлягають стягненню з відповідача на користь держави.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 60, 79, 88, 209, 212-215, 218 Цивільно-процесуального кодексу України,суд -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву Березівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення з безробітного суми витрат на його професійне навчання та проживання - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Березівського районного центру зайнятості до фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (р/р 37179300900134 в УДКС у Березівському районі, МФО 828011, код ЄДРПОУ 22498466, одержувач - Березівський районний центр зайнятості) грошову суму в розмірі 6937 (шість тисяч дев'ятсот тридцять сім) грн. 63 коп. витрат на професійне навчання та проживання.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Києв/ 22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувач Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) у розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Одеської області через Березівський районний суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 07.07.2017 року.

Суддя І.А. Римар

СудБерезівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення05.07.2017
Оприлюднено11.07.2017
Номер документу67597648
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —494/391/17

Ухвала від 19.03.2020

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Ухвала від 12.03.2020

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Рішення від 05.07.2017

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Рішення від 05.07.2017

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Ухвала від 12.05.2017

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні