Рішення
від 06.07.2017 по справі 906/470/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "06" липня 2017 р. Справа № 906/470/17

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Машевської О.П.

за участю секретаря судового засідання: Овсієнко Т.Ю.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 дов. №08/7502 від 12.05.2017р.

від відповідача: ОСОБА_2- директор (Виписка з ЄДР від 09.03.2017р.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (м. Житомир)

до Комунального закладу "Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім.Й.Д.Буханчука" (с. Кмитів Коростишівського району)

про стягнення 21713,00 грн.

ПАТ "ЕК"Житомиробленерго" подало до суду позов до Комунального закладу "Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука" про стягнення коштів за недовраховану електричну енергію в сумі 21713,00 грн.

Ухвалою від 06.06.2017 господарський суд порушив провадження у справі, призначив судове засідання для її розгляду на 20.06.2017.

Ухвалою від 20.06.2017 господарський суд розгляд справи відклав на 06.07.2017.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві, з тих підстав, що контролерами було виявлено порушення відповідачем п. 10.2.26 ПКЕЕ, яке скоєне шляхом впливу постійного магнітного або електричного полів на лічильник №0979862, що призвело до зміни показів приладу обліку та зафіксовано індикатором впливу магнітного поля.

Водночас представник позивача зауважив, що результатами експертизи визнано, що по метрологічним характеристикам лічильник №0979862 відповідає нормам ДСТУ, проте виявлені спрацьовані індикатори магнітного впливу сегменти не зберегли свою початкову форму.

У зв'язку з допущеною у позовній заяві опискою в частині зазначення організаційно-правової форми товариства, на користь якого належить сплатити штрафні санкції, представником позивача було надано до суду відповідну заяву, а також копію статуту ПрАТ "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго", копію виписки та відомостей з ЄДР, копію сертифікату відповідності індикаторів магнітного поля "МагнеТ" з терміном випуску за період 07.12.2011 - 04.12.2016 та копію акту №527/11 проведення експертизи ЗВТ (лічильника електричної енергії) від 03.11.2016 (а. с. 51 - 59).

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечив з підстав, визначених у відзиві на позовну заяву від 19.06.2017 вих. № 65 (а. с. 44, 45). Повідомив, що при встановленні індикаторів магнітного поля на лічильник №0979862, Коростишівським РЕМ не було надано документів, які підтверджують технічні характеристики індикатора. Незважаючи на виявлені порушення індикатору, згідно з протоколу повірки лічильника від 03.11.2016 лічильний механізм останнього в нормі, самохід відсутній, лічильник має чутливість. Протягом останніх трьох років поточні та капітальні ремонти з використанням сторонніх електроінструментів в закладі не проводилися, видатки на оплату електроенергії є захищеною статтею бюджету, тому асигнування на проведення таких витрат здійснюються в повній мірі.

До того ж представник відповідача пояснив, що до елетролічильника має доступ тільки відповідальний за електрогосподарство, в присутності якого працівники ПАТ "ЕК"Житомиробленерго" для проведення перевірки засобу обліку в якості ліхтарика використовували мобільний телефон від якого можливо і спрацював індикатор.

В судовому засіданні представник відповідача подав до суду клопотання про долучення до справи документів, витребуваних ухвалою суду від 20.06.2017 (а. с. 60 - 68).

В процесі розгляду справи суд встановив наявність обставин, які свідчать про зміну позивачем організаційно-правової форми товариства, тому з урахуванням вкладеного та зважаючи на заяву позивача від 06.07.2017 суд вважає за необхідне замінити Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (код ЄДРПОУ 22048622) його процесуальним правонаступником Приватним акціонерним товариством "ЕК "Житомиробленерго" (код ЄДРПОУ 22048622).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

20.07.2007 між Коростишівським районом електричних мереж, який є структурним підрозділом Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго", правонаступником якого є Приватне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (постачальник/позивач) та Комунальним закладом "Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука" (споживач/відповідач) було укладено договір №111 про постачання електричної енергії споживачам (далі - договір, а. с. 11 - 23), відповідно до якого постачальник постачає електричну енергію споживачу, а споживач оплачує постачальнику електричної енергії її вартість та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору та додатками до договору, що є його невід'ємними частинами.

Пунктом 2 договору передбачено, що під час виконання умов цього договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України, зокрема Правилами користування електричною енергією (ПКЕЕ), затвердженими в установленому порядку.

Відповідно до п.п. 2.2.3 договору споживач зобов'язався своєчасно сплачувати за використану електричну енергію, а також вносити всі інші платежі за розрахунковий період відповідно до встановленої системи обліку електричної енергії, класу напруги та за діючими на період розрахунку тарифами у грошовій формі та іншими формами розрахунків згідно з чинним законодавством України.

Згідно з п. 4.2.6 договору передбачено, що споживач сплачує постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої унаслідок порушення споживачем - юридичною особою ПКЕЕ, затверджених постановою НКРЕ від 18.12.2008 №1384, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням, у разі таких дій споживача:

- самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії;

- пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб з засобів обліку;

- споживання електроенергії поза засобами обліку;

- інших умов, визначених Методикою.

У відповідності до умов п. 4.2.7 договору сторони погодили, що відповідальність за технічний стан засобів обліку несе організація, на балансі якої вони перебувають, або організація, яка здійснює їх експлуатацію на підставі відповідного договору.

Відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку та пломб покладається на їх власника або організацію, на території якої вони встановлені (п. 4.2.10 договору). Вказане кореспондується з пп. 26 пункту 10.2 ПКЕЕ.

Відповідно до п. 4.4 договору в разі виявлення однією із сторін договору порушень умов договору іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій, чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень. Акт складається у присутності представників обох сторін договору в двох примірниках. Сторона, дії або бездіяльність якої стала причиною складання акта, має право внести до акта свої зауваження. Сторона, яка виявила порушення своїх прав, зобов'язана попередити іншу сторону про необхідність складання акта інша сторона не може без поважних причин відмовитись від складання та підписання акта.

За приписами п. 10.1 договору, останній укладається на строк до 31.12.2007, набирає чинності з дня його підписання та вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення строку не буде заявлено однією зі сторін про відмову від цього договору або його перегляд.

Варто зазначити, що відповідно до пунктів 3.32 ПККЕ та пунктів 1.3 та 1.4 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ України №562 від 04.05.2006, (далі - Методика), з метою запобігання розкраданню електричної енергії на прилади обліку електричної енергії споживача енергопостачальником можуть бути встановлені індикатори дії впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів (далі - індикатори).

Згідно з п. 3.2 ПКЕЕ та ч. 4 п. 2.1 Методики, факт установлення індикаторів має бути зазначений в акті про пломбування або в іншому документі, що підтверджує факт установлення таких індикаторів на приладах обліку та передачу цих приладів обліку, пломб та індикаторів на збереження, який складається в двох примірниках представниками енергопостачальника в присутності споживача (власника об'єкта або наймача) або уповноваженої ним особи та підписується ними.

Так, з матеріалів справи, а саме з Акту про пломбування №86 елементів схеми обліку та іншого електрообладнання споживача, вбачається, що 24.11.2014 в точці обліку за адресою: Житомирська область, Коростишівський район, в. Кмитів, вул. Покровська, буд. 42, яка належить споживачу електричної енергії КЗ "Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука", на лічильнику електроенергії типу НІК 2301 АП 1 №0979862 було встановлено пломбу енергопостачальної організації (місце встановлення - трос) та індикатори магнітного поля М8551478, М8551479 (місце встановлення - корпус лічильника) (а. с. 42).

Того ж дня було проведено технічну перевірку точки обліку електричної енергії споживача на предмет дотримання ПУЕ, ПКЕЕ, про що складено акт №850, за яким порушень не виявлено (а. с. 43).

Контрольний огляд лічильника споживача №0979862 було проведено 27.05.2016 (а. с. 32).

Відповідно до статті 27 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Згідно з ч. 2 ст. 27 ЗУ "Про електроенергетику", правопорушеннями в електроенергетиці є, зокрема, крадіжка електричної енергії.

Приписами п. 6.40 ПКЕЕ унормовано, що у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 №562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 за №782/12656.

Відповідно до п. 6.41 ПКЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписується представником постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) та представником споживача. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).

За змістом п. 6.42 ПКЕЕ на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Положеннями пункту 2.1 Методики встановлено, що ця Методика застосовується на підставі акта про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог Правил та в разі виявлення, зокрема, порушень зазначених у підпункті 3 пункту 2.1 Методики, а саме: пошкодження приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу тощо), інших дій споживача, які призвели до зміни показів приладів обліку (фіксація індикатором впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів (у разі підтвердження факту встановлення та передачі на збереження споживачу цього індикатора), використання фазозсувного трансформатора тощо).

Розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії у разі виявлення випадків фіксації індикаторами впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів має здійснюватися енергопостачальником відповідно до пункту 2.6 Методики (за формулою 2.7 Методики) та з урахуванням пункту 2.4 Методики.

Так, згідно з п. 2.6 Методики у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 5 пункту 2.1 цієї Методики, та за умови відсутності договору або в разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 1 - 3 пункту 2.1 цієї Методики, у разі виявлення випадків фіксації індикаторами впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення (Wдоб.с.п., кВт·год), розраховується за формулою: Wдоб.с.п. = Pс.п. · tвик.с.п. (2.7).

Так, 10.10.2016 за адресою: Житомирська область, Коростишівський район, в. Кмитів, вул. Покровська, буд. 42, уповноваженими працівниками Коростишівського РЕМ за участі заступника директора КЗ "Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука" було складено акт №017312 про порушення ПКЕЕ.

У даному акті зазначено, що перевіркою встановлено, що споживач при користуванні електричною енергією за вказаною адресою порушив п.10.2.26 ПКЕЕ шляхом вчинення впливу постійного (змінного, магнітного або електричного полів), які призвели до зміни показів приладу обліку, що зафіксовано індикаторами впливу магнітного (електричного) поля (а. с. 24).

На підставі акту №017312, 10.10.2016 Коростишівський РЕМ видав акт-повідомлення про направлення засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) на експертизу (а. с. 30).

26.10.2016 відбулось засідання комісії позивача з розгляду Акта про порушення (ПКЕЕ) №017312 від 10.10.2016 у присутності представника споживача - директора КЗ "Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука", якою прийняті наступні рішення: перенести комісію по розгляду акту про порушення ПКЕЕ у зв'язку з направленням лічильника на експертизу до ПАТ "ЕК"Житомиробленерго"; про проведення комісії буде повідомлено додатково.

Рішення комісії від 26.10.2016 оформлені протоколом №162 (а. с. 25).

За результатами засідання Коростишівським РЕМ було складено акт-повідомлення про направлення лічильника електроенергії споживача на експертизу з метою перевірки впливу на нього постійного (змінного) магнітних полів (а. с. 31).

03.11.2016 комісією затвердженою спільним наказом ПАТ "ЕК"Житомиробленерго" та ДП "Житомирстандартметрологія" № Х-49 від 25.02.2016 було складено акт №527/11 проведення експертизи ЗВТ (лічильника електричної енергії) типу НІК 2301 АП1 №0979862, індикаторів магнітного поля М8551478, М8551479, за яким встановлено, що по метрологічних характеристиках лічильник №0979862 відповідає нормам ДСТУ, але виявлені спрацьовані індикатори (два шт.) магнітного впливу, сегменти суспензії не зберегли свою початкову форму.

Окрім того, відповідно до акту експертизи, зовнішні пошкодження приладу не виявлені, технічні параметри лічильника при навантаженні складають 100% згідно з протоколу повірки від 03.11.2016 (а. с. 59).

22.11.2016 відбулося повторне засідання комісії Коростишівського РЕМ з розгляду акту №017312 від 10.10.2016 про порушення споживачем ПКЕЕ, на якій прийнято рішення:

- акт про порушення (ПКЕЕ ) №017312 від 10.10.2016 визнати правомірним;

- нарахування по акту виконати у відповідності з пунктом 2.6 Методики від дня останнього контрольного огляду по дату фіксації порушення по силі струму, визначеної виходячи з найменшої поперечної площі перерізу проводів;

- розрахунок обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем ПКЕЕ додається;

- обсяг та вартість не облікованої електричної енергії складає 9904 кВт. год на суму 21713,00 грн;

- заходи щодо усунення порушення виконано;

- нарахована сума повинна бути сплачена до 23.12.2016.

Дане рішення комісії було оформлено протоколом №171 від 22.11.2016 та роз'яснено споживачу право на оскарження рішення комісії в суді.

Копію протоколу споживач отримав 22.11.2016 (а. с. 26).

На підставі прийнятих комісією позивача рішень та Акта про порушення (ПКЕЕ) №017312 від 10.10.2016, позивачем виписано відповідачу рахунок за електроенергію № 37739 від 22.11.2016 на загальну суму 21713,00 грн, який того ж дня отримано представником відповідача - директором КЗ "Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука" ОСОБА_2 (а. с. 28).

Оскільки відповідач рахунок за електроенергію в сумі 21713,00 грн вартості не облікованої спожитої електроенергії до 23.12.2016 не оплатив, позивач звернувся з даним позовом до суду за примусовим стягненням цих коштів.

Відповідач вважає, що позивачем не доведено вчинення ним як споживачем дій, що призвели до впливу на індикатори магнітного впливу та як наслідок до змін у показань лічильника, з огляду на висновок експертизи засобу обліку його електричної енергії від 03.11.2016, за яким втручання в роботу лічильника не встановлено, а лише зафіксовано факт пошкодження індикаторів магнітного впливу, а саме, що сегменти суспензії не зберегли свою початкову форму. Вказує, що при встановленні на лічильник індикаторів магнітного поля, Коростишівським РЕМ не було надано документів, які підтверджують їх технічні характеристики.

З огляду на викладене, суд зазначає, що за змістом абз. 2 п. 1.4 Методики, копії сертифіката про сертифікацію та/або свідоцтва про атестацію індикаторів або приладів обліку надаються представниками енергопостачальника під час встановлення індикаторів на прилад обліку на такі індикатори або прилади обліку (у разі встановлення приладів обліку з вмонтованим індикатором) лише на вимогу споживача електричної енергії.

Разом з тим, в судовому порядку відповідач не довів, що така вимоги під час встановлення представниками позивача відповідного індикатора на прилади обліку ним висувалася, про що свідчить зміст Акту про пломбування №86 елементів схеми обліку та іншого електрообладнання споживача від 24.11.2014.

Проте оскільки спір між сторонами виник по причині того, що споживач сумнівається в дотриманні позивачем під час встановлення індикаторів впливу на прилад обліку електроенергії вимог технічних характеристик щодо Правил встановлення охоронної пломби - наклейки "МагнеТ", суд ухвалою від 20.06.2017 зобов'язав позивача надати документи, які підтверджують технічні характеристики індикаторів, встановлених на лічильник відповідача (протокол випробувань, сертифікат відповідності тощо).

Виконання вимог ухвали суду від 20.06.2017 позивачем здійснено у спосіб надання сертифікату відповідності № ОДС-059-0043, виданого ДП "Одесастандартметрологія", який поширюється на індикатори магнітного поля "МагнеТ", що виробляються ТОВ "Андреал" (м.Одеса) серійно у період з 07.12.2011 до 04.12.2016 (а. с. 58).

Водночас зазначений сертифікат відповідності № ОДС-059-0043 отримано позивачем з мережі Інтернет , про що доводить скріншот веб - сторінки , у зв'язку з чим він не підтверджує того факту, що відповідачу було змонтовано індикатори магнітного поля "МагнеТ" із числа виготовлених ТОВ "Андреал" у період з 07.12.2011 до 24.11.2014.

Протоколу випробувань № 02/30 від 05.12.2011 та сертифікату на систему управління якістю № UA 2.027.06559-11 від 05.12.2011 на індикатори магнітного поля "МагнеТ", виробник ТОВ "Андреал" (м. Одеса), позивач не надав.

Як вбачається з технічного паспорту на індикатори магнітного поля "МагнеТ", який наявний в мережі Інтернет через відсутність обмежень доступу до документа, індикатор використовується для захисту пристроїв обліку від несанкціонованого втручання в їх роботу шляхом впливу на пристрої магнітним полем.

Слід вказати, що принцип дії на електролічильник з встановленим індикатором магнітного поля полягає у тому, що у разі дії магнітного поля величиною біля 100 мТл і більше, відбувається відповідна реєстрація цього впливу зазначеним індикатором. Реєстрація застосування потужного магнітного поля у кожного індикатора відображається різними способами, у залежності від марки індикатора, відповідно до прийнятого конструктивного рішення заводом виробником

Згідно з технічною характеристикою індикатора "МагнеТ" це наклейка з захисним шаром, яка має пластиковий капсуль та магніточутливу суспензію. Поріг спрацювання магнітного індикатору для постійних магнітних полів - 100 мТл. Температурний діапазон встановлення: від +5С до +50С; використання - від -50С до +60С. Гарантійний термін експлуатації 6 років з дати встановлення при дотриманні споживачем умов транспортування, зберігання, установки та експлуатації, та за відсутності дії прямого сонячного випромінювання.

Ознаками спрацювання індикатора магнітного поля "МагнеТ" визначено:

• порушена геометрія магнітної суспензії під впливом магнітного поля вище порога спрацювання індикатора;

• в залежності від сили магніту і місця його впливу дії відносно магнітного індикатору, відбувається невідворотне зміщення магнітної суспензії індикатору з порушення її первинної геометрії, в т. ч. розмірів, форми, симетрії;

• прояв напису ВСКРИТО OPENED при намаганні відклеїти індикатор магнітного поля;

• наявність напису ВСКРИТО OPENED , що з'явився при повторному наклеюванні індикатора.

Положеннями пункту 2.1 Методики встановлено, що ця Методика застосовується у разі ф і к с а ц і ї і н д и к а т о р о м в п л и в у саме в п л и в у п о с т і й н о г о (змінного) м а г н і т н о г о або е л е к т р и ч н о г о полів ( п. п. 3 п. 2.1).

Згідно з висновку проведеної експертизи індикаторів магнітного впливу споживача від 03.11.2016, не встановлено, що спрацювання індикаторів магнітного поля "МагнеТ" відбулось саме внаслідок в п л и в у на них п о с т і й н о г о (змінного) м а г н і т н о г о або е л е к т р и ч н о г о полів, однак виявлено, що сегменти суспензії індикаторів не зберегли свою початкову форму. Згідно з усних пояснень позивача суспензії посипались.

Враховуючи, що суспензії індикатора є речовинами, які не тільки чутливі до магнітного впливу та дії прямого сонячного випромінювання, але й підлягають використанню з дотриманням вимог транспортування, зберігання, установки та експлуатації, при вирішенні питання про притягнення споживача до відповідальності за порушення ПКЕЕ шляхом вчинення дій, які призвели до зміни показів приладів обліку (фіксація індикатором впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів у разі встановлення та передачі їх на зберігання споживачу цього індикатора), обов'язковим є доведення позивачем та встановлення судом обставин дотримання енергопостачальною організацією вимог технічних характеристик щодо Правил зберігання та встановлення охоронної пломби - наклейки "МагнеТ" на корпус лічильника споживача.

Позивач справність індикаторів магнітного поля М8551478, М8551479, проставлених на лічильнику відповідача типу НІК 2301 АП1 №0979862, підтверджує неналежним доказом - сертифікатом відповідності № ОДС-059-0043 з мережі Інтернет. Інших доказів того, що індикатори магнітного поля М8551478, М8551479 були виготовлені у цей період чи закуплені у виробника ТОВ "Андреал" (м. Одеса) в період дії сертифікату не надає.

Окрім того, у сертифікаті відповідності, на який вказує позивач , вважаючи його належним доказом, у графі "додаткова інформація" міститься вимога, що індикатори магнітного поля "МагнеТ" мають проходити технічний нагляд 1 раз в рік. Всупереч вказаному позивачем не доведено дотриманням цих вимог по відношенню до індикаторів М8551478, М8551479, що за умови належного їх виконання могло б вчасно виявити неякісні характеристики в роботі цих приладів.

Суд зазначає, що жодною із сторін не заперечується, що по метрологічних характеристиках лічильника №0979862, останній відповідає нормам ДСТУ, тобто станом на момент проведення експертизи ЗВТ змін показів приладів обліку електроенергії внаслідок виявленого пошкодження цілісності індикаторів встановлено не було; зовнішні пошкодження приладу не виявлені; технічні параметри лічильника при навантаженні згідно з протоколу повірки від 03.11.2016 складають 100%; починаючи з 2014 по 2016 рік використання відповідачем електроенергії було здійснено в межах середньої норми споживання за місяць без великих ривків у період з останнього огляду лічильника відповідача (27.05.2016) до моменту складення акту про порушення ПКЕЕ від 10.10.2016, що в сукупності дає суду підстави для висновку, що поданими сторонами до справи доказами спростовано факт виявленого індикатором магнітного (електричного) поля впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів на засоби обліку споживача, зафіксованого в акті від 10.10.2016.

Вказане, а також не доведення відповідачем того, що індикатори магнітного поля М8551478, М8551479 були пошкоджені внаслідок неправомірних дій споживача шляхом впливу на них постійного або змінного магнітного чи електричного полів, а не при впливі інших факторів, не пов'язаних із діями споживача, не доведення дотримання позивачем вимог технічних характеристик щодо Правил зберігання та встановлення охоронної пломби - наклейки "МагнеТ" на корпус лічильника споживача типу НІК 2301 АП1 №0979862, є підставою для відмови в позову щодо стягнення з відповідача 21713,00 грн, нарахованих за недовраховану електричну енергію, у зв'язку з порушення ПКЕЕ.

Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, за результатами вирішення спору витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

У позові відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено: 07.07.17

Суддя Машевська О.П.

Віддрукувати:

1 - в справу

2,3 - сторонам (простою)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення06.07.2017
Оприлюднено10.07.2017
Номер документу67621133
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/470/17

Постанова від 06.04.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Міщенко І.С.

Ухвала від 15.02.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Міщенко І.С.

Ухвала від 12.02.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Міщенко І.С.

Ухвала від 09.02.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Міщенко І.С.

Постанова від 02.10.2017

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Ухвала від 15.09.2017

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Ухвала від 27.07.2017

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Гулова А.Г.

Рішення від 06.07.2017

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 20.06.2017

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 06.06.2017

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні