Справа № 531/656/17
Провадження №1-кс/550/195/17
У Х В А Л А
Іменем України
07 липня 2017 року смт. Чутове
Слідчий суддя Чутівського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання заступника начальника СВ Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, поданого в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.06.2017 р. за № 42017171190000056, -
В С Т А Н О В И В :
Заступник начальника СВ Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся із клопотанням про тимчасовий доступ до документів в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які зберігаються у ПП " ОСОБА_4 " (податковий номер НОМЕР_1 ). за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: тендерної документації (пропозиції учасника, листування із замовником торгів, тощо), договорів підряду, договорів про закупівлю робіт і послуг, укладених між ПП " ОСОБА_5 " та ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 , проектно - кошторисної документації на об`єкти виконаних робіт, актів огляду прихованих робіт де замовником виступали вказані суб`єкти господарювання, актів приймання виконаних робіт форми КБ - 2 В, довідок про вартість робіт, форм КБ - 3. підсумкової відомості ресурсів, рахунків фактур, платіжних доручень, банківських виписок, що підтверджують оплату указаних замовниками виконаних робіт, договорів купівлі - продажу/поставки, видаткових накладних, актів прийому - передачі, товаро - транспортних накладних, рахунків фактури, платіжних доручень щодо розрахунків з контрагентами постачальниками товарів, робіт та послуг, що використовувалися при виконанні робіт за замовленням указаних розпорядників бюджетних коштів, наказів про призначення на роботу працівників упродовж 2016 - 2017 років, а також цивільно правових договорів з особами, які у 2016 2017 роках виконували роботи на замовлення.
В обґрунтування клопотання заступник начальника СВ посилається на те, що здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017171190000056 від 02.06.2017 р., за фактом проведеного головним державним ревізор інспектором відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 аналітичного дослідження фінансово - господарських операцій, проведених ІНФОРМАЦІЯ_4 (податковий № НОМЕР_2 ) та ІНФОРМАЦІЯ_5 (податковий № НОМЕР_3 ) при здійсненні господарських правовідносин з ПП " ОСОБА_7 " (податковий № НОМЕР_1 ) з урахуванням вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, за період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року. Слідчий у клопотанні зазначає, що під час досудового розслідування встановлено, що службові особи ПП " ОСОБА_7 ", діючи за попередньою змовою між собою, вчинили заволодіння чужим майном (бюджетними коштами) під час виконання у 2016 році робіт па замовлення ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Заступник начальника СВ вважає, що в інший спосіб, окрім вилучення оригіналів вказаних вище документів та подальшого використання для проведення судових експертиз, довести факт вчиненого кримінального правопорушення у слідства не має можливості. Розгляд даного клопотання просив провести без виклику осіб, у володінні яких знаходяться вказані документи, у зв`язку з тим, що існує реальна загроза знищення документів чи внесення до них змін.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд даного клопотання проводиться без виклику представника ПП « ОСОБА_7 » у володінні якого знаходяться документи.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, дійшов наступного висновку.
До клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів додано витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження №42017171190000056, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.06.2017 р. за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) зазначення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою, цих речей і документів у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
У відповідності до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя зазначає, що в поданому клопотанні заступником начальника СВ не обґрунтовано значення документів, доступ до яких він просить надати, для встановлення обставин у кримінальному провадженні, як не обґрунтована і можливість використання як доказів відомостей, що містяться в таких документах.
Також, заступником начальника СВ у клопотанні не наведено обставин, з яких би вбачалась неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою документів, доступ до яких слідчий просить надати, а також не обґрунтовано та не доведено, що витребуванні документи неможливо отримати іншим способом (шляхом листування, запитом) крім як вилучити оригінали зазначених документів.
У зв`язку з вищевикладеним, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів не обґрунтоване та задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 131,132,159-164, 369 - 372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання заступника начальника СВ Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, поданого в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.06.2017 р. за № 42017171190000056 відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Чутівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 67639146 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Чутівський районний суд Полтавської області
Михайлюк О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні