Справа № 815/2780/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2017 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Стеценко О.О.,
розглянувши в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетичні інвестори груп» про стягнення з банківських рахунків підприємства податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду звернулась Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області (далі – Позивач, або – ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області) з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетичні інвестори груп» (далі – Відповідач, або – ТОВ «Енергетичні інвестори груп») про стягнення з банківських рахунків підприємства податкового боргу в розмірі 6927,20 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог Позивач зазначає, що Відповідачем не сплачено узгодженої суми грошового зобов'язання, в результаті чого за Відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 6927,20 грн. В добровільному порядку заборгованість Відповідачем погашена не була, у зв'язку із чим Позивач звернувся до суду.
В судове засідання, призначене на 26.06.2017 року, представник Позивача не з'явився, подав до канцелярії суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження (а.с.52).
Представник Відповідача в судове засідання, призначене на 26.06.2017 року не з'явився, подав до канцелярії суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження (а.с.54).
Крім того, представником Відповідача надано до канцелярії суду письмові заперечення до адміністративного позову вх. № 18292/17 від 26.06.2017 року (а.с. 50), в яких останнім зазначено, що згідно витягу, щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в єдиному реєстрі податкових накладних з системи електронного адміністрування ПДВ № 3, отриманого на запит від 23.06.2017 року, Відповідач не має заборгованості по грошовим зобов'язанням з податку на додану вартість. Відповідач також зазначає, що з додатків до позовної заяви неможливо встановити на якій підставі виникла спірна заборгованість.
Частиною 6 статті 128 КАС України передбачено, якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справ, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи неприбуття представника Позивача, представника Відповідача в судове засідання та відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив про розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи письмових доказів.
У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, згідно приписів ч. 6 ст. 12, ч.1 ст. 41 КАС України, не здійснювалося.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.
Судом встановлено, що ТОВ «Енергетичні інвестори груп» (код ЄДРПОУ 3692167) зареєстровано, як юридична особа 16.02.2010 року за № 15561020000038234, та знаходиться на обліку в ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області, як платник податків з 17.02.2010 року (а.с.7-10).
16.08.2017 року ТОВ «Енергетичні інвестори груп» засобами електронного зв'язку подано податкову декларацію з податку на додану вартість (а.с.14).
У зв'язку з несплатою ТОВ «Енергетичні інвестори груп» узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість, Позивачем було направлено ТОВ «Енергетичні інвестори груп» податкову вимогу за № 1472-17 від 05.09.2016 року, щодо сплати суми податкового боргу за узгодженим грошовим зобов'язанням з податку на додану вартість в розмірі 6927,20 грн. (а.с. 17).
У зв'язку з несплатою Відповідачем суми узгодженого грошового зобов'язання згідно податкової вимоги № 1472-17 від 05.09.2016 року у розмірі 6927,20 грн, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до п. п. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно до п. п. 49.1., п. п. 49.18.2. п. 49.18. ст. 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Порядок визначення сум податкових та грошових зобов'язань відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України передбачає, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені ПК України. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом
Відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно пункту 59.3 статті 59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання та повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що Відповідач, відповідно до даних інтегрованої картки по ПДВ за 2016-2017 роки, як платник податку на додану вартість має податковий борг перед державним бюджетом в сумі 6927,20 грн.
У зв'язку з несплатою Відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання, Позивачем було вжито заходи щодо погашення податкового боргу Відповідачем, а саме: направлено платнику податків податкову вимогу за № 1472-17 від 05.09.2016 року, щодо сплати суми податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 05.09.2016 року у розмірі 6927,20 грн. (а.с. 15). Вказана податкова вимога була направлена Відповідачу за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, і була вручена 28.10.2016 року (а.с.15).
Таким чином, вищезазначена податкова вимога вважається врученою та на теперішній час є узгодженою. Відомостей щодо оскарження вимоги про сплату боргу податкових органів в адміністративному або судовому порядку відповідно до ст. 56 ПК України сторонами не надано.
Відповідач у своїх запереченнях зазначає, що згідно витягу щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в єдиному реєстрі податкових накладних з системи електронного адміністрування ПДВ на запит від 23.06.2017 року №3 він не має заборгованості по грошовим зобов'язанням з податку на додану вартість (а.с. 51).
Проте судом встановлено, що загальна сума заборгованості, яка обліковується за Відповідачем по узгодженим грошовим зобов'язанням станом на момент розгляду справи складає 6927,20 гривень, що підтверджується обліковими картками Відповідача (а.с.11-13), довідкою про суму податкового боргу (а.с.17).
При цьому з витягу щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в єдиному реєстрі податкових накладних з системи електронного адміністрування ПДВ не вбачається, що у відповідача відсутня заборгованість за узгодженими грошовими зобов'язаннями з податку на додану вартість. Разом з цим відповідачем не надано належних та допустимих доказів які підтверджують, що відповідач сплатив заборгованості за узгодженими грошовими зобов'язаннями з податку на додану вартість у розмірі 6297,20 грн.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до вимог п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених ПК України, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному ПК України.
Таким чином, ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Згідно з ч. 1 ст. 69 та ч. 1 ст. 70 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно з п.п. 95.1, 95.2, 95.3 ст. 95 ПК України орган ДПІ здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що з дня надіслання податковим органом відповідачу податкової вимоги минуло 60 календарних днів, в першу чергу вживаються заходи щодо погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення коштів, які перебувають у його власності, з рахунків платника податків у банках за рішенням суду.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетичні інвестори груп» про стягнення з банківських рахунків підприємства податкового боргу є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 41, 86, 128, 159-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетичні інвестори груп» про стягнення з банківських рахунків підприємства податкового боргу – задовольнити.
Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетичні інвестори груп» (код ЄДРПОУ 36921367, 65121, м. Одеса, проспект Маршала Жукова, 4-д): р/р № 26045460145600 (українська гривня), № 26001460145600 (євро), № 26001460145600 (українська гривня), р/р № 26000460145601 (українська гривня), в АТ «Укрсиббанк», МФО 351005; р/р № 26009011055611 (українська гривня), р/р № 26009011073790 (євро) в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023; р/р № 26004054328903 (євро), № 26007054319340 (українська гривня), № 26009054332336 (долар США), в Южному ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк» м. Одеси, МФО 328704; р/р № 37514000140793 (українська гривня) в Казначействі України (ел. адм. под.), МФО 328704; податковий борг в сумі 6927 (шість тисяч дев'ятсот двадцять сім) грн. та 20 коп. на наступні реквізити: бюджетна класифікація – 14010100; бюджетний рахунок – 31116029700005; отримувач – УК у м. Одесі/Київський р-н/14010100; код ЄДРПОУ отримувача – 38016923; банк отримувача – ГУ ДКСУ в Одеській області; МФО банку отримувача – 828011; призначення платежу - *;140;36921367; стягнення заборгованості за рішенням суду.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Стеценко О.О.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2017 |
Оприлюднено | 13.07.2017 |
Номер документу | 67657892 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Стеценко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні