Справа 6-44-11
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2011 року м. Мар`їнка
Суддя Мар`їнського районного суду Донецької області ОСОБА_1, розглянувши заяву відділу державної виконавчої служби Мар'їнського районного управління юстиції про заборону виїзду за кордон у відповідності до ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» , -
В С Т А Н О В И В:
Відділ державної виконавчої служби Мар'їнського районного управління юстиції звернувся до Мар'їнського районного суду Донецької області з заявою про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду громадянина України ОСОБА_2 за кордон.
На виконанні в відділі ДВС Мар'їнського РУЮ знаходиться заведене виконавче провадження № 2н-3221/09 про стягнення з ОСОБА_2 на користь акціонерного товариства «Плюс Банк»заборгованості у розмірі 7 032, 71 гривень.
Незважаючи на неодноразові попередження, боржником жодних дій спрямованих на виконання рішення суду не вчинені, боржник від виконання рішення суду ухиляється.
У судове засідання представник відділу державної виконавчої служби Мар'їнського районного управління юстиції не з'явився, в поданні просить справу розглянути в їх відсутність.
ОСОБА_2, представник ВАТ «Плюс Банк»у судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи були належним чином повідомлені.
Вивчивши матеріали справи приходжу до висновку, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 33 Конституції України кожному хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишити територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Відповідно до ст. 313 ЦК України фізична особа має право на свободу пересування.
Відповідно до ст. 16 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права від 16 грудня 1966 року кожна людина має право покидати будь-яку країну, включаючи свою власну. Це право не може бути об'єктом ніяких обмежень, крім тих, які передбачено законом, які є необхідними для охорони державної безпеки, громадського порядку, здоров'я чи моральності населення або прав та свобод інших і є сумісними з іншими правами, визначеними в цьому Пакті.
При відмові в задоволенні подання, суд враховує, що відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України. Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу.
Умови і порядок виконання рішень судів, що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження» , зокрема, державний виконавець зобов'язаний вжити заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом.
Відповідно до ст. 217 ЦПК України, суд, який ухвалив рішення може вжити заходів для забезпечення його виконання.
Так, відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян ОСОБА_3 України, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, коли він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань. Громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо, він, зокрема, ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням - до виконання зобов'язань. Громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у зазначеному випадку.
Враховуючи, що між сторонами відсутній спір про право, а виниклі між сторонами правовідносини пов'язані із визначенням порядку виконання вже існуючого рішення суду, яким вже захищено порушене право ВАТ "Плюс Банк", а закон «Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян ОСОБА_4 порядок та випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України та не передбачає за рішенням суду тимчасового обмеження виїзду за кордон боржника, подані вимоги заявника за поданням не ґрунтуються на Законі та не передбачені діючим законодавством як спосіб захисту права.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 33 Конституції України, Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» , ст. 3 - 4 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні подання відділу державної виконавчої служби Мар'їнського районного управління юстиції у Донецькій області про заборону виїзду за кордон ОСОБА_2 відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана в судову палату по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області через Мар'їнський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя (підпис) А. С. Клікунова
Копія вірна:
Суддя
Дата документу 14.09.2011
Суд | Мар`їнський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2011 |
Оприлюднено | 13.07.2017 |
Номер документу | 67699544 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Клікунова А. С.
Цивільне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Цибульський О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні