УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "10" липня 2017 р. Справа № 906/377/17
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Терлецької-Байдюк Н.Я.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 - довіреність від 16.05.2017;
від відповідача: не прибув;
від третіх осіб:
1) КП "Агентство з управління майном" Житомирської міської ради: не прибув;
2) КП "ВЖРЕП №13": не прибув;
3) КП "Регулювання орендних відносин" Житомирської міської ради:
ОСОБА_2 - довіреність від 21.02.2017;
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради (м. Житомир)
до Підприємства інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів-підприємців "Рубікон" (м. Житомир)
За участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:
1) Комунальне підприємство "Агентство з управління майном" Житомирської міської ради (м. Житомир)
2) Комунальне підприємство "ВЖРЕП №13" (м. Житомир)
3) Комунальне підприємство "Регулювання орендних відносин" Житомирської міської ради (м. Житомир)
про спонукання укласти договір на постачання теплової енергії
Спір розглянуто у більш тривалий термін, ніж передбачено ч.1 ст.69 ГПК України.
Комунальне підприємство "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради звернулось до суду з позовом про спонукання Підприємства інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів - підприємців "Рубікон", укласти з Комунальним підприємством "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради договір №1829 на постачання теплової енергії в редакції Комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго". Витрати по сплаті судового збору просить покласти на відповідача.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідач безпідставно відмовив позивачу в укладанні обов'язкового за законодавством України договору на постачання теплової енергії без надання будь-яких заперечень щодо запропонованої позивачем редакції договору у визначений законом строк.
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 16.05.2017 залучено до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: КП "Агентство з управління майном" Житомирської міської ради та КП "ВЖРЕП №13" Житомирської міської ради.
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 06.06.2017 залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: КП "Регулювання орендних відносин" Житомирської міської ради.
Представник позивача та третьої особи (КП "Регулювання орендних відносин") в судовому засіданні позов підтримали в повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві та додаткових поясненнях.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не надав, причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 14.06.2017.
Представник третьої особи (КП "ВЖРЕП №13") в судове засідання не з'явився, причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 13.06.2017.
Представник третьої особи (КП "Агентство з управління майном") в судове засідання не з'явився, причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином, про що свідчить розписка від 06.06.2017 представників сторін про явку в судове засідання.
Неявка учасника судового процесу в судове засідання не є підставою для скасування судового рішення, якщо ухвалу, в якій зазначено час і місце такого засідання, надіслано йому в порядку, зазначеному в підпункті 3.9.1 підпункту 3.9 цього пункту постанови (п.3.9.2 постанови ВГСУ №18).
Відповідно до ст.75 ГПК України справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення представників позивача та третьої особи (КП "Регулювання орендних відносин"), дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради (позивач) створене рішенням сесії Житомирської міської ради № 331 від 01.08.2007.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради № 668 від 01.10.2009 на комунальне підприємство "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради з 01.10.2009 покладені функції щодо теплозабезпечення споживачів міста Житомира (крім споживачів, які забезпечуються теплом відомчими котельнями).
01.06.2015 між Комунальним підприємством "Агенство з управління майном" Житомирської міської ради (третя особа) та підприємством інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів "Рубікон" (відповідач), укладено договір оренди нерухомого майна №1957, за умовами якого орендодавець (Комунальне підприємство "Агенство з управління майном" Житомирської міської ради) передає, а орендар (підприємство інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів "Рубікон") приймає в строкове платне користування приміщення для побутового обслуговування населення за адресою: м. Житомир, вул. Шевченка, 102 загальною площею 95,3 кв.м.
Відповідно до пункту 6.8 вказаного вище договору оренди орендар зобов'язаний протягом п'яти днів укласти договір на сплату експлуатаційних витрат за комунальні послуги. Однак відповідач свої договірні зобов'язання не виконав, договір на постачання теплової енергії орендованого приміщення не уклав.
04.01.2017 між КП "Агентство з управління майном" Житомирської міської ради (первісний орендодавець), Комунальним підприємством "Регулювання орендних відносин" Житомирської міської ради (новий орендодавець) та Підприємством інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів-підприємців "Рубікон" (орендар), укладено додаткову угоду до договору оренди нерухомого майна від 01.06.2015 №1957 про заміну сторони (орендодавця), за умовами якої первісний орендодавець передає, а новий орендодавець приймає права та обов'язки первісного орендодавця по договору оренди нерухомого майна від 01.06.2015 №1957 на нежитлові приміщення за адресою м.Житомир, вул. Шевченка, 102, що знаходяться на балансі КР "ВЖРЕП №13".
07.11.2016 представнику підприємства інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів "Рубікон", позивачем було надано проект договору на постачання теплової енергії в двох екземплярах, про що зроблено відповідний запис в книзі обліку отриманих споживачами (юридичні особи) рахунків та проектів договорів на постачання теплової енергії 2016-2017.
Відповідач не підписав проект договору та не склав протокол розбіжностей у відповідності до ч.4 ст.181 ГК України.
За даними позивача, листом за вих.№4350/6 від 14.12.2016 комунальне підприємство "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради звернулось до комунального підприємства "Агентство з управління майном" Житомирської міської ради з проханням допомогти у вирішенні питання щодо укладення договору на постачання теплової енергії з підприємством інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів "Рубікон", та погашення заборгованості.
20.12.2016 комунальне підприємство "Агенство з управління майном" Житомирської міської ради звернулось з листом до підприємства інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів "Рубікон", щодо необхідності укладення відповідних договорів з комунальним підприємством "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради та проведення розрахунків за отримані послуги з теплопостачання, про що повідомило КП "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради листом №1053 від 27.12.2016.
Однак, незважаючи на всі вжиті заходи, на даний час між позивачем та відповідачем не укладений договір на постачання теплової енергії.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Положеннями ст. 184 Господарського кодексу України передбачено особливості укладання господарських договорів на основі вільного волевиявлення сторін, примірних і типових договорів .
Укладення договору на основі вільного волевиявлення сторін може відбуватися у спрощений спосіб або у формі єдиного документа, з додержанням загального порядку укладення договорів, встановленого статтею 181 цього Кодексу. Укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору (ч.ч.2,3 ст.184 ГК України).
Укладання господарського договору є обов"язковим для сторін, якщо, зокрема, існує пряма вказівка закону щодо обов"язковості укладення договору для певних категорій субєктів господарювання, чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; примірного договору, рекомендованого органом управління суб"єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови. Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів. (ст. 179 Господарського кодексу України)
Загальний порядок укладання господарських договорів передбачено ст.181 ГК України. Зокрема, п. 4 ст. 181 ГК України встановлює, що при наявності заперечень по окремим умовам договору сторона, яка отримала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться відмітка в договорі, та у двадцятиденний строк направляє другій стороні два примірника протоколу розбіжностей разом із підписаним договором.
Однак, вказаний проект договору відповідачем не був підписаний та не повернений на адресу позивача.
Укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється ст. 187 Господарського кодексу України, відповідно до якої судом розглядаються спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов"язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом.
Враховуючи наведене, необхідною умовою щодо спонукання в судовому порядку укласти господарський договір є, зокрема, обов"язковість для сторін укладення такого договору.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про теплопостачання", споживач теплової енергії - це фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору. Таким чином, споживачем є особа, яка безпосередньо використовує теплову енергію.
В розумінні наведених норм, відповідач є фактичним споживачем теплової енергії, оскільки безпосередньо вказану енергію споживає.
Згідно ст.1 Закону України "Про теплопостачання", теплова енергія - товарна продукція, що виробляється на об'єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу.
Теплогенеруюча, теплотранспортна та теплопостачальна організації мають право укладати договори купівлі-продажу теплової енергії із споживачами (ст. 25 Закону України "Про теплопостачання").
Відповідно до ст.ст. 19, 24 Закону України "Про теплопостачання", основним обов"язком споживача теплової енергії є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії та щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Відповідно до ст. 275 ГК України відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Згідно з ч. 2 ст. 714 Цивільного кодексу України до договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Згідно з п. 4 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1198 від 03.10.2007, користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору купівлі-продажу теплової енергії між споживачем і теплопостачальною організацією (далі - договір), крім підприємств, що виробляють та використовують теплову енергію для цілей власного виробництва. Договори укладаються відповідно до типових договорів. Форми типових договорів затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання.
ОСОБА_3 комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №2713/15/61-15 від 24.03.2015 визначено, що відповідно до ст. 1 Закону України "Про теплопостачання", зокрема, саме споживачі та постачальники теплової енергії є суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і, як наслідок відносини у цій сфері встановлюються шляхом укладення договору про купівлю-продаж (постачання) теплової енергії між теплопостачальною організацією та споживачем теплової енергії. Враховуючи відсутність затвердженого типового договору про купівлю-продаж (постачання) теплової енергії такий договір укладається його сторонами з урахуванням норм зокрема, Закону України "Про теплопостачання", Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1198 від 03.10.2007, з дотриманням процедури укладення договорів, визначеної главою 53 Цивільного кодексу України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною (ст. 638 Цивільного кодексу України).
Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася (ч.2 ст.639 Цивільного кодексу України), та є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції (ст.640 Цивільного кодексу України).
Стаття 641 Цивільного кодексу України встановлює, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.
Відповідь особи, відповідно до ст. 642 Цивільного кодексу України, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною.
Статтею 179 Господарського кодексу України зокрема визначено, що майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями. Кабінет Міністрів України, уповноважені ним або законом органи виконавчої влади можуть рекомендувати суб'єктам господарювання орієнтовні умови господарських договорів (примірні договори), а у визначених законом випадках - затверджувати типові договори. Укладення господарського договору є обов'язковим для сторін якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст, типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Статтею 181 ГК України визначений загальний порядок укладення господарських договорів та зазначено, що сторона, яка одержала проект договору, в разі згоди з його умовами, оформлює договір відповідно до вимог частини 1 цієї статті, тобто шляхом підпису його та скріплення печаткою та повертає один примірник договору другій стороні, або надсилає відповідь на лист, факсограму, тощо у 20-ти денний строк, після одержання проекту договору.
Проект договору отриманий відповідачем 07.11.2016, що підтверджується витягом з книги обліку отриманих споживачами (юридичні особи) рахунків та проектів договорів на постачання теплової енергії, але до цього часу не підписаний. Повторно проект договору направлявся позивачем 27.04.2017.
Оскільки Підприємством інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів-підприємців "Рубікон", не підписало договір в редакції, запропонованій позивачем, а також не прийняті заходи щодо укладення його з протоколом розбіжностей, то суд приходить до висновку, що Підприємством інвалідів "Гарантія", засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів-підприємців "Рубікон", безпідставно ухиляється від укладення договору на постачання теплової енергії.
Статтею 187 цього кодексу передбачено, що спори, які виникають при укладенні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковими на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Законами України "Про теплопостачання", "Про житлово-комунальні послуги" передбачена обов'язковість укладення договорів на постачання теплової енергії.
З врахуванням всіх вище вказаних обставин, суд приходить до висновку, що між сторонами по справі існують правовідносини, в силу яких вони зобов'язані укласти договір на постачання теплової енергії, а отже, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Витрати по сплаті судового збору відповідно до ст.49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.33,34,43,44,49,69,75,82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Вважати укладеним договір на постачання теплової енергії між Комунальним підприємством "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради (10014, м.Житомир, вул. Київська, 48, код ЄДРПОУ 35343771) та Підприємством інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів "Рубікон" (10003, м. Житомир, вул. Домбровського, 38, код ЄДРПОУ 34520799), у наступній редакції:
"ДОГОВІР
на постачання теплової енергії
Комунальне підприємство "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради в особі директора ОСОБА_4, який діє на підставі Статуту (далі - Виконавець), з однієї сторони, і підприємство інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів "Рубікон", що діє на підставі Статуту (далі - Споживач), з другої сторони, уклали цей договір про нижченаведене:
1. Предмет договору.
1.1 Виконавець зобов'язується своєчасно та відповідної якості постачати теплову енергію, а споживач зобов'язується своєчасно проводити її оплату за встановленими тарифами у строки і на умовах, що передбачені договором.
2. Тарифи на теплову енергію.
2.1 Тарифи на теплову енергію на дату укладання договору становлять:
для другої групи споживачів:
1435,21 гривень за одну Гкал без ПДВ.
Тарифи на теплову енергію може бути змінено в порядку визначеному чинним законодавством України, про що споживачу повідомляється в засобах масової інформації. Розмір щомісячної плати коригується у відповідності до зміни тарифів.
У разі зміни тарифів та порядку розрахунків нові тарифи і порядок розрахунків є обов'язковим для Сторін з моменту введення їх в дію.
2.3 Плата за надану теплову енергію при наявності засобів обліку справляється за їх показниками згідно з пунктами 10-13 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - Правила).
2.4 При відсутності приладу обліку або його несправності, оплата теплової енергії за даним договором проводиться по розрахунковому тепловому навантаженню з урахуванням середньомісячної фактичної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи теплоспоживального обладнання Споживача в розрахунковому періоді, а на підігрів води - за існуючими нормативами.
Характеристика об'єктів Споживача теплової енергії:
№п/п ОСОБА_2 об'єкта Характеристика об'єкта Розрахункове теплове
навантаження, Гкал/год
м. Житомир Площа приміщення 95,3 кв.м. 0,0095
вул. Шевченка, 102
3. Оплата спожитої теплової енергії.
3.1 Розрахунковим періодом є календарний місяць.
1) споживачі - госпрозрахункові підприємства, організації проводять попередню оплату до 20 числа поточного місяця у розмірі 50% від очікуваних нарахувань. Решту суми нарахувань Споживач оплачує де 10 числа місяця наступного за розрахунковим.
2) споживачі - бюджетні установи проводять оплату до 20 числа місяця наступного за розрахунковим, платіжними документами, які виписуються Виконавцем.
3) споживачі - бюджетні установи можуть проводити попередню оплату до 25 числа поточного місяця у розмірі 50%, або 100% від очікуваного споживання наступного місяця.
3.2 Теплова енергія оплачуються безготівково на розрахунковий рахунок виконавця.
3.3 Сторони домовились, що всі платежі за надану теплову енергію, що вносяться споживачем на поточний рахунок Виконавця, погашають заборгованість попереднього періоду, при її наявності, не залежно від призначення платежу, вказаного в платіжному документі.
3.4 У разі недостатності суми проведеного платежу для виконання грошового зобов'язання у повному обсязі Споживачем ця сума погашає вимоги Виконавця у черговості визначеній ст. 534 ЦК України.
3.5 Не пізніше 8 числа місяця, наступного за розрахунковим. Споживач повинен отримати рахунок на оплату теплової енергії, спожитої у розрахунковому місяці. Не отримання Споживачем рахунку не звільняє останнього від обов'язку оплати по цьому Договору.
3.6 За несвоєчасне внесення плати із споживача стягується пеня у розмірі подвійної облікової ставки НВУ, що діяла у період за який сплачується пеня.
4. Права та обов'язки сторін.
4.1 Споживач має право на:
1) отримання своєчасно та належної якості теплової енергії згідно із законодавством та умовами цього договору:
2) отримання в установленому законодавством порядку інформації про вартість теплової енергії, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, нормативів (норм) споживання, режиму постачання теплової енергії, її споживчі властивості;
3) відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання теплової енергії;
4) зменшення розміру плати в разі ненадання теплової енергії, або надання її в неповному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, за умов дотримання споживачем процедури оформлення та строків подання акту-претензії, відповідно до умов договору та вимог законодавства;
5) усунення виконавцем виявлених недоліків у постачанні теплової енергії протягом установленого Кабінетом Міністрів України строку;
6) перевірку кількісних та/або якісних показників постачання теплової енергії (якість і тиск води, температура гарячої води, температура повітря у приміщеннях тощо) у порядку, встановленому Правилами, іншими актами законодавства України та цим договором. Витрати, пов'язані з перевіркою кількісних і якісних показників, відшкодовуються виконавцем у разі обґрунтованості звернення споживача та споживачем - у разі необґрунтованості такого звернення:
7) ознайомлення з нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг;
8) звільнення від плати за теплову енергію у разі її ненадання.
4.2 Споживач зобов'язаний:
1) своєчасно та в повному обсязі сплачувати за фактично поставлену теплову енергію з часу їх отримання не зважаючи на відсутність укладеного договору;
2) оплачувати теплову енергію у встановлений договором строк;
3) повідомляти виконавця протягом місяця про зміни, що відбулися у стані санітарно-технічного та інженерного обладнання;
4) забезпечити безперешкодний доступ до відповідної інженерної мережі, арматури, засобів обліку води і теплової енергії представників виконавця за наявності в них відповідного посвідчення для ліквідації аварій - цілодобово; встановлення і заміни сані гарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічного та профілактичного огляду, зняття контрольних показань засобів обліку води і теплової енергії, тощо згідно з вимогами законодавства:
5) дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;
6) забезпечувати цілісність засобів обліку води і теплової енергії та не втручатися в їх роботу;
7) у разі несвоєчасного внесення плати за теплову енергію сплачувати пеню в установленому законом та цим договором розмірі;
8) у випадку встановлення засобів обліку води та/або наявності засобів обліку теплової енергії споживач , щомісячно з 25 по 28 число направляє свого представника у відділ збуту Виконавця за адресою: вул. Київська, 48 для подання звіту про фактичне споживання енергії за розрахунковий період поточного місяця ;
у випадку неподання звіту про фактичне споживання енергії за розрахунковий період по приладах у вказаний термін, розрахунок за використану енергію проводиться розрахунковим методом згідно годинних теплових навантажень.
9) при виході із ладу приладів обліку теплової енергії або не введення їх в експлуатацію кількість енергії, що відпущена визначається розрахунковим способом (згідно теплових навантажень);
10) своєчасно вживати заходів до усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням теплової енергії, що виникли з його вини;
11) за власний рахунок проводити ремонт та заміну санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання, що вийшли з ладу з його вини;
12) своєчасно проводити підготовку приміщення і його санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період;
13) у разі встановлення виконавцем факту несанкціонованого втручання в роботу засобів обліку води і теплової енергії відшкодовувати вартість робіт з проведення їх експертизи, метрологічної повірки та ремонт) згідно із законодавством;
14) відшкодовувати виконавцю витрати з проведення аналізу якісних показників постачання теплової енергії у разі необґрунтованості претензій;
15) у разі закінчення договору оренди опалювального приміщення, письмово повідомити назву, адресу та реквізити нового орендаря Виконавцю за 10 днів до закінчення зазначеного договору оренди опалювального приміщення;
16) у разі продажу приміщення повідомити назву, адресу та реквізити нового власника Виконавцю на протязі двох робочих днів;
17) у випадку зміни теплового навантаження приміщення повідомляти виконавця не пізніше десяти лиш після таких змін з наданням необхідної документації для проведення перерахунку теплового навантаження.
4.3 Виконавець має право:
1) вимагати від споживача оплати вартості наданої теплової енергії згідно встановлених тарифів та в строки обумовлені цим договором;
2) нараховувати у разі несвоєчасного внесення споживачем плати за постачання теплової енергії пеню у розмірі передбаченому договором;
3) вимагати від споживача дотримання нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;
4) вимагати від споживача своєчасного усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням теплової енергії, що виникли з вини споживача, або відшкодування вартості відповідних робіт;
5) безперешкодного доступу до приміщення споживача для ліквідації аварій, у тому числі несанкціонованого, відповідно до встановленого законом порядку для усунення недоліків у роботі санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічного та профілактичного огляду і перевірки показань засобів обліку води і теплової енергії відповідно до законодавства;
6) у разі виникнення сумнівів щодо правильності показань засобів обліку води і теплової енергії звернутися до акредитованої лабораторії для проведення експертизи їх технічного стану та метрологічної повірки;
7) обмежувати або припиняти постачання теплової енергії споживачам у разі прострочення оплати за теплову енергії понад три місяці або не виконання інших умов договору, після письмового попередження, надісланого не пізніше ніж за три робочі дні, в разі заборгованості за спожиту теплову енергію в порядку, встановленому законодавством. Підключення споживача до систем теплопостачання здійснюється після виконання ним технічних умов, виданих виконавцем;
4.4 Виконавець зобов'язаний:
своєчасно постачати теплову енергію в установлених обсягах, належної якості, безпечної для його життя, здоров'я та яка не спричинить шкоди його майну, відповідно до вимог законодавства, Правил та цього договору;
2) інформувати споживача про адресу та номер телефону диспетчерської, аварійної або аварійно-диспетчерської служби;
3) надавати споживачеві в установленому порядку інформацію про вартість теплової енергії, загальну вартість місячного платежу, структуру тарифів, а також інформацію про Правила (зазначається у цьому договорі); х
4) контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити, за окрему плату, періодичну повірку засобів обліку:
5) узгодити із споживачем не пізніше ніж за три робочих дні до проведення планових робіт всередині приміщення час доступу до такого приміщення з наданням йому відповідного письмового повідомлення;
6) усувати аварії та інші порушення порядку надання теплової енергії, а також виконувати заявки споживачів у строк, установлений законодавством і цим договором;
7) вести облік скарг (заяв, вимог, претензій) споживачів щодо кількості та якості теплової енергії, а також облік їх виконання;
8) звільняти від плати за теплову енергію у разі її ненадання та виплачувати компенсацію за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт;
9) перерахунок розміру плати за теплову енергії у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та визначеному цим договором;
10) своєчасно проводити за власний рахунок роботи з усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням теплової енергії, що виникли з його вини;
11) сплачувати споживачу неустойку (штраф, пеню) у разі ненадання теплової енергії або надання її неналежної якості у порядку та у випадках, передбачених законодавством і цим договором;
12) виконувати інші обов'язки відповідно до законодавства та цього договору.
5. Відповідальність сторін.
5.1 Споживач несе відповідальність згідно із законодавством і цим договором за:
1) недотримання вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;
2) несвоєчасне внесення платежів за теплову енергію - шляхом сплати пені;
3) втручання у роботу засобів обліку води і теплової енергії - штраф у розмірі 100% її вартості за Попередній розрахунковий період;
4) за перешкоджання виконанню аварійно-відбудовних робіт або вільному доступу до систем теплопостачання для усунення недоліків у роботі інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічного та профілактичного огляду і перевірки показань засобів обліку води і теплової енергії, тощо;
5) порушення зобов'язань, установлених законодавством і цим договором.
5.2 При перевищенні Споживачем витрат мережевої води на підживлення теплових мереж, або при самовільному водорозборі мережевої води, виливу її з тепловикористовуючого обладнання, Споживач сплачує п'ятикратну її вартість.
5.3 Виконавець несе відповідальність у разі:
1) неналежного надання або ненадання теплової енергії, що призвело до заподіяння збитків, завданих майну та/або приміщенню споживача, шкоди, що заподіяна його життю чи здоров'ю, - шляхом відшкодування збитків;
2) надання теплової енергії не в повному обсязі, зниження їх якості, зокрема зниження їх кількісних та/або якісних показників - шляхом зменшення розміру плати та виплати споживачеві компенсації за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт у розмірі, встановленому законодавством;
3) порушення прав споживачів згідно із законодавством;
4) порушення зобов'язань, установлених цим договором або законодавством.
Підприємство не несе відповідальності за ненадання або недоліки в якості поставленої тентової енергії, якщо доведе, що вони виникли і вини самого Споживача, внаслідок дії обставин непереборної сили, інших об'єктивних обставин.
6. Точки розподілу, в яких здійснюється передача теплової енергії від виконавця споживачеві.
6.1 Точки розподілу, в яких здійснюється передача теплової енергії від виконавця споживачеві визначаються згідно рішення органів місцевого самоврядування щодо функцій по технічному обслуговуванню внутрішньобудинкових мереж та обладнання підприємствами і організаціями житлово-комунального господарства.
7. Порядок встановлення факту неналежного надання або ненадання теплової енергії та розв'язання спорів.
7.1 У разі неналежного надання або ненадання теплової енергії виконавцем споживач повідомляє про це виконавця у письмовій формі за адресами, що зазначені в цьому договорі.
У повідомленні зазначається прізвище, ім'я та по-батькові, точна адреса споживача, а також найменування виду наданої неналежної якості теплової енергії.
7.2 За результатами перевірки складається акт-претензія про неналежне надання або ненадання теплової енергії (далі - акт-претензія), який підписується споживачем та представником виконавця. Акт-претензія складається у двох примірниках по одному для споживача та виконавця.
7.3 Виконавець зобов'язаний розглянути такий акт - претензії і усно або письмово повідомити протягом трьох робочих днів споживача про її задоволення або про відмову у задоволенні з обгрунтуванням причин такої відмови. У разі ненадання протягом установленого строку виконавцем відповіді вважається, що він визнав викладені в акті-претензії факти неналежного надання або ненадання теплової енергії. Спори щодо задоволення претензій споживачів розв'язуються у суді. Споживач має право на досудове розв'язання спору шляхом задоволення пред'явленої претензії.
7.4 Виконавець може відмовити Споживачеві в задоволенні його претензій щодо відхилення кількісних і якісних показників на підставі показань реєстраційно-технічних засобів обліку, атестованих і пломбованих відповідними органами Держстандарту;
7.5 Перерахунок нарахованих платежів за попередній період, в разі відсутності оформленого акту-претензії. Виконавцем не проводиться.
8. Припинення постачання теплової енергії з ініціативи споживача.
8.1. Припинення постачання теплової енергії у випадках та порядку, що затверджується Правилами користування теплової енергії, іншими нормативними актами України, а також цим договором.
8.2. Самовільне припинення постачання теплової енергії забороняється.
8.3. Витрати, пов'язані з припиненням постачання теплової енергії покладаються на Споживача.
9. Форс-мажорні обставини.
9.1 Сторони звільняються від відповідальності згідно з цим договором у разі настання дії непереборної сили (дії надзвичайних ситуацій техногенного, природного або екологічного характеру), яка унеможливлює постачання теплової енергії згідно з умовами договору.
10. Захист персональних даних.
10.1 Підписуючи цей Договір Сторони, згідно Закону України "Про захист персональних даних", надають взаємну згоду один одному на обробку їхніх персональних даних, а саме: назви, місцезнаходження/місця проживання, реєстраційних даних (коду ЄДРПОУ, номеру державної реєстрації уданому державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), інформації щодо системи оподаткування (індивідуального податковою номеру, реєстраційного номеру облікової картки платника податків, номеру свідоцтва про статус платника ПДВ), банківських реквізитів, електронних ідентифікаційних даних (IP-адреса, телефон, e-mail), прізвища, ім'я по батькові, особистого підпису та інших даних, що дають змогу ідентифікувати особу, що діє в інтересах та/або від імені однієї із Сторін , я інших даних, які передає одна Сторона іншій з метою забезпечення реалізації податкових відносин, господарських відносин, відносин у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, відносин у сфері економічних, фінансових послуг та страхування, вивчення споживчого попиту та статистики у маркетингових, інформаційних, рекламних, комерційних, або інших аналогічних цілях.
11. Строк дії договору.
11.1 Цей договір укладається на один рік і набирає чинності з дня його укладення. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення строку його дії однією із сторін не буде письмово заявлено про його розірвання. Договір може бути розірваний за зверненням споживача лише після закінчення опалювального періоду. Строк позовної давності за даним договором становить п'ять років.
11.2 Розірвання договору можливо тільки в міжопалювальний період.
11.3 Договір може бути розірваний достроково у разі переходу права власності (користування) на приміщення до іншої особи, невиконання умов договору сторонами договору. При розірванні договору Споживач зобов'язаний повністю сплатити вартість поставленої теплової енергії.
12. Інші умови
12.1 Сторони зобов'язуються письмово повідомляти про зміни реквізитів власника чи орендаря, приміщення. У випадку не повідомлення Споживачем про розірвання договору оренди з власником, про відчуження майна власником, зобов'язання по оплаті теплової енергії буде покладатись на Споживача до дати отримання такого повідомлення.
12.2 Виконавець не несе відповідальності перед Споживачем за невиконання або неналежне виконання своїх договірних зобов'язань у випадку ненадання або надання в недостатній кількості об'ємів природного газу газопостачальною організацією та/або достатньої кількості електроенергії енергопостачальною організацією.
12.3 Внутрішньобудинкові мережі систем теплової енергії обслуговуються відповідною експлуатаційною організацією на підставі договорів між Споживачем і експлуатаційною організацією. Розрахунки за такими договорами Споживач проводить самостійно.
12.4 Подача теплоносія відбувається після подання Споживачем (відповідною експлуатаційною організацією) актів про промивання, гідровипробування і готовність системи опалення та іншого тепловикористовуючого обладнання до прийняття теплоносія.
12.5 За опалення приміщень від неізольованих труб і стояків системи центрального опалення незалежно від того, де вони знаходяться, плата нараховується як за приміщення, що опалюється радіаторами згідно теплового навантаження.
12.6 Початок і закінчення опалювального сезону розпочинається та закінчується на підставі рішення місцевих органів виконавчої влади та письмового звернення Споживача (за 2 доби до припинення подачі), якій має на балансі приміщення окремою розташовані;
12.7 Договір складено у двох примірниках, один з яких зберігається у споживача, другий - у виконавця.
12.8. Зміни у цей договір можуть бути внесені тільки за домовленістю Сторін, які оформлюються додатковою угодою до цього договору.
12.9. Виконавець є платником податку на прибуток на загальних підставах.
Телефони спеціального виклику у разі виникнення аварій та інших надзвичайних ситуацій:
Диспетчер КП "Житомиртеплокомуненерго" 22-13-74
Диспетчер міського виконавчого комітету 15-80.
Органи, які відповідно до законодавства здійснюють контроль за
дотриманням правил надання послуг з централізованого опалення,
постачання гарячої води:
Центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства:
Міністерство з питань житлово-комунапьного господарства
03150 м.Київ-150 вул. Димитрова, 24 телефон (044) 287-13-72
Державна житлово-комунальна інспекція в Житомирський області
м. Житомир майдан ОСОБА_5, 12 каб. №№ 612, 613 телефон 41-31-49
Територіальний орган Держспоживстандарту:
Управління у справах захисту споживачів у Житомирський області
вул.Черняховського, 3 телефон 41-89-86
Антимонопольний комітет та його органи на місцях
Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету
України м. Житомир, майдан ОСОБА_5, 12 телефон 22-52-85
Територіальний орган Державної житлово-комунальної інспекції:
Департамент житлово-комунального господарства
майдан ОСОБА_5, 3/14 телефон 47-47-12, 47-47-04
Управління комунального господарства міської ради:
Управління Житомирської міської ради
адреса: майдан ОСОБА_5, 4/12 телефон 47-11-87, 15-80
Реквізити та підписи Сторін
Виконавець Споживач
КП "Житомиртеплокомуненерго" 10003, м.Житомир, вул.Домбровського,38,
код ЄДРПОУ 34520799
Житомирської міської ради
10014, м.Житомир, вул.Київська, 48
ЄДРПОУ 35343771
р/р
в ф-ї ЖОУ ПАТ "Державний ощадний банк
України
МФО 311647
ІПН 353437706255
Свідоцтво платника ПДВ №100246681
т.47-19-30
м.п. м.п. (ПІБ)
"_____"
3. Стягнути з Підприємства інвалідів "Гарантія", що засноване на власності Житомирського обласного громадського об'єднання інвалідів-підприємців "Рубікон", (10003, м. Житомир, вул. Домбровського, 38, код ЄДРПОУ 34520799)
- на користь Комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради (10014, м. Житомир, вул. Київська, 48, код ЄДРПОУ 35343771) - 1600,00грн. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 13 липня 2017 року.
Суддя Терлецька-Байдюк Н.Я.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - відповідачу (рек.з повід.)
3,4 - третім особам : КП "Агенство з управління майном" Житомирської міської ради" м.Житомир, вул.Щорса,4 (рек. з повід.)
КП "ВЖРЕП №13" (м. Житомир, проїзд Академіка Тутковського, 15,) (рек. з пов.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2017 |
Оприлюднено | 13.07.2017 |
Номер документу | 67708611 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Терлецька-Байдюк Н.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні