Постанова
від 13.07.2017 по справі 815/2490/17
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/2490/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 липня 2017 року                                                                       м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Єфіменко К.С. розглянувши у скороченому провадженні у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства “Факторингова компанія “ДЕЛЬТА КОЛЕКТ” про стягнення штрафу в розмірі 34000,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:           

          З позовом до суду звернулась Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства “Факторингова компанія “ДЕЛЬТА КОЛЕКТ” про стягнення штрафу в розмірі 34000,00 грн.

           28.04.2017 року було відкрито провадження по справі та надано відповідачу строк до 15.05.2017 року для надання заперечень.

Від відповідача повернувся конверт з відміткою поштового відділення, «за закінченням терміну зберігання» (а.с.41). Згідно ч.11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, вважається, що таке вручене належним чином.

Згідно вимог п.5 ч.1 ст.1832 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

Положеннями ч.3,4 ст.1832 КАС України передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення.

Відповідно до ч.5 ст.1832 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів – у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення десятиденного строку отримання відповідачем адміністративного позову, якщо до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши наявні в справі письмові докази суд встановив наступні факти та обставини:

У відношенні Приватного акціонерного товариства «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ» було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 27.09.2016 року №658-ЦА-УП-Е (надалі – ПрАТ “Факторингова компанія “ДЕЛЬТА КОЛЕКТ”, попереднє найменування – ПАТ “Факторингова компанія “ДЕЛЬТА КОЛЕКТ”.

Статтею 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» встановлено, що строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Комісією.

Пунктом 3 глави 3 розділу II Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 03 грудня 2013 року № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712 (із змінами) (далі - Положення), передбачено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється, зокрема, шляхом подання до Комісії.

ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ» подано до Комісії у вигляді електронних документів регулярну квартальну інформацію за 1 квартал 2015 року (дата подання - 23.04.2015, реєстраційний номер - 40182), 2 квартал 2015 року (дата подання - 22.07.2015, реєстраційний номер - 50056) та 3 квартал 2015 року (дата подання - 21.10.2015, реєстраційний номер - 52166) (далі - квартальні інформації).

Пунктом 1 глави 3 розділу III Положення передбачено, що регулярна квартальна інформація емітентів цінних паперів включає, зокрема, квартальну фінансову звітність.

Відповідно до фінансової звітності ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ», розкритої у складі регулярної квартальної інформації за 1 квартал 2015 року, зазначено що, на кінець звітного періоду, нематеріальні активи дорівнюють 0 тис грн.

Відповідно до фінансової звітності ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ», розкритої у складі регулярної квартальної інформації за 2 квартал 2015 року та регулярної квартальної інформації 3 квартал 2015 року, зазначено що, на кінець відповідного звітного періоду, нематеріальні активи складають 215100 тис грн.

Комісією, за вхідним №106-з від 11.01.2016 року, отримано документи від ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ», що підтверджують достовірність визнання та проведеної оцінки нематеріальних активів зазначеного емітента.

Нематеріальний актив, який виникає в результаті розробки (чи в результаті етапу розробки внутрішнього проекту), слід визнавати, якщо і тільки якщо суб'єкт господарювання може довести все, що зазначено нижче:

а) технічну можливість завершити створення нематеріального активу так, щоб він був придатний до використання або продажу;

б) свій намір завершити створення нематеріального активу та використовувати або продати його;

в) свою здатність використовувати або продати нематеріальний актив;

г) як нематеріальний актив генеруватиме ймовірні майбутні економічні вигоди. Серед іншого, суб'єктові господарювання слід довести існування ринку для продукції нематеріального активу чи для самого нематеріального активу або (якщо його використовуватимуть внутрішньо) корисність нематеріального активу;

ґ) наявність відповідних технічних, фінансових та інших ресурсів для завершення розробки та використання чи продажу нематеріального активу;

Крім того, використаний підхід щодо оцінки НМА суперечить вимогам п. 24 МСБО 38: «Нематеріальний актив слід первісно оцінювати за собівартістю».

Згідно п. 76 МСБО 38: «модель переоцінки не дозволяє:

а) переоцінювати нематеріальні активи, які не були попередньо визнані як активи,або

б) первісно визнавати нематеріальні активи за сумами, іншими, ніж їхня собівартість».

НМА первісно оцінюються виключно за собівартістю, а після первісного визнання НМА відображаються за справедливою вартістю за умови існування активного ринку для нього. Внутрішньогенеровані НМА активи не мають активного ринку, оскільки кожен такий актив є унікальним (п. 78 МСБО 38).

Якщо не існує активного ринку для НМА, ці активи слід відображати за їх собівартістю за вирахуванням будь-якої накопиченої амортизації та збитків від зменшення корисності (п. 81 МСБО 38).

Враховуючи вищевикладене, з метою перевірки достовірності складеного звіту про оцінку майна, Комісія, у зв'язку з тим, що відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», органом державної влади, який здійснює державне регулювання оціночної діяльності в Україні є Фонд державного майна України (далі - ФДМУ), звернулась до ФДМУ з проханням здійснити рецензування Звіту про оцінку майна ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ».

ФДМУ листом від 22.07.2016 року № 10-36-14068 (вх. №1783 від 22.07.2016) надав рецензію на копію звіту про оцінку нематеріальних активів про оцінку майна ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ», відповідно до якої зазначений звіт про оцінку майна не повною мірою відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна і має значні недоліки, що вплинули на достовірність оцінки, але може використовуватися з метою зазначеною в звіті, після виправлення зазначених недоліків.

Виходячи з вищезазначеного, ПрАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ» оцінило та відобразило нематеріальні активи у своїй фінансовій звітності за 2 та 3 квартали 2015 року з порушенням вимог нормативно-правових актів з оцінки майна, що свідчить про подання до Комісії недостовірної інформації.

Таким чином, ПрАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ» подано до Комісії у складі квартальних інформацій за 2 та 3 квартали 2015 року недостовірну інформацію, за що пунктом 7 частини першої статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачена відповідальність юридичних осіб.

Пунктом 7 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за подання недостовірної інформації до Комісії - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За подання ПрАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ» недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 20.10.2016 року №573-ЦА-УП-Е, відповідно до якої до Товариства застосовано штрафну санкцію у розмірі 17000,00 грн.

Також, у відношенні Приватного акціонерного товариства «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ» було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 27.09.2016 року №659-ЦА-УП-Е.

Статтею 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» встановлено, що строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Комісією.

Пунктом 3 глави 3 розділу II Положення, передбачено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється, зокрема, шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.

ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ» розміщено в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну квартальну інформацію за 1 квартал 2015 року (дата розміщення - 23.04.2015), 2 квартал 2015 року (дата розміщення - 20.07.2015) та 3 квартал 2015 року (дата розміщення - 15.10.2015) (далі - квартальні інформації).

Пунктом 1 глави 3 розділу III Положення передбачено, що регулярна квартальна інформація емітентів цінних паперів включає квартальну фінансову звітність.

Відповідно до фінансової звітності ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ», розкритої у складі регулярної квартальної інформації за 1 квартал 2015 року, зазначено що, на кінець звітного періоду, нематеріальні активи дорівнюють 0 тис. грн.

Відповідно до фінансової звітності ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ», розкритої у складі регулярної квартальної інформації за 2 квартал 2015 року та регулярної квартальної інформації 3 квартал 2015 року, зазначено що, на кінець відповідного звітного періоду, нематеріальні активи складають 215100 тис грн.

Комісією, за вхідним №106-з від 11.01.2016, отримано документи від ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ» що підтверджують достовірність визнання та проведеної оцінки нематеріальних активів зазначеного емітента.

Нематеріальний актив, який виникає в результаті розробки (чи в результаті етапу розробки внутрішнього проекту), слід визнавати, якщо і тільки якщо суб'єкт господарювання може довести все, що зазначено нижче:

а) технічну можливість завершити створення нематеріального активу так, щоб він був придатний до використання або продажу;

б) свій намір завершити створення нематеріального активу та використовувати або продати його;

в) свою здатність використовувати або продати нематеріальний актив;

г) як нематеріальний актив генеруватиме ймовірні майбутні економічні вигоди. Серед іншого, суб'єктові господарювання слід довести існування ринку для продукції нематеріального активу чи для самого нематеріального активу або (якщо його використовуватимуть внутрішньо) корисність нематеріального активу;

ґ) наявність відповідних технічних, фінансових та інших ресурсів для завершення розробки та використання чи продажу нематеріального активу;

Крім того, використаний підхід щодо оцінки НМА суперечить вимогам п. 24 МСБО 38: «Нематеріальний актив слід первісно оцінювати за собівартістю».

Згідно п. 76 МСБО 38: «модель переоцінки не дозволяє:

а) переоцінювати нематеріальні активи, які не були попередньо визнані як активи, або

б) первісно визнавати нематеріальні активи за сумами, іншими, ніж їхня собівартість».

НМА первісно оцінюються виключно за собівартістю, а після первісного визнання НМА відображаються за справедливою вартістю за умови існування активного ринку для нього. Внутрішньогенеровані НМА активи не мають активного ринку, оскільки кожен такий актив є унікальним (п. 78 МСБО 38).

Якщо не існує активного ринку для НМА, ці активи слід відображати за їх собівартістю за вирахуванням будь-якої накопиченої амортизації та збитків від зменшення корисності (п. 81 МСБО 38).

Враховуючи вищевикладене, з метою перевірки достовірності складеного звіту про оцінку майна, Комісія, у зв'язку з тим, що відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», органом державної влади, який здійснює державне регулювання оціночної діяльності в Україні є Фонд державного майна України (далі - ФДМУ), звернулась до ФДМУ з проханням здійснити рецензування Звіту про оцінку майна ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ».

ФДМУ листом від 22.07.2016 року № 10-36-14068 (вх. №1783 від 22.07.2016) надав рецензію на копію звіту про оцінку нематеріальних активів про оцінку майна ПАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ», відповідно до якої зазначений звіт про оцінку майна не повною мірою відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна і має значні недоліки, що вплинули на достовірність оцінки, але може використовуватися з метою, зазначеною в звіті, після виправлення зазначених недоліків.

Виходячи з вищезазначеного, ПрАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ» оцінило та відобразило нематеріальні активи у своїй фінансовій звітності за 2 та 3 квартали 2015 року з порушенням вимог нормативно-правових актів з оцінки майна, що свідчить про розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів.

Таким чином, ПрАТ «Факторингова компанія «ДЕЛЬТА КОЛЕКТ» розміщено недостовірну інформацію у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів, у складі квартальних інформацій за 2 та З квартали 2015 року, за що пунктом 6 частини першої статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачена відповідальність юридичних осіб.

Пунктом 6 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у відношенні Відповідача було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 20.10.2016 року №574-ЦА-УП-Е, відповідно до якої до Товариства застосовано штрафну санкцію у розмірі 17000,00 грн.

Станом на 20.04.2017 року вищезазначені суми штрафу відповідачем не сплачені.

В матеріалах справи містяться усі необхідні докази, що підтверджують факт несплати відповідачем штрафних санкцій: постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 15.09.2016 року (а.с.12-13,14-15), листи (а.с.16,23), акти: №658-ЦА-УП-Е від 27.09.2016 року, №659-ЦА-УП-Е від 27.09.2016 року (а.с.17-18,19-20), постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.21,22), супровідні листи (а.с.24), постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №573-ЦА-УП-Е від 20.10.2016 року (а.с.25-26), постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №574-ЦА-УП-Е від 20.10.2016 року (а.с.27-28), розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №288-ЦА-УП-Е від 20.10.2016 року (а.с.29-30), розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №289-ЦА-УП-Е від 20.10.2016 року (а.с.31-32) та лист№14/04/7478 від 20.04.2017 року (а.с.34).

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 року №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.2012 року за №1855/22167, передбачено накладення на юридичних осіб штрафу за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації.

Суд оцінює заявлені вимоги з огляду на положення ч.3 ст.2 КАС України та доходить до висновку про те, що рішення про застосування штрафних санкцій прийняте компетентним органом, підписана повноваженою посадовою особою та своєчасно направлено відповідачеві, а відповідачем вказана постанова отримана та штраф несплачений у встановлений законом строк для добровільної сплати, що є підставою для задоволення позовних вимог в повному обсязі на підставі положень ч.2 ст.162 КАС України.

Судові витрати розподілити у відповідності до вимог ст.94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163, 1832, 256 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.          Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Приватного акціонерного товариства “Факторингова компанія “ДЕЛЬТА КОЛЕКТ” (вул.Московська,16-А, м.Білгород-Дністровський, Одеська область, 67701, Код ЄДРПОУ 37717363) на користь Державного бюджету України, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106 штраф в розмірі 34000,00 грн.

3.          Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови тільки з підстав, визначених ч.8 ст.183 2 КАС України.

          

Суддя                                         Єфіменко К.С.

          

          

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.07.2017
Оприлюднено20.07.2017
Номер документу67780074
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/2490/17

Постанова від 13.07.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Єфіменко К. С.

Ухвала від 28.04.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Єфіменко К. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні