Ухвала
від 17.07.2017 по справі 279/5710/16-к
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

вул. Сосновського,38 м. Коростень Коростенський район Житомирська область Україна 11500

279/5710/16-к

1-кс/279/757/17

У Х В А Л А

іменем України

17 липня 2017 року

Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 ,з секретарем ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора Коростенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016060060000969 від 30.06.2016 року, за ознаками злочину, передбаченого ст.191,ч.2, 251 КК України,

В С Т А Н О В И В :

В клопотанні вказано,що 30.06.2016, до чергової частини Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області надійшло повідомлення від громадянина ОСОБА_4 про те, що 26.06.2016 року ним під час перебування в лісовому насадженні, що знаходиться неподалік с. Сингаї, Коростенського району, Житомирської області, виявлено порушення ветеринарних правил, а саме незаконне захоронення відходів тварин.

30.06.2016 слідчим відділом Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області, відомості про вказане кримінальне правопорушення, були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12016060060000969, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 251 КК України.

Крім цього посадові особи ТОВ "Перший м`ясний дім "Полісся" шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою з посадовими особами інших суб`єктів господарювання, які займаються виробництвом м`яса, оформлюють податкові документи та відображають у податковій звітності операції з продажу м`ясопродукції підприємствам з ознаками фіктивності, та в подальшому від імені вказаних підприємств виписують податкові документи про реалізацію м`ясних товарів та надання послуг, підтвердженням чого є подання фінансової звітності про діяльність ТОВ «Перший м`ясний дім «Полісся» та ряду афілійованих підприємств до органів ДФС з однієї і тієї ж ІР-адреси, внаслідок чого останні привласнюють грошові кошти.

10.07.2016 слідчим відділом Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області, відомості про вказане кримінальне правопорушення, були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12017060060001219, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 ч. 2 КК України.

12.07.2017 року кримінальні провадження були об`єднані в одне провадження, яком присвоєний єдиний номер 12016060060000969.

У ході проведення досудового розслідування було встановлено, що за адресою: Коростенський район, с. Новаки, вул. Центральна 52 розташоване товариство з обмеженою відповідальністю «Перший м`ясний дім «Полісся». Юридична адреса розташування: м. Київ, вул. Кіквідзе, 5 приміщення, 14. Основним із видів діяльності ТОВ «Перший м`ясний дім «Полісся» займається виробництво м`яса свинини, оптова торгівля м`ясом і м`ясними продуктами свинини.

Під час слідства було встановлено, що до порушення ветеринарних правил причетне ТОВ «Перший м`ясний дім «Полісся», підтвердженням чого є покази свідка ОСОБА_5 , який в свої показах зазначив, що він неодноразово вивозив залишки тваринного походження власним екскаватором марки «ЕО-2621» 1986 року випуску з території ТОВ «Перший м`ясний дім «Полісся», які незаконно захоронював неподалік с. Сингаї, Коростенського району, Житомирської області, за що отримував грошові кошти в сумі 200 грн. за кожний рейс.

Крім цього під час досудового слідства було встановлено, що посадові особи ТОВ «Перший м`ясний дім «Полісся» за попередньою змовою з посадовими особами інших суб`єктів господарювання, які займаються виробництвом м`яса, оформлюють податкові документи та відображають у податковій звітності операції з продажу м`ясопродукції підприємствам з ознаками фіктивності. Далі, від імені вказаних підприємств виписуються податкові документи про реалізацію будь-яких товарів та послуг в тому числі і утилізацію відходів. При цьому, обов`язкова фінансова звітність про діяльність ТОВ «Перший м`ясний дім «Полісся» та ряду афілійованих підприємств подається до органів ДФС з однієї і тієї ж ІР-адреси.

Таким чином, посадові особи ТОВ Перший м`ясний дім «Полісся» здійснюють безтоварні операції внаслідок чого привласнюють державні кошти, які повинні бути сплачені до державного бюджету у вигляді податків та інших обов`язкових платежів.

Під час досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Перший м`ясний дім «Полісся», має фінансово-господарські відносини з фізичною особою підприємцем ОСОБА_6 (і.н. НОМЕР_1 ) в якого відповідно до листа №1591 від 22.05.2017 року Коростенської об`єднаної державної податкової інспекції працює чотири найманні працівники. Крім цього відповідно до вищевказаного листа ФОП ОСОБА_6 має рахунки у банківських установах ПАТ КБ «ПриватБанк» а саме:

-рахунку № НОМЕР_2 (українська гривня) відкритого 01.06.2016 року в Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир МФО 311744;

-рахунку № НОМЕР_3 (українська гривня) відкритого 01.06.2016 року в Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир МФО 311744;

-рахунку № НОМЕР_4 (українська гривня) відкритого 01.06.2016 року в Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир МФО 311744;

та у банківській установі Акціонерний Банк «Південний» рахунок № НОМЕР_5 (українська гривня) відкритого 11.01.2017 року АБ «Південний» МФО 328209.

Однак під час досудового розслідування під час спілкування з останнім в телефонному режимі, який в категоричній формі відмовився надавати будь які письмові пояснення, було встановлено, що останньому не відомо, про той факт, що він є фізичною особою підприємцем та що має найманих працівників та будь які фінансово-господарські відносини з ТОВ «Перший м`ясний дім «Полісся».

З метою встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливості провести необхідні експертні дослідження та можливості використання як доказів відомостей, що містяться у вищевказаних документах, так як іншими способами неможливо отримати інформацію про відсутність, або наявність фактів і обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню у слідства виникла необхідність у вилученні оригіналів документів так як відомості, що містяться у вказаних документах, будуть використані як докази, а без вилучення, огляду та оцінки цих документів неможливо отримати інформацію про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню.

В зв`язку з цим, на даний час виникла необхідність в тимчасовому доступі, що відповідно до ст. 60 ЗУ «Про банки і банківську діяльність», містять банківську таємницю, а саме до оригіналів документів, на підставі яких було відкрито банківські рахунки та руху грошових коштів по рахунках ФОП « ОСОБА_6 », код НОМЕР_1 , а саме:

-№ НОМЕР_2 (українська гривня) відкритого 01.06.2016 року в Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир МФО 311744;

-№ НОМЕР_3 (українська гривня) відкритого 01.06.2016 року в Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир МФО 311744;

-№ НОМЕР_4 (українська гривня) відкритого 01.06.2016 року в Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир МФО 311744; які знаходяться у володінні Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир МФО 311744 за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, 99 в період з 01.06.2016 року по 02.02.2017 року.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей, які іншим способом неможливо отримати.

Враховуючи те, що наявні підстави вважати, що існуєреальна загроза зміни, або закриття рахунку власником рахунку, тому вважаю за необхідне, з метою збереження доказів, розглянути клопотання без виклику особи у володінні якої знаходяться вказані документи.

Вивчивши матеріали справи судом встановлено, що 30.06.2016 року слідчим відділом Коростенського ВП ГУ НП в Житомирській області дані відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12016060060000969 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.191,ч.2, 251 КК України, проводиться досудове розслідування.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю, відносяться до охоронюваної законом таємниці.

Дії, передбачені ст.159 КПК, є заходами забезпечення кримінального провадження, дозвіл на застосування яких надає слідчий суддя суду першої інстанції, при цьому відомості щодо таких дій не становлять державної таємниці.

За правилами ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального про вадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження передбачено ст.159 КПК України, клопотання містить належне обгрунтування зв`язку між вимогами, заявленими в ньому, та обставинами вчиненого правопорушення. Вказане клопотання необхідно розглядати за відсутністю сторони, у володінні якої знаходиться вказані вище документи, оскільки є достатні підстави вважати, що до зазначеної інформації можуть мати доступ сторонні особи, таким чином в разі будь-якого зволікання з її вилученням, будуть створенні можливості для її втрати, тобто існує реальна загроза для їх зміни та знищення, що в подальшому унеможливить прийняття законного рішення по даному провадженню.

За таких обставин суд заявлене клопотання визнає обгрунтованим і задовольняє.

Керуючись ст.131, 132,159,160-165 КПК України,

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання задовольнити.

Надати прокурору Коростенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 та за письмовим дорученням прокурора на підставі ст. 36, 41 КПК України старшому оперуповноваженому управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітану поліції ОСОБА_7 , старшому оперуповноваженому управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітану поліції ОСОБА_8 , оперуповноваженому управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України лейтенанту поліції ОСОБА_9 тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх їх вилучення, на підставі яких було відкрито банківські рахунки, та про рух грошових коштів по рахунках ФОП « ОСОБА_6 », код НОМЕР_1 , у прибутковій і видатковій частині, із зазначенням суми, дати, повною розшифровкою контрагентів і призначення платежів а саме:

-№ НОМЕР_2 (українська гривня) відкритого 01.06.2016 року в Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир МФО 311744;

-№ НОМЕР_3 (українська гривня) відкритого 01.06.2016 року в Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир МФО 311744;

-№ НОМЕР_4 (українська гривня) відкритого 01.06.2016 року в Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир МФО 311744, які знаходяться у володінні Житомирському РУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Житомир за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, 99 за період з 01.06.2016 року по 02.02.2017 року.

Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України, в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.; у разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

копія згідно оригіналу

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення17.07.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу67788719
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —279/5710/16-к

Ухвала від 27.09.2017

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 27.09.2017

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 27.09.2017

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 27.09.2017

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 17.07.2017

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 17.07.2017

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 17.07.2017

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 17.07.2017

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 17.07.2017

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 17.07.2017

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні