Ухвала
від 13.07.2017 по справі 552/4372/17
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Справа № 552/4372/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 липня 2017 року Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю заступника начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області радник юстиції ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки в межах кримінального провадження №32017170000000003 , -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області радник юстиції ОСОБА_4 звернувся до Київського районного суду м. Полтави з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки.

В клопотанні вказував, що Прокуратурою Полтавської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017170000000003 від 17 січня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.205, ч.3 ст.212, ч.4 ст.358 КК України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за №32017170000000003 здійснюється слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області.

З матеріалів провадження вбачається, що у період з 01.01.2014 по теперішній час невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи повторно, діючи від імені засновників, керівників, головних бухгалтерів, використовували реквізити підприємств транзитно-конвертаційної спрямованості: ТОВ «Строй Комплекс Груп» (код ЄДРПОУ 39165161), ТОВ «Фавор Бізнес Групп» (код ЄДРПОУ 39916412), ТОВ «Ентерс» (код ЄДРПОУ 39870153), ТОВ «Антарес Продакт» (код ЄДРПОУ 40056750), ТОВ «Адвайн» (код ЄДРПОУ 40415360), ТОВ «Кредсі» (код ЄДРПОУ 40377556), ТОВ «Магніт Трейд» (код 39481917), та інших фіктивних підприємств для прикриття незаконної діяльності із ухилення від сплати податків підприємствами (вигодонабувачами), шляхом використання банківських розрахункових рахунків для незаконного переведення безготівкових коштів у готівку. При цьому, незаконна діяльність фіктивних підприємств забезпечувалась унаслідок придбання у підприємств реального сектору економіки, які здійснюють оптово-роздрібну торгівлю різними групами товарів (послуг) за готівковий розрахунок, без подальшого оприбуткування та обліку вказаних операцій, готівкових коштів унаслідок укладення нікчемних правочинів. Указана незаконна діяльність забезпечила можливість незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат з податку на прибуток суб`єктами підприємницької діяльності (вигодонабувачами).

Також досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 01.01.2014 по теперішній час невстановлені досудовим розслідуванням службові особи суб`єктів підприємницької діяльності (вигодонабувачів), у т.ч. ТОВ «Елплат» (код 36984783), ПП «КРЕЗ» (код 24827477), ТОВ «Спецінформ» (код 40412024), з метою незаконного формування податкового кредиту та одержання готівки, штучно занижуючи суму податкового зобов`язання із податку на додану вартість та завищуючи валові витрати з податку на прибуток, умисно ухилились від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, шляхом документального оформлення за завідомо підробленими офіційними документами фінансово-господарських операцій із ТОВ «Строй Комплекс Груп» (код ЄДРПОУ 39165161), ТОВ «Фавор Бізнес Групп» (код ЄДРПОУ 39916412), ТОВ «Ентерс» (код ЄДРПОУ 39870153), ТОВ «Антарес Продакт» (код ЄДРПОУ 40056750), ТОВ «Адвайн» (код ЄДРПОУ 40415360), ТОВ «Кредсі» (код ЄДРПОУ 40377556), ТОВ «Магніт Трейд» (код 39481917) та іншими фіктивними підприємствами. При цьому, фактично указані угоди із фіктивними підприємствами є удаваними, а фінансово-господарські операції, у тому числі перерахування грошових коштів у безготівковій формі на розрахункові рахунки фіктивних підприємств, є безпідставними та спрямованими на ухилення суб`єктами господарської діяльності (вигодонабувачами) від сплати від сплати податків, що призвело до ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

Окрім того встановлено, що у період з 01.01.2014 по 28.07.2016, невстановлені досудовим розслідуванням особи, використали завідомо підробні документи податкові накладні та інші документи, по неіснуючим операціям, які складені від імені підприємств ТОВ «Строй Комплекс Груп», ТОВ «Фавор Бізнес Групп», ТОВ «Ентерс», ТОВ «Антарес Продакт», ТОВ «Адвайн», ТОВ «Кредсі», ТОВ «Магніт Трейд».

У ході досудового розслідування встановлено, що зазначені підприємства з ознаками «фіктивності» посідають місце транзитних, а саме: являються проміжною ланкою у ланцюгу по перерахуванню безготівкових коштів підприємствами «вигодонабувачами» реального сектору економіки, на розрахункові рахунки підприємств, здійснюючих оптово роздрібну торгівлю різними групами товарів (послуг) за готівковий розрахунок, без подальшого оприбуткування вказаних грошових коштів, минаючи при цьому систему оподаткування, що призводить до ненадходження податків до бюджету країни.

Також, в ході здійснення досудового розслідування, на виконання доручень слідчого, від оперативних працівників ОУ ГУ ДФС у Полтавській області отримано інформацію, що вище вказані підприємства, задіяні у вказаній злочинній схемі, зареєстровані без мети ведення господарської діяльності, для надання неправомірних послуг із використання не оприбуткованих грошових коштів, а також штучного формування податкового кредиту по податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки на підставі проведення «безтоварних операцій». З метою встановлення фактичного місцезнаходження службових осіб підприємств, було здійснено виїзди за податковими адресами підприємств, в результаті яких встановлено що офісні та складські приміщення відсутні.

Окрім того, в ході аналізу інформації з єдиного реєстру податкових накладних автоматизованої інформаційної системи ДФС України та відповідно до висновку аналітичного дослідження за №40/16-31-16-09/39165161 від 23.05.2016 року, проведеного співробітниками відділу боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Полтавській області встановлено, що номенклатура товарів, які купуються вищепереліченими підприємствами у постачальників, не відповідає номенклатурі проданих товарів в адресу реально діючого сектору економіки. Даний факт свідчить про безтоварність проведених фінансово-господарських операцій та про їх лише документальний характер, який суперечить нормам цивільного, податкового законодавства України.

Виходячи в вищевикладеного, функціонування вищевказаної незаконної схеми полягає у перерахуванні з рахунків підприємств реального сектору економіки Полтавського та інших регіонів України коштів на рахунки так званих «транзитних підприємств», з метою мінімізації податкового навантаження, штучного формування податкового кредиту з ПДВ за ніби то виконані роботи, надані послуги та постачання товарів.

Фактично відповідні роботи не проводяться, послуги не надаються, постачання товарів не здійснюється, а кошти обготівковуються шляхом проведення подальших «транзитних» операцій з використанням розрахункових рахунків та реквізитів підприємств ТОВ «Строй Комплекс Груп», ТОВ «Фавор Бізнес Групп», ТОВ «Ентерс», ТОВ «Антарес Продакт», ТОВ «Адвайн», ТОВ «Кредсі», ТОВ «Магніт Трейд», які в свою чергу спрямовуються на розрахункові рахунки підприємств, здійснюючих оптово роздрібну торгівлю різними групами товарів (робіт, послуг) за готівковий розрахунок, без подальшого оприбуткування вказаних грошових коштів, минаючи при цьому систему оподаткування, що призводить до ненадходження податків до бюджету країни.

Досудовим розслідуванням встановлено, що послугами вищевказаної транзитно-конвертаційної групи у вказані вище періоди часу скористались ряд юридичних та фізичних осіб-підприємців реально діючого сектору економіки України, у тому числі ПП «Крез» (код ЄДРПОУ 24827477), юридична адреса: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Київська, 66.

Також встановлено, що службові особи ПП «Крез», у відповідні звітні періоди часу, відображуючи по документах податкового та бухгалтерського обліків операції по закупівлі товарно-матеріальних цінностей, робіт та послуг, незаконно сформували податковий кредит від підприємств ТОВ «Строй Комплекс Груп», ТОВ «Ентерс» та ТОВ «Антарес Продакт», що входять до складу вищевказаної транзитно-конвертаційної групи.

У зв`язку з вищевикладеним виникла необхідність в ході досудового розслідування даного кримінального провадження проведення перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ПП «Крез» (код ЄДРПОУ 24827477), юридична адреса: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Київська, 66.

Тому просив суд надати дозвіл на проведення позапланової документальної перевірки.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши думку учасників судового провадження, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до п.п. 78.1.11 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р. (із змінами і доповненнями), документальна позапланова перевірка здійснюється на підставі рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.

Згідно із п.2 ч.1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» №408 від 13.08.2014р., надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Разом із тим, на даний час, із КПК України виключено п.6 ч.2 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40, якими прокурору та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом, що обумовлює необхідність звернення до слідчого судді із даним клопотанням.

Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, серед іншого, шляхом отримання від органів державної влади актів перевірок.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України одним із процесуальних джерел доказів є документи, до яких п.4 ч.2 ст.99 КПК України віднесено і акти перевірок.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та ст.11 Закону України «Про Державну контрольно - ревізійну службу в Україні» позаплановавиїзнаревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органамидержавного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів відповідно до ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні".

Таким чином для з`ясування обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відповідно до ч.1, ч.3 ст.91, виникла необхідність проведення позапланової невиїзної документальної перевірки ПП «Вуличне освітлення» (код ЄДРПОУ 39498906).

Керуючись ст.ст.9,40,93,110 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Призначити позапланову документальну виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ПП «Крез» (код ЄДРПОУ 24827477), юридична адреса: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Київська, 66, у тому числі при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Строй Комплекс Груп» (код ЄДРПОУ 39165161), ТОВ «Ентерс» (код ЄДРПОУ 39870153) та ТОВ «Антарес Продакт» (код ЄДРПОУ 40056750) за період з 01.01.2014 по 31.05.2017.

Організацію проведення перевірки доручити співробітникам Головного управління Державної фіскальної служби України у Полтавській області у строки, визначені п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

13.07.2017

Дата ухвалення рішення13.07.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу67790031
СудочинствоКримінальне
Сутьнадання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки в межах кримінального провадження №32017170000000003

Судовий реєстр по справі —552/4372/17

Ухвала від 13.07.2017

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Самсонова О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні