Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. (0462) 676-311, факс (04622) 77-44-62
УХВАЛА
18 липня 2017 року Справа № 927/359/17
За позовом: Заступника прокурора Чернігівської області, вул. Князя Чорного, 9, м. Чернігів, 14000, в інтересах держави
В особі: Чернігівської обласної державної адміністрації,
код ЄДРПОУ 00022674, вул. Шевченка, 7, м. Чернігів, 14000
До відповідача-1: Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області, код ЄДРПОУ 04061688, вул. Шевченка 48, м. Чернігів, 14027
До відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства "Союз підприємців України-Німеччини",
код ЄДРПОУ 32936597, вул. Квітнева, 22, с. Новий Білоус, Чернігівський район, Чернігівська область,15501;
адреса для листування: вул. Чернишевського, 15/70, м. Чернігів, 14000
Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Трисвятськослобідська сільська рада Чернігівського району Чернігівської області , вул. Волгоградська, 18, с. Трисвятська Слобода, Чернігівський район, Чернігівська область, 15505.
Предмет спору: про розірвання договору оренди, стягнення 15075,93 грн заборгованості та повернення земельної ділянки
Суддя В.В. Шморгун
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
від стягувача: ОСОБА_1 - заступник начальника відділу Прокуратури Чернігівської області, посвідчення від 29.11.2016 №045073;
від боржника: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Заступником прокурора Чернігівської області подано заяву, у якій він просить внести виправлення до наказу Господарського суду Чернігівської області про примусове виконання рішення від 06.06.2017 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства Союз підприємців України-Німеччини на користь Прокуратури Чернігівської області 4800,00 грн на відшкодування сплаченого судового збору.
Подана заява обґрунтована тим, що у виданому наказі від 06.06.2017 не зазначено ідентифікаційного коду боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства Союз підприємців України-Німеччини , у зв'язку з чим повідомленням Чернігівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області від 20.06.2017 виконавчий документ повернуто стягувачеві без прийняття до виконання.
Ухвалою господарського суду від 11.07.2017 заяву прийнято до розгляду та призначено її розгляд на 18.07.2017.
У судове засідання з'явився представник стягувача - заступник начальника відділу Прокуратури Чернігівської області.
Боржник не з'явився, уповноваженого представника у судове засідання не направив.
Розглянувши заяву, перевіривши надані прокурором докази, суд вважає, що заява про виправлення помилки у наказі про примусове виконання рішення суду від 06.06.2017 підлягає задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.
Як встановлено судом, ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 06.06.2017 припинено провадження у справі №927/359/17 та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства Союз підприємців України-Німеччини на користь Прокуратури Чернігівської області 4800,00 грн на відшкодування сплаченого судового збору.
На виконання ухвали від 06.06.2017 господарським судом видано наказ на примусове виконання рішення від 06.06.2017.
Стягувачем у справі зазначений наказ був пред'явлений до виконання до Чернігівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.
Повідомленням Чернігівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області від 20.06.2017 виконавчий документ повернуто стягувачеві без прийняття до виконання у зв'язку з незазначенням у наказі ідентифікаційного коду боржника.
Статтею 124 та пунктом 9 частини 2 статті 129 Конституції України встановлено принцип обов'язковості виконання судових рішень, які ухвалюються судами іменем України і є невід'ємною частиною стадії процесу правосуддя.
Відповідно до ст. 115 Господарського процесуального кодексу України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» .
Статтею 1 Закону України Про виконавче провадження визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно зі ст. 116 Господарського процесуального кодексу України виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 Закону України Про виконавче провадження визначено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
У ч. 1 ст.117 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України Про виконавче провадження .
Відповідно до статті 4 Закону України Про виконавче провадження у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред'явлення рішення до виконання.
При видачі наказу від 06.06.2017 у справі №927/359/17 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства Союз підприємців України-Німеччини на користь Прокуратури Чернігівської області 4800,00 грн на відшкодування сплаченого судового збору судом допущено помилку у вигляді незазначення у цьому виконавчому документі ідентифікаційного коду боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства Союз підприємців України-Німеччини .
Пунктом 6 ч. 4 ст. 4 Закону України Про виконавче провадження визначено, що виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред'явлення, якщо виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею, або якщо стягувач не подав заяву про примусове виконання рішення відповідно до статті 26 цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 117 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, який видав наказ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати наказ таким, що не підлягає виконанню.
Згідно з п. 3.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №9 від 17.10.2012 Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України виправлення до наказу мають вноситись з урахуванням вимог частини першої статті 89 ГПК, тобто ці виправлення не можуть зачіпати суті судового рішення, на виконання якого видано наказ.
За наведених обставин, та оскільки зазначення ідентифікаційного коду боржника у наказі Господарського суду Чернігівської області від 06.06.2017 не зачіпає суті судового рішення, суд дійшов висновку, що заява стягувача підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 86, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
У Х В А Л И В :
1 . Заяву заступника прокурора Чернігівської області про внесення виправлення до наказу Господарського суду Чернігівської області про примусове виконання рішення від 06.06.2017 у справі №927/359/17 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства Союз підприємців України-Німеччини на користь Прокуратури Чернігівської області 4800,00 грн на відшкодування сплаченого судового збору задовольнити.
2. Внести виправлення в наказ Господарського суду Чернігівської області, виданий 06.06.2017 у справі №927/359/17 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства Союз підприємців України-Німеччини (вул. Квітнева, 22, с. Новий Білоус, Чернігівський район, Чернігівська область, р/р не відомий) на користь Прокуратури Чернігівської області (вул. Князя Чорного, 9, м. Чернігів, 14000; р/р 35215093006008, МФО 820172, код 02910114, банк ДКСУ м. Київ) 4800,00 грн на відшкодування сплаченого судового збору, додатково зазначивши у цьому наказі ідентифікаційний код боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства "Союз підприємців України-Німеччини": код ЄДРПОУ 32936597.
3. Оригінал наказу Господарського суду Чернігівської області від 06.06.2017 повернути стягувачу.
Ухвала Господарського суду Чернігівської області набирає законної сили з дня її винесення 18.07.2017.
Суддя В. В. Шморгун
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2017 |
Оприлюднено | 20.07.2017 |
Номер документу | 67811729 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Шморгун В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні