Дата документу 19.07.2017
Справа № 320/3831/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2017 року м. Мелітополь
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого - судді Колодіної Л.В .,
при секретарі - Арифовій Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н ОВ И В :
Позивач, звернувся до суду з позовом, в якому просить надати йому додатковий строк для подачі заяви на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер 20 листопада 2015 року.
Позов обґрунтований тим, що в 25 вересня 2015 року ОСОБА_2 був складений заповіт на ім'я позивача. Даним заповітом ОСОБА_2 заповів позивачу належну йому на підставі договору міни земельних ділянок, посвідченого приватним нотаріусом Мелітопольського районного нотаріального округу ОСОБА_3 09 вересня 2015 року за реєстровим № 1943, земельну ділянку площею 5,61 га з кадастровим номером 2323085100:02:001:0008, цільове призначення якої - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області. Позивач є спадкоємцем за заповітом, інші спадкоємці після смерті ОСОБА_2 відсутні. Однак позивач своєчасно не зміг звернутись до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини та пропустив визначений законодавством шестимісячний строк для її прийняття, у зв'язку з тим, що не знав і не міг знати, що спадкодавець помер. За життя, ОСОБА_2 доводився позивачу сторонньою особою, жодних приятельських та дружніх стосунків вони не підтримували, в родинних відносинах ніколи не перебували. Пропуск строку для прийняття спадщини обумовлений виключно тим, що він не був обізнаний про факт смерті ОСОБА_2 та дізнався про це лише у травні місяці цього року.
Вважає, що причини пропуску строку для прийняття спадщини є дійсно поважними, оскільки не перебуваючи ні у дружніх ні у родинних відносин позивач не міг знати, про те, що спадкодавець помер.
В судове засідання сторони не з'явились.
Від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи у його відсутність та у відсутність позивача, просить суд задовольнити позов.
Від представника відповідача до суду надійшла заява про розгляд справи у його відсутність.
Суд, вивчивши і дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає повному задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до заповіту, посвідченого 25 вересня 2015 року приватним нотаріусом Мелітопольського районного округу Запорізької області, зареєстровано в реєстрі за № 2255, ОСОБА_2 заповів ОСОБА_1 належну йому на підставі договору міни земельних ділянок, посвідченого приватним нотаріусом Мелітопольського районного нотаріального округу ОСОБА_3 09 вересня 2015 року за реєстровим № 1943, земельну ділянку площею 5,61 га з кадастровим номером 2323085100:02:001:0008, цільове призначення якої - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області \а.с.5\.
20 листопада 2015 року ОСОБА_2 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, серії І-ЖС від 390426 \а.с.6\.
Однак, позивач не подав у встановлений законом строк заяви до нотаріальної контори, оскільки він не був обізнаний про факт смерті ОСОБА_2 та дізнався про це лише
у травні 2017 року.
Згідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ч.1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Відповідно до ч.1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народженні живими після відкриття спадщини.
Позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
У відповідності до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно роз'яснень, які викладені у постанові Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 р. Про судову практику у справах про спадкування , спадкоємець є таким, що спадщину не прийняв, якщо свідомо, за відсутності будь-яких перешкод своєчасно не вчиняв дії з прийняття спадщини протягом шести місяців з моменту її відкриття. Згідно п. 24 вищевказаної постанови Пленуму Верховного суду України, особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
У встановлений законом шестимісячний строк позивач не звернувся до Мелітопольської міської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 у зв'язку з тим, що він не був обізнаний про факт смерті ОСОБА_2 та дізнався про це лише у травні 2017 року, обґрунтовуючи це пропущенням строку для прийняття спадщини.
Згідно з ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, суд вважає, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки він не був обізнаний про факт смерті ОСОБА_2 та про смерть ОСОБА_2 не був повідомлений належним чином та вчасно, а тому йому слід надати додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 3 , 10 , 197 , 212 ЦПК України , ст.ст. 1261 , 1269 , 1272 ЦК України , суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити :
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (і.н. НОМЕР_1) додатковий строк в 3 \три\ місяці для подачі заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлого 20 листопада 2015 року.
Апеляційну скаргу на рішення може бути подано до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Л.В. Колодіна
Суд | Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2017 |
Оприлюднено | 20.07.2017 |
Номер документу | 67832222 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Колодіна Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні