621/1478/17
2/621/978/17
УХВАЛА
іменем України
20 липня 2017 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Бібік О.В., розглянувши позовну заяву ТОВ фірма "Андезіт, ЛТД" до Зміївського районного відділу ДВС ГТУЮ у Харківській області про звільнення майна з-під арешту,
ВСТАНОВИВ:
18.07.2017 року від ТОВ фірма "Андезіт, ЛТД" надійшла позовна заява доЗміївського районного відділу ДВС ГТУЮ у Харківській області з вимогами:
- зняти арешт з усього нерухомого майна, що належить ТОВ фірма "Андезіт, ЛТД", код ЄДРПОУ 14085543, накладений постановою від 03.03.2004 року ВДВС Зміївського РУЮ та вилучити запис з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна реєстраційний номер обтяження 33526.
- зняти арешт з усього нерухомого майна, що належить ТОВ фірма "Андезіт, ЛТД", код ЄДРПОУ 14085543, накладений постановою б\н від 26.02.2004 року ВДВС Зміївського РУЮ та вилучити запис з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна реєстраційний номер обтяження 5483284.
Ознайомившись з позовною заявою, дійшов наступного:
У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Як роз'яснено в п. п. 1, 4 постанови №5 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 03.06.2016 року "Про судову практику в справах про зняття арешту з майна", упорядку цивільного судочинства захист майнових прав здійснюється у позовному провадженні, а також у спосіб оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби. Спори про право цивільне, пов'язані з належністю майна, на яке накладено арешт, відповідно до статей 15, 16 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК) розглядаються в порядку цивільного судочинства у позовному провадженні, якщо однією зі сторін відповідного спору є фізична особа, крім випадків, коли розгляд таких справ відбувається за правилами іншого судочинства. У разі якщо сторонами у справі є юридичні особи, то незалежно від підстав арешту (опису) майна (конфіскація за відповідним судовим рішенням, стягнення боргу за рішенням господарського суду чи виконавчим написом нотаріуса тощо) та враховуючи характер спору, позови про зняття арешту з майна згідно зі статтею 15 ЦПК, статтями 1, 12 Господарського процесуального кодексу України підлягають розгляду в порядку господарського судочинства. У такому ж порядку вирішуються питання про юрисдикцію спорів за участю фізичних осіб-підприємців, якщо арешт майна пов'язаний з їх підприємницькою діяльністю.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: 1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; 3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.
Враховуючи характер спору, позов ТОВ фірма "Андезіт, ЛТД" до Зміївського районного відділу ДВС ГТУЮ у Харківській області не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, тому слід відмовити у відкритті провадження у справі.
Керуючись ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ТОВ фірма "Андезіт, ЛТД" до Зміївського районного відділу ДВС ГТУЮ у Харківській області про звільнення майна з-під арешту.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2017 |
Оприлюднено | 27.07.2017 |
Номер документу | 67862920 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Бібік О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні