Справа № 383/446/17
Провадження №2/383/300/17
УХВАЛА
24 липня 2017 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Бондаренко В.В.,
за участю:
секретаря - Могиленко В.М.,
представника позивача - ОСОБА_1,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань міста Бобринець Кіровоградської області справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, треті особи, які не заявляють самостійних вимог: Чарівненська сільська рада Бобринецького району Кіровоградської області, Служба у справах дітей Бобринецької районної державної адміністрації, про виключення відомостей про особу, як батька з актового запису про народження, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про виключення відомостей про батька з актового запису №3 від 1 червня 2011 року про народження ОСОБА_4, вчиненого 17 травня 2011 року Чарівненською сільською радою Бобринецького району Кіровоградської області та актового запису №9 від 18 вересня 2015 року про народження ОСОБА_5, вчиненого 23 серпня 2015 року Чарівненською сільською радою Бобринецького району Кіровоградської області.
В судовому засіданні представник позивача подав клопотання про призначення по справі судово-біологічної (генетичної) експертизи для встановлення біологічного батьківства, проведення якої доручити Комунальному закладу Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи Дніпропетровської обласної ради (49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14).
Відповідач не заперечила проти задоволення клопотання про призначення експертизи.
Представники третіх осіб в судове засідання не з'явилися, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Суд, дослідивши обґрунтування заявленого клопотання, матеріали справи, враховуючи думку сторін, вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст.143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла, тощо суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ч.4 ст.143 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд провести експертизу у відповідній судово-експертній установі, доручити її конкретному експерту, заявляти відвід експерту, давати пояснення експерту, знайомитися з висновком експерта, просити суд призначити повторну, додаткову, комісійну або комплексну експертизу.
Згідно пункту 9 постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів судам роз'яснено, що рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них. Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, зокрема висновку експертизи, у тому числі судово-генетичної.
Оскільки для з'ясування обставин по справі необхідні спеціальні знання в області судової медицини, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та призначити судово-біологічну (генетичну) експертизу із застосуванням аналізу ДНК для встановлення батьківства.
Керуючись ст. ст.143, 144, 168, 202 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про призначення по справі судово-біологічної (генетичної) експертизи - задовольнити.
Призначити по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, треті особи, які не заявляють самостійних вимог: Чарівненська сільська рада Бобринецького району Кіровоградської області, Служба у справах дітей Бобринецької районної державної адміністрації, про виключення відомостей про особу, як батька з актового запису про народження - судово-біологічну (генетичну) експертизу із застосуванням аналізу ДНК для встановлення біологічного батьківства, проведення якої доручити експертам Комунального закладу Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи Дніпропетровської обласної ради (49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14).
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1. Чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, матір'ю якої є ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3? Якщо так, то чи являється ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, біологічним батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2?
2. Чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, матір'ю якого є ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3? Якщо так, то чи являється ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, біологічним батьком ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4?
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_3.
Встановити позивачу ОСОБА_3 для оплати судової експертизи 15-денний строк з дня отримання позивачем або його представником рахунку на оплату її вартості.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч.2 ст. 86 ЦПК України у разі несплати судової експертизи у встановлений судом строк суд може скасувати ухвалу про призначення судової експертизи.
Строк проведення експертизи визначити у 30 денний строк з моменту надходження ухвали про її призначення до експертної установи.
Експерта попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Роз'яснити сторонам наслідки ухилення від участі в експертизі, які передбачені ст. 146 ЦПК України, згідно якої у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
На час проведення судово-біологічної (генетичної) експертизипровадження по справі № 383/446/17 - зупинити.
Зобов'язати ОСОБА_3 та ОСОБА_2 з'явитися з дітьми ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з документами, що посвідчують їх особу, до експертної установи у визначений час для збору необхідного матеріалу.
Роз'яснити сторонам, що експертиза спірного батьківства може бути проведена при наявності всіх учасників експертизи у визначений експертною установою час при наявності паспортів та свідоцтв про народження дітей.
Копію ухвали направити на виконання до Комунального закладу Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи Дніпропетровської обласної ради та вручити сторонам.
Дана ухвала в частині призначення судово-біологічної (генетичної) експертизи оскарженню не підлягає, а в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя В.В. Бондаренко
Суд | Бобринецький районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2017 |
Оприлюднено | 25.07.2017 |
Номер документу | 67867682 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бобринецький районний суд Кіровоградської області
Бондаренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні