ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2017 року Справа № 803/853/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Ксензюка А.Я.,
при секретарі судового засідання ШаблійЛ.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Поленерджі» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Ковельська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області (далі – Ковельська ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області) звернулася в суд із позовом про стягнення з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Поленерджі» податкового боргу в сумі 3194грн00коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником загальнодержавних податків та зборів, однак в порушення норм податкового законодавства за останнім рахується податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 3194грн00коп. Відповідачем не погашено податковий борг у визначені законодавством терміни, тому позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Поленерджі» податковий борг в сумі 3194грн00коп. в примусовому порядку.
В судове засідання позивач представника не направив, подавши 21 липня 2017 року клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорив, заперечення на адміністративний позов не подав. Ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, а також повістка про виклик до суду вручені адресату 14 липня 2017 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення, яке повернулося до суду 20 липня 2017 року. Тому суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.
У відповідності до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справу вирішено у відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити позов з таких підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Поленерджі» з 14квітня 2015 року перебуває на обліку як платник податків у Ковельській ОДПІГУДФС та має відкриті рахунки в банківських установах. Зазначені обставини підтверджуються витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та даними про відкриті банківські рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю «Поленерджі».
Станом на 19 червня 2017 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 3194грн00коп.
Податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств виник за рахунок несплати відповідачем штрафної (фінансової) санкції донарахованої ГУ ДФС у Волинській області згідно податкового повідомлення-рішення від 28 жовтня 2016 року №0059921304 в сумі 35988грн84коп.
З урахуванням сплати в сумі 11220грн22коп. загальна заборгованість товариства з податку на доходи фізичних осіб становить 24768грн62коп.
Податковий борг по військовому збору виник за рахунок несплати відповідачем штрафної санкції в розмірі 3637грн48коп. та пені в розмірі 457грн81коп. донарахованої ГУ ДФС у Волинській області згідно податкового повідомлення-рішення від 28 жовтня 2016 року №0059931304. Крім того, внаслідок несвоєчасної сплати податкових зобов'язань нарахована пеня в сумі 8грн00коп.
З урахуванням сплати в сумі 758грн22коп. загальна заборгованість по військовому збору становить 3345грн07коп.
Податковий борг по податку на прибуток виник за рахунок несплати відповідачем самостійно задекларованих платежів згідно податкової декларації з податку на прибуток приватних підприємств від 27 лютого 2017 року №9270447209, терміном сплати до 11 березня 2017 року в сумі 3194грн00коп..
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 Податкового кодексу України, передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Сума узгодженого грошового зобов'язання, згідно підпункту 14.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом є податковим боргом.
У відповідності до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно із пунктом 59.4 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
З матеріалів справи вбачається, що у відповідності до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України Ковельською ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області надсилалась відповідачу податкова вимога від 14 березня 2017 року №1063-17, яка залишилася без належного реагування.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини;.
Згідно із пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про підставність позовних вимог про стягнення з відповідача в дохід державного бюджету податкового боргу в сумі 3194грн00коп.
Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Поленерджі» (45045, Волинська область, Ковельський район, село Шкурат, хутір Ставеччина, ідентифікаційний код юридичної особи 39743505) на користь держави податковий борг в сумі 3194(три тисячі сто дев'яносто чотири)грн 00коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.Я. Ксензюк
Постанова в повному обсязі складена 25 липня 2017 року.
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2017 |
Оприлюднено | 28.07.2017 |
Номер документу | 67887152 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ксензюк Андрій Ярославович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ксензюк Андрій Ярославович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ксензюк Андрій Ярославович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні