Ухвала
від 26.06.2017 по справі 369/6789/17
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/6789/17

Провадження № 6/369/147/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.06.2017 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Усатова Д.Д.,

при секретарі Ярмак О.В..,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання державного виконавця Києво-Святошинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області ОСОБА_1 про обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2,-

В С ТА Н О В И В:

В червні 2016 року державний виконавець Києво-Святошинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області ОСОБА_1 звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області з вказаним поданням.

Своє подання мотивує тим, що у Києво-Святошинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області на виконанні знаходиться виконавче провадження за реєстровим номером 51658224 з примусового виконання наказу № 911/1311/16-ц, виданого 29.06.2016 Господарським судом Київської області про стягнення боргу з ТОВ Асіц ТВЗ у розмірі 161326,33 грн. на користь ТОВ ТМА . З матеріалів виконавчого провадження вбачається, що виконавчий документ надійшов до відділу за заявою стягувача ТОВ ТМА оскільки боржник - юридична особа ТОВ Асіц ТВЗ знаходиться за адресою с.С.Борщагівка, АДРЕСА_1.

13.07.2016 державним виконавцем в порядку статей 17,19,20,25 Закону України Про виконавче провадження винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, якою боржнику надано семиденного строку для добровільного виконання виконавчого документа.

У наданий строк для добровільного виконання рішення боржником виконавчий документ не виконано.

25.07.2016 державним виконавцем згідно статей 11,52 Закону України Про виконавче провадження винесено постанови про арешт коштів боржника, яку направлено для належного виконання до Київського ГРУ ПАТ КБ ПриватБанк у м. Києві, стягувану та боржнику до відома.

09.08.2017 року державним виконавцем згідно статей 25, 57 Закону України Про виконавче провадження винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, яку направлено до Територіального сервісного центру МВС України та сторонам виконавчого провадження до відома.

Згідно отриманого відділом інформаційного витягу за безкоштовним пошуком за кодом ЄДРПОУ 39135509 значиться боржник - юридична особа ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю Асіц ТВЗ , що значиться зареєстрованою за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 керівником якої є громадянка ОСОБА_2, що значиться призначеним на посаду керівника з 11.03.2014 року. Засновниками боржника - юридичної особи ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю Асіц ТВЗ є громадянка ОСОБА_4, що значиться за адресою АДРЕСА_2 та громадянка ОСОБА_5, що значиться за адресою АДРЕСА_3.

В ході проведення виконавчих дій, державним виконавцем встановлено факт відсутності боржника ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю Асіц ТВЗ за наявною відомою адресою с. Соф. Борщагівка, АДРЕСА_4 за про що складено відповідний акти про підтвердження факту по суті.

У відповідності до повідомлення ПАТ КБ Приват банк встановлено, що арешт на відкритті рахунки накладено.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру МВС України транспорті засобі за юридичною особо боржником не зареєстровані. Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, нерухомого майна на праві власності за боржником ТОВ Асіц ТВЗ , не зареєстровано Оскільки керівником боржника ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю Асіц ТВЗ громадянкою ОСОБА_2 на даний час не вжито будь-яких заходів самостійного повного виконання рішень, з метою забезпечення повного їх виконання викладене містить ознаки ухилення боржником-юридичною особою в особі керівника ОСОБА_2 від виконання виконавчого документа та покладених рішеннями на ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю Асіц ТВЗ зобов'язань з погашення боргів по суті.

Тому державний виконавець просила суд відповідно до ч. 2 ст. 377 1 ЦПК негайно розглянути питання про тимчасове обмеження керівника боржника ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю ТОВ Асіц ТВЗ ОСОБА_2, у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа до погашення всіх зобов'язань покладених згідно наказу № 911/1311/16-ц, виданого 29.06.2016 Господарським судом Київської області про стягнення боргу з ТОВ Асіц ТВЗ у розмірі 161326,33 грн. на користь ТОВ ТМА . Обмежити керівника боржника ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю Асіц ТВЗ ОСОБА_2, у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа до погашення всіх зобов'язань покладених згідно наказу наказу № 911/1311/16-ц, виданого 29.06.2016 Господарським судом Київської області про стягнення боргу з ТОВ Асіц ТВЗ у розмірі 161326,33 грн. на користь ТОВ ТМА

Суд, вивчивши матеріали подання, прийшов до висновку, що подання до задоволення не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Згідно ч. ст. 11 ЗУ Про виконавче провадження державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

За правилами п. 18 ч. 3 ст. 11 ЗУ Про виконавче провадження державний виконавець у процесій здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Судом встановлено, що у Києво-Святошинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області на виконанні знаходиться виконавче провадження за реєстровим номером 51658224 з примусового виконання наказу № 911/1311/16-ц, виданого 29.06.2016 Господарським судом Київської області про стягнення боргу з ТОВ Асіц ТВЗ у розмірі 161326,33 грн. на користь ТОВ ТМА . З матеріалів виконавчого провадження вбачається, що виконавчий документ надійшов до відділу за заявою стягувача ТОВ ТМА оскільки боржник - юридична особа ТОВ Асіц ТВЗ знаходиться за адресою с.С.Борщагівка, АДРЕСА_1.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.

Відповідно до ч. 2 та ч. 4 ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України Громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті.

У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 19 ЗУ Про Державну прикордонну службу України на Державну прикордонну службу України відповідно до визначених законом завдань покладаються запобігання та недопущення перетинання державного кордону України особами, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі згідно з дорученнями правоохоронних органів; розшук у пунктах пропуску через державний кордон осіб, які переховуються від органів досудового розслідування та суду, ухиляються від відбуття кримінальних покарань; виконання в установленому порядку інших доручень правоохоронних органів.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 20 ЗУ Про Державну прикордонну службу України органам, підрозділам, військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов'язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право шляхом опитування осіб з'ясовувати підстави перетинання державного кордону України, не пропускати через державний кордон України осіб без дійсних документів на право його перетинання, осіб, які надали завідомо неправдиві відомості під час одержання зазначених документів, осіб, яким Державною прикордонною службою України за порушення законодавства з прикордонних питань та про правовий статус іноземців чи за мотивованим письмовим рішенням суду та правоохоронних органів не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду з України; робити в документах зазначених осіб відповідні відмітки.

Згідно п. 22-25 Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення затверджених постановою КМ України №231 від 31.03.1995 р. громадянину може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта/проїзного документа у разі, коли: він обізнаний з відомостями, що становлять державну таємницю, - до закінчення строку, встановленого Законом України "Про державну таємницю" (у разі виїзду за кордон на постійне проживання); діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання, - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, чи забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України; стосовно нього в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, - до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень; він засуджений за вчинення кримінального правопорушення, - до відбуття покарання або звільнення від покарання; він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань; він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості, - до з'ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей; він підлягає призову на строкову військову службу, - до вирішення питання про відстрочку від призову; щодо нього подано цивільний позов до суду, - до закінчення провадження у справі; він перебуває під адміністративним наглядом органів внутрішніх справ, - до припинення нагляду.

Рішення про відмову у видачі паспорта/проїзного документа приймається за наявності в територіальному органі або підрозділі інформації про існування підстав, зазначених у пункті 22 цих Правил.

У разі виявлення підстав, зазначених у пункті 22 цих Правил, раніше виданий паспорт/проїзний документ може бути тимчасово затримано або вилучено. Тимчасове затримання та вилучення паспорта/проїзного документа здійснюється за рішенням суду, органів прокуратури, органів внутрішніх справ, служби безпеки, охорони державного кордону, військових комісаріатів, дипломатичних представництв чи консульських установ України.

Як вбачається з матеріалів подання, державним виконавцем не надано доказів, які б вказували на повне або часткове ухилення боржником від виконання рішення суду.

Крім того, відсутні докази належного повідомлення боржника про відкриття виконавчого провадження (надсилання на адресу боржника та отримання ним поштових відправлень постанови про відкриття виконавчого провадження), відсутні докази, що б підтверджували наявність наміру боржника покинути територію України, відсутні дані про наявність у нього закордонного паспорту.

З огляду на викладне суд не вбачає підстав для обмеження виїзду за кордон громадянину України ОСОБА_2.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.

На підставі викладеного та керуючись п. 22-25 Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення затверджених постановою КМ України №231 від 31.03.1995 р., ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України , ст. 11 ЗУ Про виконавче провадження , ст. 19, 20 ЗУ Про Державну прикордонну службу України , ст. 208-210, 377-1 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні подання державного виконавця Києво-Святошинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області ОСОБА_1 про обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2 - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом п'яти днів з дня її отримання.

Суддя Д.Д. Усатов

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.06.2017
Оприлюднено28.07.2017
Номер документу67967855
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/6789/17

Ухвала від 26.06.2017

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Усатов Д. Д.

Ухвала від 25.06.2017

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Усатов Д. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні