Ухвала
від 27.07.2017 по справі 712/9491/17
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Справа № 712/9491/17

Провадження № 1-кс/712/4313/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про проведення обшуку

28 липня 2017 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

слідчого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

слідчого ОСОБА_4

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси винесене в кримінальному провадженні № 42017251010000114 від 18.07.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, слідчим СВ Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області лейтенантом поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , про проведення обшуку, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області лейтенант поліції ОСОБА_4 звернувся до суду із клопотанням про проведення обшуку.

Досудовим розслідуванням встановлено, що До Черкаської місцевої прокуратури надійшли матеріали правоохоронних органів щодо можливих неправомірних дій службових осіб СТОВ ім. Шевченка.

18.07.2017 відомості про вказане кримінальне правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017251010000114 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Встановлено, що службові особи СТОВ ім. Шевченка, код ЄДРПОУ 03793419, ТОВ «Сучасні торговельні технології» код ЄДРПОУ 38048541 та ТОВ «Пономар», код ЄДРПОУ 39367597, групи компаній «ВЕРЕС», з метою привласнення бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування податку на додану вартість, використовуючи спеціальний режим оподаткування у вигляді пільг держави з ПДВ, провели фіктивні (безтоварні) операції на загальну суму більше 350 млн. грн., що спричинило штучне завищення податкового кредиту на суму більше 70 млн. грн. та незаконне відшкодування податку на додану вартість з Державного бюджету України у 2016-2017 роках в сумі 20 млн. грн..

Крім того протягом 2014-2015 років СТОВ ім. Шевченка, шляхом внесення в первинні та звітні бухгалтерські документи завідомо неправдивих відомостей, здійснило безтоварні операції з ТОВ «Перспектива-Трейдінг», код ЄДРПОУ 38999681 по реалізації як власної плодоовочевої консервованої продукції ТМ «Верес» (ікра грибна, ікра з баклажанів «Екстра», аджика, баклажани, гірчиця «Домашня», гірчиця «Європейська», гірчиця «З хроном», горошок зелений, гриби мариновані «Шампіньйони», закуска «Соте», ікра з кабачків, квасоля з овочами, кукурудза, огірки мариновані, перець солодкий, рагу овочеве, томати мариновані «Чері» та ін.) на загальну суму понад 250 млн.грн.. ТОВ «Перспектива-Трейдінг», код ЄДРПОУ 38999681 по закупівельним цінам «фіктивно» реалізує вказану плодоовочеву консервовану продукцію ТМ «Верес» на ТОВ «Сігма Експерт», код ЄДРПОУ 39274157, яке в свою чергу реалізує вказану продукцію на ТОВ «Сучасні торговельні технології» код ЄДРПОУ 38048541, штучно сформувавши останньому податковий кредит в сумі більше 40 млн. грн..

В подальшому, після проведення фіктивних (безтоварних) операцій СТОВ ім. Шевченка 10.03.2017 визнає себе банкрутом та розпочинає ліквідаційну процедуру.

Враховуючи наведені факти, існують достатні підстави вважати, що службові особи СТОВ ім. Шевченка з метою бюджетного відшкодування податку на додану вартість ТОВ «Сучасні торговельні технології» код ЄДРПОУ 38048541, шляхом штучного формування податкового кредиту останньому від пов`язаних суб`єктів господарювання ТОВ «Перспектива-Трейдінг», код ЄДРПОУ 38999681, ТОВ «Сігма Експерт», код ЄДРПОУ 39274157 та ТОВ «Пономар», код ЄДРПОУ 39367597 з використанням спеціального режиму оподаткування у вигляді пільг держави з податку на додану вартість, підробили документи про постачання плодоовочевої консервованої продукції ТМ «Верес» відобразивши безтоварні операції з реалізації товарів власного виробництва на підконтрольне ТОВ «Сучасні торговельні технології» код ЄДРПОУ 38048541, що спричинило штучне завищення податкового кредиту та незаконне відшкодування з бюджету податку на додану вартість в сумі понад 20 млн. грн., чим державним інтересам було спричинено збитки на вказану суму.

Таким чином, з метою з`ясування обставин справи, а також необхідності призначення відповідних експертиз у даному провадженні, виникла необхідність у встановленні місця знаходження та вилученні оригіналів документів фінансово-господарської діяльності, які можуть мати доказове значення у даному кримінальному провадженні.

Згідно оперативної інформації, отриманої оперативними співробітниками управління захисту економіки в Черкаській області ДЗЕ Національної поліції України, встановлено, що ТОВ «Сучасні торговельні технології», код ЄДРПОУ 38048541 зареєстровано за адресою: м. Канів, вул. Олега Кошового, 2/15, Черкаської області офісне приміщення якого розташоване за адресою: м. Черкаси, вул. Різдвяна, 175/11 та на праві приватної власності належить ТОВ «Черкаси Сервіс Логістик» код ЄДРПОУ 40883066 в якому знаходиться документація, яка має доказове значення у кримінальному провадженні.

Дані відомості встановлені в ході фактичного виїзду на місце знаходження офісного приміщення за адресою: м. Черкаси, вул. Різдвяна, 175/11 і підтверджуються рапортом працівника УЗЕ в Черкаській області та фототаблицею.

Враховуючи, що в офісному приміщенні ТОВ «Сучасні торговельні технології», код ЄДРПОУ 38048541 за адресою: м. Черкаси, вул. Різдвяна, 175/11 (двері б/н з надписом ВЕРЕС) можуть міститися документи фінансово-господарської діяльності, а саме: договори з додатками до них, накладні, оборотно-сальдові відомості, податкові накладні, видаткові накладні, платіжні доручення, рахунки фактури, довідки, сертифікати якості заводу виробника, сертифікати відповідності, свідоцтва про визнання відповідності, технічні паспорти, довіреності, акти прийому-передачі, товарно-транспортні накладні, документи складського обліку, накази на призначення службових осіб (директорів, бухгалтерів або осіб відповідальних за ведення бухгалтерського обліку, матеріально відповідальних осіб складів, тощо) за період з 01.01.2015 по 01.07.2017, які мають важливе значення у даному кримінальному провадженні, з метою їх відшукання та вилучення виникла необхідність в отриманні дозволу на проведення обшуку.

Необхідність проведення саме обшуку в даному випадку полягає в досягненні кінцевої мети даної слідчої дії, оскільки результат може бути досягнутий лише у випадку неочікуваності такої слідчої дії для посадових осіб ТОВ «Сучасні торговельні технології», оскільки існує реальна загроза знищення документів фінансово-господарської діяльності з метою укриття ними злочинної діяльності по незаконному отриманні бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Таким чином, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку в офісному приміщенні ТОВ «Сучасні торговельні технології», код ЄДРПОУ 38048541 за адресою: м. Черкаси, вул. Різдвяна, 175/11 (двері б/н з надписом ВЕРЕС), з метою виявлення та вилучення оригіналів документів, що мають значення для подальшого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.

В судовому засіданні прокурор та слідчий клопотання підтримали з підстав, наведених у клопотанні.

Перевіривши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши думку прокурора, слідчого, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ним володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Аналізуючи вищевказані норми чинного кримінально-процесуального законодавства, слідчий суддя приходить до висновку, що обшук - це слідча (розшукова) дія примусового характеру, яка полягає у цілеспрямованому обстеженні приміщень, будівель та ділянок місцевості, що перебувають у віданні обшукуваного, членів його родини або організації чи установи, з метою виявлення, фіксації та вилучення знарядь злочину, зброї, предметів і цінностей, здобутих злочинним шляхом, документів та інших об`єктів, що мають значення для кримінального провадження, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб і їх затримання.

Єдиною підставою для проведення цієї слідчої (розшукової) дії є винесена в порядку, встановленому КПК, ухвала слідчого судді, який може винести її лише на підставі звернення до нього процесуальної особи, що здійснює кримінальне провадження. Таке звернення має форму клопотання, яке готує слідчий, попередньо погоджуючи його з прокурором, чи прокурор, відобразивши в ньому обов`язково необхідні дані визначені ч. 3 ст. 234 КПК України.

Доводи клопотання повинні бути належним чином обґрунтовані і підтверджені доданими до нього оригіналами або копіями матеріалів кримінального провадження, а також витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що підтверджує факт подання клопотання в рамках конкретного провадження.

Обов`язок довести наявність достатніх для обшуку підстав покладається на слідчого, прокурора, який звернувся до слідчого судді з клопотанням. Ступінь обґрунтованості таких підстав визначається в кожному конкретному випадку.

Дослідивши матеріали справи та матеріали кримінального провадження, заслухавши думку учасників процесу, слідчий суддя вважає, що дане клопотання підлягає до задоволення, оскільки з метою встановлення осіб, причетних до скоєння даного злочину, а також враховуючи відсутність можливості отримати необхідні відомості в інший спосіб, та враховуючи, що в матеріалах провадження достатньо підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин в кримінальному провадженні, необхідно провести обшук, а також той факт, що вказані речі та документи мають значення для встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні та можуть бути доказами під час досудового розслідування і судового розгляду.

Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчим СВ Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області лейтенантом поліції ОСОБА_4 про проведення обшуку задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку за місцем знаходження офісного приміщення ТОВ «Сучасні торговельні технології», код ЄДРПОУ 38048541 за адресою: м. Черкаси, вул. Різдвяна, 175/11 (двері б/н з надписом ВЕРЕС) та на праві приватної власності належить ТОВ «Черкаси Сервіс Логістик» код ЄДРПОУ 40883066 з метою виявлення та вилучення оригіналів документів фінансово-господарської діяльності, а саме: договори з додатками до них, накладні, оборотно-сальдові відомості, податкові накладні, видаткові накладні, платіжні доручення, рахунки фактури, довідки, сертифікати якості заводу виробника, сертифікати відповідності, свідоцтва про визнання відповідності, технічні паспорти, довіреності, акти прийому-передачі, товарно-транспортні накладні, документи складського обліку, накази на призначення службових осіб (директорів, бухгалтерів або осіб відповідальних за ведення бухгалтерського обліку, матеріально відповідальних осіб складів, тощо) за період з 01.01.2015 по 01.07.2017.

Виконання ухвали покласти на прокурора Черкаської місцевої прокуратури юриста 2 класу ОСОБА_3 , слідчого Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 та за її дорученням на оперативних працівників УЗЕ у Черкаській області ДЗЕ Національної поліції України.

Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення27.07.2017
Оприлюднено06.03.2023

Судовий реєстр по справі —712/9491/17

Ухвала від 28.07.2017

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Романенко В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні