Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 липня 2017 року Справа № 805/2710/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Арестова Л.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Державної служби геології та надр України до Приватного підприємства «Добична компанія «Вугіллятехсоюз» про анулювання спеціального дозволу на користування надрами, -
В С Т А Н О В И В:
Державна служба геології та надр України звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «Добична компанія «Вугіллятехсоюз» про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 5392 від 12 жовтня 2011 р.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем не надано суду належного доказу направлення позовної заяви з додатками відповідачу.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 КАС України, виклик відповідача, третіх осіб, свідків, місце проживання (перебування) яких невідоме, якщо зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання (перебування) на території України.
Відповідно до ч. 2 ст. 39 КАС України, виклик публікується в друкованому засобі масової інформації не пізніше ніж за сім днів до дати призначеного судового розгляду справи.
Суд не приймає зазначене оголошення, яке опубліковано позивачем у офіційному виданні «Урядовий кур'єр» як належний доказ надіслання (вручення) відповідачу копії позову з додатками, оскільки із положень ст. 39 КАС України вбачається, що даний вид повідомлення визначає способи та порядок інформування учасників адміністративного процесу про судове засідання в адміністративній справі, зокрема й щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Зазначене повідомлення не містить а ні тексту позову, а ні матеріалів, доданих до нього.
З приводу тієї обставини, що підприємство знаходиться у м. Макіївці Донецької області суд зазначає наступне.
Приватне підприємство «Добична компанія «Вугіллятехсоюз»» зареєстровано в якості юридичної особи за кодом ЄДРПОУ 35552769; місцезнаходження: 86157, Донецька область, м. Макіївка, вул.. Московська, б. 1 кв. 103, що вбачається з відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, розміщених в безкоштовному доступі на сайті Міністерства юстиції України (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).
Закон України “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції” від 12 серпня 2014 року № 1632-VII (далі – Закон № 1632) визначає заходи правового реагування в районі проведення антитерористичної операції і спрямований на забезпечення доступу громадян та юридичних осіб до суду.
При цьому, ні КАС України, ні Закон № 1632, ні інші законодавчі акти, не передбачають звільнення позивача - суб'єкта владних повноважень від виконання обов'язку щодо додавання до позовної заяви доказу надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 875/2014 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 04 листопада 2014 року “Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях”; розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085-р “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення” (зі змінами) Українське державне підприємство поштового зв'язку “Укрпошта” (далі – УДППЗ “Укрпошта”) не здійснює пересилання пошти зокрема до/з м. Макіївка Донецької області, як до населеного пункту, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Згідно з інформацією щодо роботи відділень поштового зв'язку на території Донецької та Луганської областей, розміщеній на офіційному веб-сайті УДППЗ “Укрпошта”, при пересиланні поштових відправлень до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, такі поштові відправлення рекомендовано адресувати наступним чином: “до запитання” (№ телефону); найменування населеного пункту (на території якого органи державної влади здійснюють свої повноваження), району, області; найменування об'єкту поштового зв'язку місяця призначення; поштовий індекс.
Обов'язковою умовою при пересиланні таких відправлень є: інформування відправником адресата про відправку поштового відправлення та погодження з ним об'єкту поштового зв'язку місця призначення. Для одержання поштового відправлення адресату необхідно буде звертатись до відділення поштового зв'язку, що функціонує на території, підконтрольній українській владі; зазначення на оболонках відправлень номера телефону адресата з метою інформування одержувача про надходження реєстрових поштових відправлень адресатам населених пунктів, де тимчасово не надаються послуги поштового зв'язку.
До того ж надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів можливе кур'єрською службою.
Ці документи також можуть бути вручені безпосередньо відповідачу або його повноважному представнику.
Крім того, у виключному випадку сканкопії цих документів можуть бути надіслані на електронну адресу відповідача в мережі Інтернет.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу по залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, під час усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду доказ направлення копії позову з додатками відповідачу.
Тобто, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В АЛ И В:
Позовну заяву Державної служби геології та надр України до Приватного підприємства «Добична компанія «Вугіллятехсоюз» про припинення права користування надрами - залишити без руху.
Надати позивачу термін протягом десяти днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, впродовж якого позивач має надати суду доказ направлення копії позову з додатками відповідачу, усунені шляхом надання суду доказів надіслання (вручення) відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів будь-яким доступним для позивача способом. Тобто, позивач має привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити позивачу, що при усуненні недоліків в наданий строк, позовна заява буде вважатись поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
У разі невиконання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особу яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Арестова Л.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2017 |
Оприлюднено | 01.08.2017 |
Номер документу | 67986022 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Сіваченко Ігор Вікторович
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Сіваченко Ігор Вікторович
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Сіваченко Ігор Вікторович
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Арестова Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні