Рішення
від 20.07.2017 по справі 910/9615/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.07.2017Справа №910/9615/17

За позовом Державного підприємства Енергоринок

до Товариства з обмеженою відповідальністю Корпоративні інформаційні системи

про стягнення 3495 грн.

Суддя Маринченко Я.В.

Представники сторін:

від позивача - Швець Л.О. (представник за довіреністю);

Стос В.К. (представник за довіреністю);

від відповідача - не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

У червні 2017 року Державне підприємство Енергоринок звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Корпоративні інформаційні системи про стягнення штрафних санкцій в розмірі 3495 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем, у порушення умов укладеного між сторонами Договору на закупівлю послуг з технічної підтримки програмного забезпечення №1320-Г від 16.09.2016, своєчасно не надано позивачеві обумовлені договором послуги, відтак позивач просить стягнути з відповідача, на підставі п.6.4 Договору штраф в розмірі 5% від вартості договору в сумі 3495 грн.

Представники позивача в судовому засіданні підтримали заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просили суд задовольнити позов.

Відповідач уповноваженого представника в судове засідання не направив, відзиву на позов не подав, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.

Відповідно до вимог ст.75 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача за наявними у ній матеріалами, що містять достатньо відомостей про права і взаємовідносини сторін.

Розглянувши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представників позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 16.09.2016 між Товариством з обмеженою відповідальністю Корпоративні інформаційні системи (виконавець, відповідач) та Державним підприємством Енергоринок (замовник) укладено Договір №1320-Г на закупівлю послуг з технічної підтримки програмного забезпечення, відповідно до умов якого, в порядку та на умовах, визначених договором, виконавець зобов'язується надати замовнику послуги з технічної підтримки програмного забезпечення Cisco ASA 5525 FirePOWER IPS, що входить до складу мережевого екрану Cisco ASA 5525-X with FirePOWER (мережевий екран) протягом одного року згідно з Додатком №1 до цього договору (послуги), а замовник зобов'язується прийняти та своєчасно оплатити їх вартість (п.1.1 Договору).

Відповідно до п.2.1 Договору, вартість послуг зазначена в Додатку №1, що є невід'ємною частиною цього договору.

Згідно з п.2.2 Договору, послуги включають в себе: доступ до завантаження оновлених версії програмного забезпечення Cisco ASA 5525 FirePOWER IPS з серверу виробника Мережевого екрану через мережу Інтернет; доступ до завантаження оновлених сигнатур та правил фільтрації для програмного забезпечення Cisco ASA 5525 FirePOWER IPS з серверу виробника Мережевого екрану через мережу Інтернет; надання доступу до технічної інформації та програмних виправлень (patches) для вирішення проблем та помилок, виявлених в програмному забезпеченні Cisco ASA 5525 FirePOWER IPS, на сервері виробника Мережевого екрану через мережу Інтернет; авторизований доступ до електронної інформаційної системи технічної допомоги Cisco в мережі Інтернет.

У відповідності до п.2.3 Договору, загальна вартість договору складає 58250 грн., крім того 20% ПДВ - 11650 грн. Разом з урахуванням ПДВ - 69900 грн.

За умовами п.3.1 Договору, замовник здійснює попередню оплату у розмірі 50% від вартості договору після підписання цього договору, протягом 10 (десяти) банківських днів з дня отримання замовником від виконавця відповідного рахунку-фактури. Рахунок-фактура надається виконавцем замовнику на наступний день після підписання сторонами договору.

Решта вартості договору у розмірі 50% сплачується протягом 7 (семи) банківських днів з дня підписання Акту прийому-передачі наданих послуг на підставі рахунку-фактури. Акт підписується після перевірки замовником якості наданих послуг. Рахунок-фактура надається виконавцем замовнику разом з актом (п.3.2 Договору).

Відповідно до п.4.2 Договору, строк поставки послуг має становити не більше 12 робочих днів з дати підписання даного договору.

Пунктом 4.4 Договору визначено, що факт надання послуг оформлюється шляхом підписання сторонами акту. Акт надається виконавцем замовнику та підписується замовником протягом 7 (семи) робочих днів після перевірки якості наданих послуг.

Згідно з п.6.1 Договору, у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань з договором сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України та цим договором.

Виконавець несе повну відповідальність за якість та своєчасність надання послуг і зобов'язується відшкодувати замовнику понесені ним збитки, якщо вони виникли внаслідок невиконання або неналежного виконання виконавцем взятих на себе обов'язків за цим договором (п.6.3 Договору).

У відповідності до п.6.4 Договору, у разі порушення порядку надання послуг, передбачених розділом 4 цього договору, виконавець сплачує на користь замовника неустойку (штраф) у розмірі 5% від вартості цього договору.

За умовами п.9.1 Договору, договір набирає чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення їх підписів печатками і діє до 31.12.2016 року включно, але в будь-якому разі до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за договором.

Додатком №1 (специфікацією) до договору сторони визначили вартість послуг з технічної підтримки програмного забезпечення Cisco ASA 5525 FirePOWER IPS в розмірі 58250 грн. без ПДВ, та 20% ПДВ - 11650 грн.

В подальшому, Додатковою угодою №1 від 26.09.2016 до Договору №1320-Г від 16.09.2016 сторони дійшли згоди збільшити вартість договору до 69900 грн. та погодили внести відповідні зміни до п.2.3 договору та специфікації.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач в порушення умов укладеного між сторонами договору, надав позивачеві зумовлені договором послуги 12.10.2016, що підтверджується наявним в матеріалах справи Актом прийому-передачі наданих послуг №ОУ-007 від 12.10.2016.

За приписами ч.1 ст.901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Частиною 1 ст.903 Цивільного кодексу України передбачений обов'язок замовника оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим до виконання сторонами.

Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Так, пунктом 4.1 Договору сторони погодили, що поставка послуг має становити не більше 12 робочих днів з дати підписання даного договору, тобто фактично відповідач мав надати зумовлені договором послуги у строк до 04.10.2016.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався до Товариства з обмеженою відповідальністю Корпоративні інформаційні системи з Претензіями №03/34-11988 від 01.12.2016 та №03/34-3192 від 20.03.2017 в яких просив відповідача, у зв'язку із неналежним виконання договору сплатити штрафні санкції в розмірі 3495 грн., нараховані на підставі п.6.4 Договору.

Докази направлення зазначених претензій наявні в матеріалах справи.

Проте станом на дату звернення позивача із позовом до суду, відповідачем не вжито жодних заходів для погашення штрафних санкцій на користь позивача.

Відповідно до ст.610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки (ч.1 ст.611 Цивільного кодексу України).

Штрафними санкціями у Господарському кодексі України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання (ч.1 ст.230 ГК України).

Згідно з положеннями ст.546 Цивільного кодексу України, виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

Згідно ч.1-2 статті 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Частиною 1 ст. 547 Цивільного кодексу України визначено, що правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється у письмовій формі.

Відповідно до п.6.3 Договору, виконавець несе повну відповідальність за якість та своєчасність надання послуг і зобов'язується відшкодувати замовнику понесені ним збитки, якщо вони виникли внаслідок невиконання або неналежного виконання виконавцем взятих на себе обов'язків за цим договором.

Пунктом 6.4 Договору визначено, що у разі порушення порядку надання послуг, передбачених розділом 4 цього договору, виконавець сплачує на користь замовника неустойку (штраф) у розмірі 5% від вартості цього договору.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок штрафу, відповідно до якого сума останнього становить 3495 грн., судом встановлено, що вказане нарахування проведено позивачем у відповідності до умов закону та договору, відтак з відповідача підлягає стягненню штраф в сумі 3495 грн. за порушення останнім строків надання послуг.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно зі статтею 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язок доказування тих обставин, на які посилається сторона, як на підставу своїх вимог і заперечень, покладається на цю сторону.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

За приписами ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

З урахуванням положень ст.49 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача в повному обсязі.

Керуючись статтями 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Корпоративні інформаційні системи (03065, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, буд. 42, літ. Ж, оф. 11; ідентифікаційний код 39074373) на користь Державного підприємства Енергоринок (01032, м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 27; ідентифікаційний код 21515381) штраф в розмірі 3495 (три тисячi чотириста дев'яносто п'ять) грн., та витрати по сплаті судового збору в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) грн.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення підписано 25.07.2017

Суддя Я.В. Маринченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.07.2017
Оприлюднено01.08.2017
Номер документу67995053
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9615/17

Рішення від 20.07.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 16.06.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні