ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення
справи про банкрутство
28.07.2017 Справа № 920/685/17
Суддя господарського суду Сумської області Яковенко В.В., розглянувши матеріали за заявою кредитора ОСОБА_1 до боржника товариства з обмеженою відповідальністю Радосинь , (41545, Сумська область, Путивльський район, с. Зінове, вул. Радянська, 10, код ЄДРПОУ 32548456) про порушення провадження у справі про банкрутство,
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 із заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю Радосинь .
Розглянувши подані матеріали, оцінивши надані суду докази, суд вважає, що заява про порушення справи про банкрутство з доданими документами підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав.
Згідно з ч. 3 ст. 10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі Закон) справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірними вимогами кредиторів є грошові вимоги підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Відповідно до ст. 11 Закону господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, зокрема, якщо: заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредитором в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.
Пунктом 12 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 №01-06/606/2013 Про Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ) роз'яснено, що статтею 15 Закону визначено підстави для повернення та відкликання заяви про порушення справи про банкрутство. Як одну з підстав повернення заяви передбачено неподання заявником-кредитором доказів неспроможності боржника виконати грошові зобов'язання у встановленому розмірі протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено Законом. У зв'язку з цим строк невиконання боржником грошового зобов'язання для визначення неплатоспроможності боржника починається з моменту відкриття виконавчого провадження. Відповідно до частини третьої статті 10, частини першої статті 15 Закону неплатоспроможністю визнається неспроможність боржника задовольнити безспірні вимоги кредитора (кредиторів) у розмірі не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження.
З матеріалів заяви кредитора вбачається, що 10.01.2017 Путивльським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області відкрито виконавче провадження за судовим рішенням про звернення стягнення на належне ТОВ Радосинь майно на користь ОСОБА_1, а саме: врожаю кукурудзи фуражної, шляхом продажу на публічних торгах.
14.07.2017 постановою державного виконавця спосіб виконання рішення суду змінено на стягнення з ТОВ Радосинь на користь ОСОБА_1 4 800 000 грн .
Таким чином, заявником не дотримано трьохмісячного строку щодо виконання боржником своїх грошових зобов'язань перед ним.
Тому в даному випадку звернення кредитора до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника є передчасним.
На підставі викладеного, суд вважає, що заява кредитора про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню, оскільки вона не відповідає вимогам, зазначеним у Законі.
Керуючись ст. ст. 10, 15 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 повернути без розгляду.
Додаток: заява про порушення справи про банкрутство з доданими документами на 31 аркуші, в тому числі: оригінал квитанції № 5 від 24.07.2017 про сплату судового збору.
СУДДЯ В.В. ЯКОВЕНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2017 |
Оприлюднено | 02.08.2017 |
Номер документу | 67995231 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні