Рішення
від 26.07.2017 по справі 910/9596/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.07.2017Справа №910/9596/17 Господарський суд міста Києва у складі судді Чебикіної С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Київводоканал" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Калкан Тур" про стягнення 53 348,00 грн., за участю представників позивача - Авраменко O.A.. довіреність №574, від 05.05.2017 року, відповідача - Теличко Л.М., довіреність №б/н, від 25.07.2017 року, Овсяннікова А.Л. довіреність №б/н, від 05.07.2017 року,

ВСТАНОВИВ:

У червні 2017 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення 50 245,44 грн. заборгованості за період з 01.06.2014 року по 31.10.2016 року за скид стічних вод без умов на скид стічних вод, 2 454,26 інфляційних втрат та 648,30 грн. трьох процентів річних в зв'язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору на водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі від 18.10.2011 року № 09865/5-10.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 15.06.2017 року порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду на 26.07.2017 року.

26.07.2017 року відповідачем в судовому засіданні надано заяву про визнання позовних вимог, в якій відповідач просив суд припинити провадження у справі в частині вимог основної заборгованості у зв'язку з їх оплатою.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав.

Судом встановлено, що 18.10.2011 року між Публічним акціонерним товариством "Київводоканал" (далі - постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Калкан Тур" (далі - абонент) укладено договір на водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі №09865/5-10, який укладається у відповідності із законом України "Про питну воду та питне водопостачання" та за цим договором постачальник зобов'язується надавати абоненту послуги з постачання питної води та приймання від нього стічних у систему каналізації м. Києва за адресам об'єктів водоспоживання, зазначених у дислокації об'єктів водоспоживання та водовідведення (яка є невід'ємною частиною цього договору) та на підставі пред'явлених абонентом умов (дозволу) на скид стічних вод у систему каналізації м. Києва (надалі - умови), а абонент зобов'язується здійснювати своєчасну оплату наданих йому постачальником послуг на умовах цього договору та дотримуватися порядку користування питною водою з комунальних водопроводів і приймання стічних вод, що встановлені Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 року №190 (в подальшому - правила користування), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затвердженими наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 №37, зареєстрованих в Міністерстві юстиції 26.04.2002 за №403/6691 (в подальшому - Правила приймання), Правилами приймання стічних вод абонентів у систему каналізації м. Києва, затверджених розпорядженням Виконавчого органу Київської міської ради від 12.10.2011 року за №1879, зареєстрованим в головному управлінні юстиції у м. Києві 17.10.2011 року за №44/903 (в подальшому - місцеві правила приймання), а також дотримуватися норм визначених іншими нормативними актами, що регулюють правовідносини, що виникають за цим договором (пункт 1.1. договору).

Підпунктом 2.1.1. договору визначено, що облік поставленої води та прийнятих стоків здійснюється за показами засобу обліку. зареєстрованого у постачальника, окрім випадків, передбачених правилами користування. У випадку наявності у абонента декількох об'єктів водоспоживання, облік спожитої ним води здійснюється з урахуванням показів всіх засобів обліку, зареєстрованих за абонентом . Обсяг наданої води для поливу визначається за показами засобів обліку. В разі технічної неможливості встановлення засобів обліку, кількість поставленої для поливу води може визначатися за узгодженням з постачальником розрахунком на підставі наданих абонентом офіційних документів, якими визначена площа поливу.

Згідно з підпункту 2.1.2. договору зняття показань з водолічильника (-ків) здійснюється, як правило, щомісячно представником постачальника у присутності представника абонента у строки згідно з графіком обслуговування постачальника. Для абонента із стабільним об'ємом водопостачання (30 м. куб. із незначним коливанням) зняття показань з лічильника може здійснюватись постачальником поквартально, при цьому останній направляє абоненту щомісячно розрахункові документи на оплату наданих послуг, виходячи із його середньодобового споживання води. Показання лічильника за відповідний період можуть бути прийнятті до розрахунків постачальником від абонента в письмовому вигляді. В разі, якщо абонент не забезпечить присутності свого представника для зняття показань, дані, що зняті постачальником є підставою для виставлення платіжних документів на оплату наданих послуг.

Підпунктом 2.1.4. договору визначено, що кількість стічних вод, які надходять у міську каналізаційну мережу, визначається за показами засобів обліку стічних вод, або за кількістю води, що надходить із комунального водопроводу та інших джерел водопостачання згідно з показами засобів обліку води та/або іншими способами визначення об'ємів стоків у відповідності до правил користування.

Відповідно до підпункту 2.1.6. договору облікові дані абонента щодо кількості та вартості спожитих ним послуг підлягають обов'язковому звірянню у постачальника. Абонент щоквартально, не пізніше 10-го числа наступного за звітним кварталом місяця та в інші строки (за письмовою вимогою постачальника) направляє до останнього письмовий звіт по обсягам наданих послуг у відповідному обліковому періоді, а також звіряння по проведених розрахунках за наданні послуги. Для проведення звіряння абонент направляє свого представника до постачальника із необхідними обліковими та бухгалтерськими документами для проведення звіряння обсягів наданих послуг у відповідному звітному періоді та розрахунків. Звіряння вважається проведеним з моменту отримання постачальником підписаного повноважними особами акту звіряння розрахунків. В разі невиконання абонентом цього пункту договору, облікові дані постачальника щодо кількості та вартості наданих послуг та проведення абонентом розрахунків вважаються безумовно погодженими абонентом.

Згідно з підпунктом 2.2.2. договору у розрахункових документах зазначаються вартість та кількість наданих послуг за відповідний період, а також розмір діючих тарифів. Оплата вартості послуг здійснюється абонентом щомісячно у безготівковій формі у п'ятиденний строк з дня направлення постачальником розрахункового документу до банківської установи абонента. За згодою постачальника оплата може здійснюватися іншими способами, що не суперечать чинному законодавству України. В разі утворення боргу оплата за надані послуги, що надходить від абонента, незалежно від зазначеного в платіжному документі призначення платежу, першочергово зараховується постачальником в погашення боргу.

Відповідно до п. 1.4 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року № 190) приймання стічних вод від підприємств, установ, організацій до системи централізованого водовідведення здійснюється відповідно до Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держбуду від 19.02.2002 N 37, зареєстрованих у Мін'юсті 26.04.2002 за N 403/6691, а також місцевих правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту.

На виконання п.п. 1.5, 1.6 указаних Правил № 34, Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 12 жовтня 2011 року N 1879 було затверджено Правила приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва (далі - Правила № 1879).

Відповідно до п.п. 1.2, 1.5 та 1.7 Правил № 1879, ці правила поширюються на організації, установи, підприємства усіх форм власності та фізичних осіб - підприємців, що скидають всі види стічних вод у міську систему каналізації.

Правила № 1879 встановлюють вимоги до абонентів, які скидають стічні води до міської каналізації, регламентують взаємні права та обов'язки абонентів і водоканалу, порядок визначення величини плати за скидання стічних вод у міську каналізацію, порядок контролю за виконанням цих правил, відповідальність та засоби впливу за їх порушення.

Так, стічні води можуть бути прийняті у міську каналізацію, якщо мережі та споруди абонента побудовані відповідно до проекту, розробленого згідно з виданими водоканалом технічними умовами на приєднання до міської каналізації, прийняті в експлуатацію згідно з вимогами державних будівельних норм, абонентом одержані умови на скид та укладений договір на послуги водопостачання та водовідведення.

Поясненнями позивача, відповідача, розрахунком заборгованості підтверджується факт того, що відповідачем, як абонентом за договором від 18.10.2011 року № 09865/5-10 на послуги водопостачання та водовідведення не було одержано у позивача умови на скид та позивачем було здійснено нарахування відповідачу плату за скид стічних вод без умов на скид за період з 01.06.2014 по 31.10.2016 на суму в розмірі 50 245,44 грн.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідачем після порушення провадження у справі в повному обсязі сплачено основну заборгованість у розмірі 50 245,44 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи платіжними дорученнями №3 від 20.07.2017 року на суму 20 245,44 грн. та 1001872106 від 19.06.2017 року.

Відповідно до п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Приймаючи до уваги, що станом на день розгляду справи відповідач сплатив основну заборгованість після звернення позивача з позовом до суду в сумі 50 245,44 грн., суд вважає, що провадження у справі в цій частині позову підлягає припиненню на підставі пункту 1-1 статті 80 ГПК України в зв'язку з відсутністю предмету спору, судовий збір в цій частині позову покладається відповідача.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Враховуючи, що відповідач прострочив виконання грошового зобов'язання, вимоги позивача про стягнення 2 454,26 інфляційних втрат та 648,30 грн. трьох процентів річних підлягають задоволенню за розрахунком позивача, який здійснено у відповідності до умов договору та вимог закону.

26.07.2017 року відповідачем в судовому засіданні надано заяву про визнання позовних вимог.

Відповідно до ч. 5 ст. 78 Господарського процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав та охоронюваних законом інтересів інших осіб.

Визнання відповідачем позову не порушує прав третіх осіб і не суперечить законодавству.

Судові витрати відповідно до вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 49, 78, п. 1-1 ст. 80, 82-85 ГПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Калкан Тур" (01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 2; код 37202232) на користь Публічного акціонерного товариства Акціонерна компанія "Київводоканал" (01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, буд. 1-А; код 03327664) 2 454 (дві тисячі чотириста п'ятдесят чотири) грн. 26 коп. інфляційних втрат, 648 (шістсот сорок вісім) грн. 30 коп. 3% річних та 1 600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп. судового збору.

Провадження у справі в частині стягнення 50 245,44 грн. основного боргу - припинити.

Після вступу рішення в законну силу видати наказ.

Рішення набирає законної сили відповідно до вимог ст. 85 ГПК України.

Повне рішення складено 31.07.2017р.

Суддя С.О. Чебикіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.07.2017
Оприлюднено01.08.2017
Номер документу68015158
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9596/17

Рішення від 26.07.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 15.06.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні