Рішення
від 26.07.2017 по справі 924/572/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"26" липня 2017 р.Справа № 924/572/17

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Мухи М.Є., розглянувши матеріали

за позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк", м. Київ

до Приватного підприємства "Мартиросян ВС", с. Стріхівці Хмельницької області

про зобов'язання визнання та включення кредиторських вимог до проміжного ліквідаційного балансу

Представники сторін:

позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю №5219-К-О від 10.03.2017р. (в режимі відеоконференції);

відповідача: не з'явився.

У судовому засіданні 26.07.2017р., відповідно до ст. 85 ГПК України, проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: позивач просить в позовній заяві зобов'язати голову ліквідаційної комісії Приватного підприємства "Мартиросян ВС" визнати грошові вимоги Публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" у розмірі 6 764,01 грн., що складається із заборгованості за кредитом - 1 000 грн., заборгованості за відсотками - 2 906,66 грн., заборгованості по комісії - 234 грн., заборгованості по пені - 2 623,35 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 13.04.2011р. між ПАТ КБ "ПриватБанк" та ПП "Мартиросян ВС" укладений договір банківського обслуговування зі встановленням кредитного ліміту на рахунок шляхом підписання заяви про відкриття поточного рахунку і карточки із зразками підписів і відбитка печатки. Відповідно до договору відповідачу встановлено кредитний ліміт на поточний рахунок 26008052400488 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв'язку банку і клієнта, що визначено і врегульовано "Умовами та правилами надання банківських послуг". За період з 15.04.2011р. по 27.07.2011р. відповідач скористався банківськими коштами в сумі 1 000 грн., проте вказаної суми кредитного ліміту не повернув в межах строків, встановлених умовами договору, що підтверджується випискою про рух коштів. У зв'язку із чим у ПП "Мартиросян ВС" утворилась заборгованість перед ПАТ КБ "ПриватБанк" по договору від 13.04.2011р. в сумі 6 764,01 грн. Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ПП "Мартиросян ВС" перебуває в стані припинення з 23.11.2015р. відповідно до судового рішення. 30.05.2017р. позивач направив на адресу відповідача заяву з кредиторськими вимогами. Зазначена заява відповідачем не отримана, повернута за зворотною адресою "за закінченням строку зберігання" позивачу 12.06.2017р. Неотримання відповідачем заяви з кредиторськими вимогами, на думку позивача, свідчить про ухилення від визнання грошових вимог.

Позивач з'явився в судове засідання 26.07.2017р., яке проводилось в режимі відеоконференції, та підтримав позовні вимоги.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання 26.07.2017р. не забезпечив, копія ухвали про порушення провадження у справі, направлена на зазначену у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресу відповідача, повернута на адресу суду із вказівкою "за зазначеною адресою не проживає". Відповідно до пункту 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час та місце розгляду справи судом у разі виконання судом вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Таким чином, відповідач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, проте повноважних представників в судове засідання не направив, відзиву на позовну заяву та письмових пояснень по суті позовних вимог не подав.

З огляду на наведене, зважаючи на належне повідомлення сторін про час та місце розгляду справи, положення ст. 69 ГПК України, вимоги розумності строку судового розгляду, суд приходить до висновку, що справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглядом наявних матеріалів справи судом встановлено:

13.04.2011р. Приватне підприємство "Мартиросян ВС" звернулося до Публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" із заявою про відкриття поточного рахунку та карткою із зразками підписів і відбитка печатки.

Підписавши дану заяву, Приватне підприємство "Мартиросян ВС" висловило свою згоду з Умовами та Правилами надання банківських послуг, у тому числі з Умовами та Правилами обслуговування та Розрахунковими картками (що розміщені на сайті банку http://www.privatbank.ua, https://www.client-bank.privatbank.ua), Тарифами банку, які разом із цією заявою та карткою зі зразками підписів і відбитка печатки складають договір банківського обслуговування.

У відповідності до п. 3.18.1.16 ОСОБА_2, при укладанні договорів і угод, чи вчиненні інших дій, що свідчать про приєднання Клієнта до "ОСОБА_2 і правил надання банківських послуг" (або у формі "Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки" або формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі). Банк і Клієнт допускають використання підписів Клієнта у вигляді електронного цифрового підпису та/або підтвердження через пароль, спрямований Банком через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі Клієнта з правом "першого" підпису. Підписання договорів і угод таким чином прирівнюється до укладанні договорів та угод у письмовій формі.

Відповідно до п. 3.18.1.1 ОСОБА_2 кредитний ліміт на поточний рахунок надається на поповнення обігових коштів та здійснення поточних платежів Клієнта, в межах кредитного ліміту. Про розмір ліміту ОСОБА_2 повідомляє Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку Банка та Клієнта.

У відповідності до п. 3.18.2.2.2, 3.18.2.2.5, 3.18.2.2.7 ОСОБА_2 кредит надається в обмін на зобов'язання Клієнта щодо його повернення, сплаті процентів та винагороди.

Згідно до п. 3.18.6.1 ОСОБА_2 обслуговування кредитного Ліміта на поточному рахунку Клієнта здійснюється з моменту подачі Клієнтом до Банку заяви про приєднання до "ОСОБА_2 та правил надання банківських послуг" та/або з моменту надання Клієнтом розрахункових документів на використання коштів у рамках кредитної Лінії в межах вказаних у них сум, і діє в об'ємі перерахованих засобів до повного виконання зобов'язань Сторін по цьому договору.

Згідно п. 3.18.1.8 ОСОБА_2 проведення платежів Клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться Банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання Клієнта до "ОСОБА_2 і правил надання банківських послуг" (або у формі "Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки" або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі - "Угода").

В п. 3.18.1.6 ОСОБА_2 зазначається, що Ліміт може бути змінений Банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами Банку. Підписавши Угоду, Клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна Ліміту проводиться Банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших).

Розділом 3.18.4 ОСОБА_2 встановлений порядок розрахунків за користування кредитом, в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня Клієнт виплачує відсотки, виходячи з відсоткової ставки, розмір якої залежить від терміну користування кредитом (диференційована відсоткова ставка).

За період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнуління дебетового сальдо в одну з дат до 25-го числа поточного місяця, якщо дебетове сальдо і поточному рахунку утворилося з 1-го до 20-го (включно) числа поточного місяця або до 25-го числа наступного місяця, якщо дебетове сальдо на поточному рахунку утворилося з 21-го до кінцевого числа поточного місяця, розрахунок відсотків здійснюється за відсотковою ставкою у розмірі 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості (п. 3.18.4.1.1 ОСОБА_2).

У випадку необнуління дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнулінню, на протязі 90 днів з кінцевої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, Клієнт сплачує Банку за користування кредитом відсотки в розмірі 24% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнулінню (п. 3.18.4.2 ОСОБА_2).

У разі непогашенім кредиту впродовж 90 днів з дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов'язання Клієнта з погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні Клієнтом будь-якого з грошових зобов'язань Клієнт сплачує Банку відсотки за користування кредитом у розмірі 48% річних від суми залишку непогашеної заборгованості. У разі порушення Клієнтом будь-якого з грошових зобов'язань і при реалізації права Банку на встановлення іншого терміну повернення кредиту, передбаченого Умовами та правилами надання банківських послуг, Клієнт сплачує Банку пеню у розмірі 0,1315% від суми залишку непогашеної заборгованості за кожний день прострочення. Сплата пені здійснюється з дня, наступного за датою порушення зобов'язань (п. 3.18.4.1.3 ОСОБА_2).

Згідно п. 3.18.4.9 ОСОБА_2 розрахунок відсотків за користування кредитом проводиться щодня, починаючи з моменту утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. Розрахунок відсотків проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом, на суму залишку заборгованості за кредитом. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Нарахування відсотків здійснюється в дату сплати. При несплаті винагороди, відсотків у відповідні їм дати сплати, вони вважаються простроченими (п. 3.18.4.10 ОСОБА_2).

Пунктом 3.18.4.4 ОСОБА_2 передбачено, що Клієнт сплачує банку винагороду за використання Ліміту відповідно до п.п. 3.18.1.6, 3.18.2.3.2, 1-го числа кожного місяця в розмірі 0,9% від суми максимального сальдо кредиту, що існував на кінець банківського дня за попередній місяць, в порядку, передбаченому Умовами та правилами надання банківських послуг. Клієнт доручає банку здійснювати списання винагороди зі своїх рахунків. Сплата винагороди здійснюється в гривні. У випадку якщо кредит видається в іноземній валюті, винагорода сплачується в гривневому еквіваленті за курсом НБУ на дату сплати.

Відповідно до п. 3.18.5.1. ОСОБА_2 при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов'язань по сплаті відсотків за користування кредитом, передбачених п.п. 3.18.2.2.2, 3.18.4.1, 3.18.4.2, 3.18.4.3, термінів повернення кредиту, передбачених п.п.3.18.1.8, 3.18.2.2.3, 3.18.2.3.4, винагороди, передбаченої п.п. 3.18.2.2, 3.18.4.4, 3.18.4.5, 3.18.4.6 ОСОБА_2, Клієнт виплачує Банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. А в разі реалізації Банком права на встановлення іншого строку повернення кредиту, Клієнт сплачує Банку пеню у розмірі, зазначеному в п. 3.18.4.1.3 ОСОБА_2 від суми заборгованості за кожен день прострочення.

Відповідно до п. 3.18.5.4 ОСОБА_2 нарахування неустойки за кожний випадок порушення зобов'язань, передбаченої п. 3.18.0.5.1, 3.18.5.2, 3.18.5.3, здійснюється протягом трьох років з дня, коли відповідне зобов'язання мало бути виконано Клієнтом.

Пунктом 3.18.1.17 ОСОБА_2 передбачено, що при перерахуванні Клієнтом з поточного рахунку коштів за рахунок кредитного ліміту на будь-які рахунки або пластикові картки, власниками якого є сам власник поточного рахунку або будь-які пов'язані з ним фізичні особи (за виключенням зарахувань заробітної плати), з суми кожного з проведених в рахунок кредитного ліміту перерахувань стігується комісійна винагорода в розмірі 3% від суми перерахувань.

Згідно п. 3.18.2.3.4 ОСОБА_2 має право при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов'язань, передбаченого Умовами, змінити умови кредитування - вимагати від Клієнта дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов'язань за кредитом в повному обсязі шляхом подання відповідного повідомлення.

Пунктом 3.18.6.1. ОСОБА_2 визначено, що обслуговування кредитного Ліміту на поточному рахунку Клієнта здійснюється з моменту подачі Клієнтом до Банку заяви на приєднання до "ОСОБА_2 та Правил надання банківських послуг" (або у формі "Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки" або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронною інформацією, або в будь-якій іншій формі) та/або з моменту подання Клієнтом розрахункових документів на використання коштів у рамках кредитної Ліміту в межах зазначених у них сум, і діє в обсязі перерахованих засобів до повного виконання зобов'язань сторонами.

Відповідно до договору банківського обслуговування відповідачу встановлено кредитний ліміт у розмірі 1 000,00 грн. на поточний рахунок №26008052400488, що підтверджується платіжним дорученням №36 від 15.04.2011р.

У зв'язку із невиконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором банківського обслуговування від 13.04.2011р., позивачем заявлено до стягнення із відповідача заборгованість у розмірі 6 764,01 грн., яка складається із заборгованості за кредитом - 1 000 грн., заборгованості за відсотками - 2 906,66 грн., заборгованості по комісії - 234 грн., заборгованості по пені - 2 623,35 грн.

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Приватне підприємство "Мартиросян ВС", код 32285890 з 23.11.2015р. перебуває в стані припинення.

02.06.2017р. позивач надіслав ліквідаційній комісії Приватного підприємства "Мартиросян ВС" заяву з кредиторськими вимогами, згідно якої просив розглянути вимоги з оплати заборгованості за договором від 13.04.2011р., яка виникла станом на 30.05.2017р. у розмірі 6 764,01 грн., яка складається із заборгованості за кредитом - 1 000 грн., заборгованості за відсотками - 2 906,66 грн., заборгованості по комісії - 234 грн., заборгованості по пені - 2 623,35 грн., визнати вимоги, включити їх до проміжного ліквідаційного балансу і оплатити зазначену суму заборгованості. Вказане підтверджується фіскальним чеком від 02.06.2017р. та описом вкладення у цінний лист.

12.06.2017р. вищевказана заява повернута за зворотною адресою як невручена, що підтверджується відомостями з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта".

Вважаючи, що вказана обставина свідчить про протиправне ухилення ліквідаційної комісії ПП "Мартиросян ВС" від виконання обов'язку щодо визнання реально існуючої заборгованості перед ПАТ КБ "ПриватБанк" та включення вимог позивача до проміжного ліквідаційного балансу для їх подальшого задоволення за рахунок коштів майна особи, яка ліквідується, позивач звернувся з позовом до суду.

Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне:

Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України та ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач та відповідач домовились про укладення договору про кредитування шляхом підписання заяви від 13.04.2011р. про відкриття рахунку, згідно якої відповідач приєднався до ОСОБА_2 та Правил надання банківських послуг, Тарифів банку на відкриття рахунків. При цьому ними досягнуто згоди за всіма істотними умовами даного договору.

На виконання умов кредитного договору б/н від 13.04.2011р. позивач надав відповідачу кредитний ліміт у розмірі 1 000, 00 грн. на поточний рахунок 26008052400488.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається.

Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Приписами ст. 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 1056-1 Цивільного кодексу України процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

Розділами 3.18.3, 3.18.4 ОСОБА_2 та Правил надання банківських послуг сторони передбачили порядок проведення розрахунків (повернення кредиту, сплати відсотків за користування кредитом та винагороди за використання ліміту), а також відповідальність сторін за порушення договірних зобов'язань.

Невиконання зобов'язання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання) стаття 610 Цивільного кодексу України визначає, як порушення зобов'язання.

Частиною 1 ст. 612 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

За приписами ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України, п. 3 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити штрафні санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня).

За таких обставин, проаналізувавши доданий до позовної заяви розрахунок, суд дійшов висновку, що позивач правомірно визначив заборгованість відповідача за договором №б/н від 13.04.2011р. станом на 30.05.2017р. в загальному розмірі 6 764,01 грн., яка складається із заборгованості за кредитом - 1 000 грн., заборгованості за відсотками - 2 906,66 грн., заборгованості по комісії - 234 грн., заборгованості по пені - 2 623,35 грн.

Відповідно до спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Приватне підприємство "Мартиросян ВС", код 32285890 з 23.11.2015р. перебуває в стані припинення. Головою комісії з припинення (ліквідатором) призначено ОСОБА_3.

02.06.2017р. позивач надіслав ліквідаційній комісії Приватного підприємства "Мартиросян ВС" заяву з кредиторськими вимогами, згідно якої просив розглянути вимоги з оплати заборгованості за договором від 13.04.2011р., яка виникла станом на 30.05.2017р. у розмірі 6 764,01 грн. і складається із заборгованості за кредитом - 1 000 грн., заборгованості за відсотками - 2 906,66 грн., заборгованості по комісії - 234 грн., заборгованості по пені - 2 623,35 грн., визнати вимоги, включити їх до проміжного ліквідаційного балансу і оплатити зазначену суму заборгованості, що підтверджується фіскальним чеком від 02.06.2017р. та описом вкладення у цінний лист.

Вимогу залишено відповідачем без реагування та задоволення, що згідно зі ст. 112 Цивільного кодексу України розцінено позивачем як ухилення відповідача від розгляду заяви з кредиторськими вимогами, що стало підставою для звернення позивача з позовом до суду.

Відповідно до статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Згідно ч.ч. 1, 3, 5, 6 статті 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Частиною 8 ст. 111 Цивільного кодексу України встановлено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Суд встановив, що в порушення вищевказаних вимог чинного законодавства ліквідаційна комісія відповідача не вчинила дій, спрямованих на розгляд заяви позивача про кредиторські вимоги, направлена позивачем заява взагалі не була отримана ліквідаційною комісією, що підтверджується відомостями з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта", що свідчить про ухилення ліквідаційної комісії відповідача від розгляду кредиторських вимог позивача.

Відповідно до ч. 3 статті 112 Цивільного кодексу України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

За таких обставин ухилення відповідача від розгляду кредиторських вимог позивача надає останньому право звернутися у місячний строк, встановлений ст. 112 Цивільного кодексу України, до суду із позовом до ліквідаційної комісії.

Згідно відомостей з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" заява із кредиторськими вимогами до ПП "Мартиросян ВС" повернулася позивачу 12.06.2017р., отже, позивач звернувся до суду із даним позовом у визначений ст. 112 Цивільного кодексу України місячний строк.

Зважаючи на усі вищевикладені обставини, враховуючи обґрунтованість розміру заявлених позивачем кредиторських вимог, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог про зобов'язання відповідача в особі ліквідаційної комісії визнати кредиторські вимоги в розмірі 6 764,01 грн., в т.ч. заборгованість за кредитом 1 000 грн., заборгованість по відсотках - 2 906,66 грн., заборгованість по комісії - 234 грн., заборгованість по пені - 2 623,35 грн. та включити зазначені вимоги до проміжного ліквідаційного балансу.

Судові витрати відповідно до статті 49 ГПК України покладаються на відповідача, у зв'язку із задоволенням позову.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 4 5 , 12, 15, 33, 43, 44, 49, 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов Публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк", м. Київ до Приватного підприємства "Мартиросян ВС", с. Стріхівці Хмельницької області про зобов'язання визнання та включення кредиторських вимог до проміжного ліквідаційного балансу задовольнити.

Зобов'язати Приватне підприємство "Мартиросян ВС", с. Стріхівці Хмельницької області (код ЄДРПОУ 32285890) в особі голови ліквідаційної комісії визнати грошові вимоги Публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк", м. Київ вул. Грушевського, буд 1д (код ЄДРПОУ 14360570) у загальному розмірі 6 764,01 грн., в т.ч. заборгованість за кредитом 1 000 грн., заборгованість по відсотках - 2 906,66 грн., заборгованість по комісії - 234 грн., заборгованість по пені - 2 623,35 грн. та включити зазначені вимоги до проміжного ліквідаційного балансу Приватного підприємства "Мартиросян ВС".

Стягнути з Приватного підприємства "Мартиросян ВС" (Хмельницька обл., с. Стріхівці, код ЄДРПОУ 32285890) на користь Публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" (м. Київ, вул. Грушевського, буд 1д, код ЄДРПОУ 14360570) 1 600 грн. судового збору.

Видати наказ.

Суддя М.Є. Муха

Повний текст рішення складено 31.07.2017р.

Віддрук. 2прим.: 1 - до справи; 2 - відповідачу (32163, Хмельницька область, Ярмолинецький район, с. Стріхівці).

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення26.07.2017
Оприлюднено02.08.2017
Номер документу68039657
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/572/17

Рішення від 26.07.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Муха М.Є.

Ухвала від 21.06.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Муха М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні