Провадження №2/748/691/17
Єдиний унікальний № 748/1675/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2017 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючої судді Майбороди С.М.,
при секретарі Оніщенко Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, треті особи: Чернігівська районна державна адміністрація Чернігівської області, Чернігівська районна державна нотаріальна контора, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
05.07.2017 ОСОБА_1 через представника, який діє на підставі довіреності, звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку, що належала померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2, згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 від 12 серпня 2004 року, кадастровий номер НОМЕР_1, площею 3,2245 га, що знаходиться на території Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області. Свої вимоги мотивує тим, що після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на вищевказану земельну ділянку. Зазначає, що позивач є спадкоємцем за законом і у встановленому законом порядку звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Однак нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки при огляді документів була виявлена підчистка в кадастровому номері земельної ділянки, що позбавляє його оформити своє право власності в порядку спадкування.
У судове засідання позивач та його представник не з'явилися, надавши заяви про розгляд справи за їх відсутності, вказавши про підтримання позовних вимог.
Відповідач - Роїщенська сільська рада Чернігівського району Чернігівської області не забезпечили явку свого представника в судове засідання, надавши заяву про розгляд справи без його участі.
Треті особи: Чернігівська районна державна адміністрація Чернігівської області та Чернігівська районна державна нотаріальна контора не забезпечили явку свого представника в судове засідання, надавши заяви про розгляд справи без участі представників.
Дослідивши письмові матеріали справи, судом встановлено наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2, про що Виконкомом Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області зроблено запис за № 11 (а.с. 24).
Після його смерті відкрилась спадщина.
За життя ОСОБА_2 на підставі рішення Чернігівської районної державної адміністрації від 17.06.2004 року № 355 отримав у власність земельну ділянку площею 3,22 га у межах згідно з планом, розташовану на території Роїщенської сільської ради, для ведення особистого селянського господарства, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 (а.с. 15).
Спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_2 є ОСОБА_1, який у встановлений законом строк звернувся до Чернігівської районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, що підтверджується наданою копією спадкової справи.
Як вбачається з постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 30.05.2017 року у правовстановлюючому документі на спадкову земельну ділянку - Плані меж земельної ділянки № НОМЕР_3 до Державного акту на право власності на земельну ділянку, виявлена підчистка в кадастровому номері земельної ділянки (а.с. 14).
Відповідно до ч. 3 ст. 47 Закону України Про нотаріат для вчинення нотаріальних дій не приймаються документи, які не відповідають вимогам законодавства або містять відомості, що принижують честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи або ділову репутацію юридичної особи, які мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережні виправлення, документи, тексти яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження, а також документи, написані олівцем.
Положення ст. ст. 81, 131 Земельного кодексу України визначають, що громадяни України набувають право власності на земельні ділянки, в тому числі на підставі спадкування. Стаття 1225 ЦК України визначає, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах. Оскільки в оригіналі правовстановлюючого документу на земельну ділянку на ім'я померлого зроблені виправлення, позивач позбавлений можливості отримати відповідне свідоцтво про право на спадщину в нотаріальній конторі, а отже його право підлягає судовому захисту.
Згідно Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_1. Дана земельна ділянка площею 3,2245 га, розташована на території Роїщенської сільської ради Чернігівського району, належить ОСОБА_2 (а.с. 17-18).
Враховуючи встановлені обставини справи в їх сукупності, доводи позову та відсутність заперечень, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі шляхом визнання права власності за позивачем на земельну ділянку, згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 від 12 серпня 2004 року, кадастровий номер НОМЕР_1, площею 3,2245 га, що знаходиться на території Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, як за спадкоємцем першої черги за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 392, 1217 ЦК України, ст. ст. 81, 125, 131, 158 Земельного кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, треті особи: Чернігівська районна державна адміністрація Чернігівської області, Чернігівська районна державна нотаріальна контора, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, як за спадкоємцем за законом першої черги після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2, право власності на земельну ділянку, згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 від 12 серпня 2004 року, кадастровий номер НОМЕР_1, площею 3,2245 га, що знаходиться на території Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Чернігівської області через Чернігівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя С. М. Майборода
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2017 |
Оприлюднено | 02.08.2017 |
Номер документу | 68052050 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Майборода С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні