Копія
Справа № 822/1918/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2017 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Лабань Г.В. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління ДФС у Хмельницькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Деражнянський консервний завод" про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
ДПІ у м. Хмельницькому звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Деражнянський консервний завод" про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 4325,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що станом на 22.03.2017 року за відповідачем рахується податковий борг в сумі 4325,00 грн. Зазначає, що відповідачу було виставлено податкову вимогу форми "Ю" від 05.12.2016 №11710-17, проте вжиті позивачем заходи не призвели до добровільного погашення відповідачем заборгованості, що зумовило звернення до суду з позовом.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просить суд розглянути справу за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41, ч. 6 ст. 128 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається, розгляд справи проводиться в письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ч.56.1 ст.56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Частиною 56.18 ст.56 ПК України передбачено, що при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Суд встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Деражнянський консервний завод" зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку в ДПІ у м. Хмельницькому ГУ ДФС, код ЄДРПОУ 39888553.
У відповідача склалася заборгованість на суму 4325,00 грн., яка виникла на підставі самостійно поданої відповідачем декларації з податку на додану вартість за 2016 рік №92228946489 від 20.11.2016.
Строки сплати податкового зобов'язання встановлені статтею 57 ПК України, тому відповідно до пунктів 59.1, 59.4, 59.5 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
У відповідності до зазначених положень позивачем боржнику було виставлено податкову вимогу форми "Ю" від 05.12.2016 №11710-17.
Підпунктом 20.1.34. пункту 20.1. статті 20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.1. ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Згідно п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Також відповідно до пункту 95.4 ст. 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наявність та розмір податкового боргу у ТОВ "Деражнянський консервний завод" підтверджується розрахунком заборгованості, копією податкової декларації з ПДВ, копією картки платника податку та копією корінця податкової вимоги.
Оскільки боржник добровільно податковий борг не сплачує, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими та повністю доведеними, тому підлягають задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст.158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Деражнянський консервний завод" (код ЄДРПОУ 39888553) податковий борг в сумі 4325 (чотири тисячі триста двадцять п'ять) грн. 00 коп. з рахунків у банках, що обслуговують платника податків, та за рахунок належної йому готівки.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя /підпис/Г.В. Лабань "Згідно з оригіналом" Суддя Г.В. Лабань
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2017 |
Оприлюднено | 02.08.2017 |
Номер документу | 68053135 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Лабань Г.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні