Ухвала
від 01.08.2017 по справі 371/982/17
МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01.08.2017 Єдиний унікальний № 371/982/17

Провадження № 2/371/543/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відкриття провадження у справі

01 серпня 2017 року м. Миронівка

Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади Тулинської сільської ради Миронівського району Київської області про визнання права власності в порядку спадкування,

У С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою про визнання в порядку спадкування права власності на земельну ділянку, що належала померлій 26 травня 2013 року ОСОБА_2.

До позову додала заяву про звільнення її від сплати судового збору, яку обґрунтувала скрутним матеріальним становищем, наявністю на її утриманні дитини-інваліда та статусу внутрішньо переміщеної особи.

Клопотання про звільнення від сплати судового збору підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України Про судовий збір суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Законом України Про судовий збір встановлені ставки судового збору, пільги щодо його сплати та можливість відстрочення, розстрочення, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

Положеннями ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір передбачено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Згідно правил частини 3 вказаної статті суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, згідно зі статтями 10, 60 ЦПК України покладається на заінтересовану сторону.

Особа, яка заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов'язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.

На переконання Європейського суду з прав людини при оцінюванні розміру судового збору слід обов'язково враховувати питання фінансової спроможності заявника його сплатити, а також обставини конкретної справи та стадію провадження.

Звільнення від сплати судового збору можливе тоді, коли розмір судового збору непосильний для особи і вона не може сплатити судовий збір у меншому розмірі без шкоди для життєво необхідних потреб.

До клопотання про звільнення від сплати судового збору позивач додала докази, які підтверджують ті обставини, що її 17 жовтня 2016 року взято на облік внутрішньо переміщеної особи, розмір отримуваної допомоги на проживання як переміщеної особи складає 1768 гривень, вона має дитину-інваліда, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка потребує домашнього догляду.

Такими доказами є довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 17 жовтня 2017 року, довідка про розмір допомоги переміщеним особам на проживання № 4901 від 27 червня 2017 року, свідоцтво про народження ОСОБА_3, довідка № 69 Пр.24 про потребу дитини - інваліда у домашньому догляді від 03 травня 2017 року, медичний висновок на дитину-інваліда від 13 травня 2015 року, посвідчення на дитину-інваліда, видане 25 січня 2016 року.

Враховуючи майновий стан позивача, сплата судового збору може завдати шкоди її життєво необхідним потребам.

Враховуючи зазначене, наявні підстави для звільнення позивача від сплати судового збору.

Позовна заява подана з додержанням вимог ст. ст. 119, 120 ЦПК України.

Підстав для залишення заяви без руху, повернення заяви або для відмови у відкритті провадження у цивільній справі не вбачається.

Справа підготовлена до розгляду у судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 8,9 Закону України Про судовий збір , ст. ст. 11, 82, 118-121, 122, 127 ЦПК України,

У Х В А Л И В :

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви до територіальної громади Тулинської сільської ради Миронівського району Київської області про визнання права власності в порядку спадкування.

Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади Тулинської сільської ради Миронівського району Київської області про визнання права власності в порядку спадкування.

Розгляд справи призначити на 11 годину 17 серпня 2017 року .

В судове засідання, яке відбудеться в приміщенні Миронівського районного суду Київської області, викликати сторони.

Відповідно до ст.ст. 122 ч. 5 п. 5, 128 ч. 1 ЦПК України відповідачу пропонується подати письмові заперечення проти позову із зазначенням доказів, якими вони обгрунтовуються.

Роз'яснити сторонам, що відповідно до положень ст. 131 ЦПК України для підтвердження своїх вимог або заперечень вони зобов'язані подати усі наявні у них докази до початку розгляду справи по суті. Докази, подані з порушенням вказаних вимог, не приймаються, якщо сторона не доведе, що докази подано несвоєчасно з поважних причин. До початку розгляду справи по суті сторони зобов'язані повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, що стосуються предмету спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору.

Відповідно до ст.ст. 136 ч. 2, 137 ч. 1 ЦПК України заява про виклик свідка має бути подана до початку розгляду справи по суті, клопотання про витребування доказів має бути подано до початку розгляду справи по суті із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі.

Роз'яснити відповідачу його право пред'явити зустрічний позов до початку розгляду справи по суті.

Роз'яснити сторонам положення частин 3 та 4 ст. 169 ЦПК України, за якими у разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду; у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів надіслати відповідачу.

Надіслати сторонам копію ухвали про відкриття провадження у справі.

Ухвала щодо недотримання правил підсудності може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Миронівський районний суд Київської області протягом п'яти днів з дня отримання її копії, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя підпис ОСОБА_4

Згідно з оригіналом.

Суддя Л.О.Капшук

СудМиронівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення01.08.2017
Оприлюднено03.08.2017
Номер документу68064660
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —371/982/17

Рішення від 31.08.2017

Цивільне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

Ухвала від 01.08.2017

Цивільне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні