ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

У Х В А Л А

02.08.2017 Справа №607/9226/17

Провадження № 1-кс/607/5559/2017

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк В.М., за участю секретаря судового засідання Осів І.В., слідчого Юрик М.С., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого СВ Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей та документів, -

В С Т А Н О В И В:

До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, в рамках кримінального провадження № 42017211180000019 від 07 квітня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України, звернулася старший слідчий СВ Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням прокурора Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_2

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розгляд клопотання без виклику представника ТОВ "М'ЯСОПРОДУКТ МПК" .

В судовому засіданні старший слідчий СВ Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1 клопотання підтримала з підстав, викладених у ньому.

Заслухавши слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Слідчим відділом Тернопільського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017211180000019 від 07 квітня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.

Згідно клопотання слідчого, встановлено, що працівниками Збаразької районної державної лікарні ветеринарної медицини протягом травня-серпня 2015 року видавалися ветеринарні свідоцтва, в яких були внесені дані про те, що мешканці населених пунктів Збаразького району, реалізовували велику рогату худобу (далі-ВРХ) ТОВ "М'ЯСОПРОДУКТ МПК" (ЄДРПОУ - 37576802), однак будь - яких фінансово - господарських відносин з вказаним товариством не здійснювали. Означене свідчить про причетність службових осіб Збаразької районної державної лікарні ветеринарної медицини до вчинення кримінального правопорушення пов'язаного із зловживанням владою або службовим становищем при внесенні неправдивих даних у документи суворої звітності. Вказані документи використовувались підприємством для транспортування, переробки та реалізації м'ясопродукції сумнівного походження, а також для формування ПДВ на спец-рахунках.

В ході досудового розслідування працівниками відділу КЗЕ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області отримано інформацію про те що ТОВ "М'ЯСОПРОДУКТ МПК" , в період з 2015 по 2017 роки, здійснювало закупівлю ВРХ у власників індивідуальних господарств проживаючих на території Збаразького, Зборівського, Підволочиського та Тернопільського районів Тернопільської області.

Закупівля ВРХ з індивідуальних господарств здійснюється як безпосередньо підприємством так і повіреними особами на підставі договорів-доручень, які оформляють квитанцію на закупівлю худоби, птиці та кролів в господарствах колгоспників, робітників, службовців та інших громадян . В зазначених квитанціях, корінці яких зберігаються в бухгалтерії підприємства, вказано, що ніби то мешканці Тернопільської області здавали худобу та отримували гроші, отримання яких підтверджували власним підписом на корінці вказаної квитанції.

Також відомо, що після проведення забою на підприємстві складається Акт про зняття з тварин ідентифікаційних бирок, з яким паспорта тварин та ветеринарні картки передаються в Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин , де вносяться дані в реєстр про проведений забій.

Таким чином, здобуті дані, вказують на можливу причетність службових осіб Збаразької, Зборівської, Підволочиської та Тернопільської районних державних лікарень ветеринарної медицини до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення.

Слідчий зазначає, що документи (матеріали), які зберігаються в ТОВ "М'ЯСОПРОДУКТ МПК" , а саме: договори-доручення укладені із повіреними особами на здійснення закупівлі ВРХ, корінці приймальних квитанцій на закупівлю худоби, птиці та кролів в господарствах колгоспників, робітників, службовців та інших громадян, ветеринарні свідоцтва, паспорти тварин, відомості переміщення тварин, мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідні для проведення експертиз, та в інший спосіб неможливо довести причетність посадових осіб Збаразької, Зборівської, Підволочиської та Тернопільської районних державних лікарень ветеринарної медицинидо скоєння вказаного кримінального правопорушення.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи наведене, та те, що вищезазначені документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин кримінального провадження, були предметом кримінального правопорушення, будуть використані як докази у кримінальному провадженні, а в інший спосіб їх отримати неможливо, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому відділення СВ ТВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1, або за її дорученням старшому оперуповноваженому в ОВС 2 сектору ВКЗЕ УСБ України в Тернопільській області ОСОБА_3 та/або оперуповноваженому 2 сектору ВКЗЕ УСБ України в Тернопільській області ОСОБА_4 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, а саме: договорів-доручень на придбання ВРХ, Корінців приймальних квитанцій на закупівлю худоби, птиці та кролів в господарствах колгоспників, робітників, службовців та інших громадян , ветеринарних свідоцтв, паспортів тварин, відомостей переміщення тварин, які видавалися (виписувалися) в період з 01 травня 2015 року по 26 липня 2017 року, на осіб власників індивідуальних господарств, у яких здійснювалась закупівля ВРХ у вказаний період, які перебувають у володінні ТОВ "М'ЯСОПРОДУКТ МПК" (ЄДРПОУ - 37576802, розташоване за адресою: м. Радивилів, вул. О.Невського, буд. 71 Радивилівського р-ну, Рівненської обл.), із можливістю вилучення їх оригіналів.

Строк дії ухвали встановити протягом місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_5

Дата ухвалення рішення 02.08.2017
Оприлюднено 03.08.2017

Судовий реєстр по справі 607/9226/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 02.08.2017 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 02.08.2017 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 02.08.2017 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 607/9226/17

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону