637/724/17 03.08.2017
ПОСТАНОВА
Іменем України
1 серпня 2017 року с.м.т..Шевченкове
Шевченківський районний суд Харківської області
у складі: головуючого - Тордія Е.Н.
за участю : секретаря - Поступного С.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т.Шевченкове Харківської області адміністративний позов: заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Шевченківського району Харківської області, третя особа: ОСОБА_2 ОСОБА_3 ступенів Шевченківського району Харківської області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 сільської ради Шевченківського району Харківської області, третя особа: ОСОБА_2 ОСОБА_3 ступенів Шевченківського району Харківської області, з вищевказаним позовом, посилаючись на те, що згідно інформації Шевченківського ВП Куп'янського ВП ГУНП в Харківській області № 2779/119-85-92/01/112017 від 30 червня 2017 року про проведення обстеження дорожніх умов території, прилеглої до навчального закладу ОСОБА_2 сільської ради Шевченківського району Харківської області, було виявлено ряд недоліків, які негативно впливають на безпеку дорожнього руху транспорту та пішоходів в с.Гетьманівка Шевченківського району Харківської області. Так обстеженням встановлено, прилегла до ОСОБА_2 ОСОБА_3 ступенів, яка розташована за адресою: вул.Шкільна, 35 с.Гетьманівка Шевченківського району Харківської області територія не обладнана дорожніми знаками в обох напрямках руху 1.33 Діти та п.3.29 Обмеження максимальної швидкості , 5.35.1-5.35.2 Пішохідний перехід у відповідності до Правил дорожнього руху України. Тому позивач вважає, що бездіяльність ОСОБА_2 сільської ради Шевченківського району Харківської області з питання забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій території до ОСОБА_2 ЗОШ І-Ш ступенів, яка розташована за адресою: вул.Шкільна, 35 с.Гетьманівка Шевченківського району Харківської області, ставить під загрозу закріплені ст.ст. 3 , 27 , 49 , 53 Конституції України права дітей на життя, охорону здоров'я та грубо порушує вимоги Законів України Про автомобільні дороги , ;Про місцеве самоврядування в Україні , ;Про дорожній рух , у зв'язку з чим і звернувся до суду з даним позовом.
В судове засідання представник позивача не з'явився надав письмову заяву про розгляд справи за своєї відсутності. Вимоги адміністративного позову просив суд задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Шевченківського району Харківської області та третя особа: представник ОСОБА_2 ЗОШ І - ІІІ ступенів Шевченківського району Харківської області у судове засідання не з'явилися надали до суду письмові заяви про розгляд справи за їх відсутності. Позовні вимоги позивача визнали в повному обсязі та не заперечували проти їх задоволення.
Суд вважає можливим продовжити розгляд справи у відсутності сторін, що відповідає положенням ст. 167 КАС України .
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України за неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, перевіривши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом установлені такі факти, і відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст.2 КАС України завдання адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно- правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 6 КАС України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним та неупередженим судом.
Актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 26 червня 2017 року в с.Гетьманівка по вул.Шкільній, 35 було встановлено, що відсутні дорожні знаки 1.33 Увага діти , в кількості 2 шт.; 3.29 Обмеження максимальної швидкості ; 5.35.1 - 5.35.2; 1.14.1 Пішохідний перехід , та зазначено, що забезпечення безпечого експлуатаційного стану ділянки дороги покладено на ОСОБА_2 сільську раду Шевченківскього району Хакрівської області. (а.с. 8)
Вимогою №10 Шевченківського ВП Куп'янського ГУНП в Харківській обалсті та фототаблицею від 26 червня 2017 року вимагалося до 29 червня 2017 року встановити дорожні знаки 1.33 Увага діти - 2 шт.; 3.29 Обмеження максимальної швидкості ; 5.35.1 - 5.35.2; 1.14.1 Пішохідний перехід , по вул.Шкільній в с.Гетьманівка на під'їздах до ОСОБА_2 ОСОБА_3 ступені Шевченківського району Хакрівської області. (а.с. 9)
В силу ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтями 6 та 9 Закону України Про дорожній рух" , а також статтею 30 та 31 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні"та пунктом 11 "Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони", постійний контроль за експлуатаційним станом в цілому всіх елементів дорожньо-комунальних об'єктів та їх вміст відноситься до повноважень власника вулично-дорожньої мережі.
Відповідно до ст. 16 та 19 Закону України Про автомобільні дороги" вулиці і дороги міст знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю, які відповідно до покладених на них обов'язків забезпечують безперервні, безпечні, економічні та зручні умови руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст; організовують реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них державними стандартами та нормами.
Також ст. 31 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні передбачено, що одним із повноважень селищної ради є організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту шляхів місцевого значення.
Відповідно до ст.7 Закону України Про дорожній рух до компетенції селищних рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить, зокрема, організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу; здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
Згідно п. 2 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №198 від 30 березня 1994 року, ремонт і утримання дорожніх об'єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору, а тих, що перебувають у комунальній власності, - відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними організаціями.
Відповідно до п. п. 1.33 п. 1 розділу 33 (Дорожні знаки) Правил дорожнього руху , затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року та п. 10.3 34 ДСТУ 4100-2002 Знаки дорожні. Загальні технічні умови Правила застосування знак 1.33 Діти повинен установлюватись перед ділянками доріг, на які є вихід з території дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосередньо до даної дороги. Знак 1.33 повинен повторюватись. Перший знак повинен бути установлений на відстані 100 м, а другий не меншій ніж 50 м від початку небезпечної ділянки. З повторним знаком повинна застосовуватись табличка 7.2.1, на якій зазначають довжину ділянки, дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.
Судом встановлено, що прилегла до ОСОБА_2 ЗОШ І - ІІІ ступенів Шевченківського району Харківській області, що розташована за адресою: вул. Шкільна, 35 с.Гетьманівка, територія не обладнана дорожніми знаками 1.33 Діти - та 3.29 Обмеження максимальної швидкості , 5.35.1 - 5.35.2 Пішохідний перехід .
Разом з тим у судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_2 сільської рада Шевченківського району Харківської області вищезазначеного припису не виконала і не намагалася виконувати, відсутні будь-які докази про виправлення ситуації до подачі позову та за період розгляду справи в суді.
Тому на підставі викладеного, наявних доказів, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 2 , 6 , 9 , 10 , 11 , 17 , 69 , 104 , 160 , 163 , 185 , 186 КАС України , ст. 19 Конституції України , Законом України Про місцеве самоврядування в Україні , Законом України "Про дорожній рух" , Законом України "Про автомобільні дороги" суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської обалсті ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Шевченківського району Харківської області, третя особа: ОСОБА_2 ОСОБА_3 ступенів Шевченківського району Харківської області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати незаконною бездіяльність ОСОБА_2 сільської ради Шевченківського району Харківської області в частині незабезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території прилеглій до ОСОБА_2 ЗОШ І - ІІІ ступенів Шевченківського району Харківської обалсті.
Зобов'язати ОСОБА_2 сільську раду Шевченківського району Харківської області вжити заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до ОСОБА_2 ОСОБА_3 ступенів, яка розташована за адресою: вул.Шкільна, 35 с.Гетьманівка Шевченківського району Харківської області, а саме: обладнати дорожніми знаками в обох напрямках руху 1.33 Діти , 3.29 Обмеження максимальної швидкості та 5.35.1 - 5.35.2 Пішохідний перехід у відповідності до ПДР України.
Стягнути з ОСОБА_2 сільської ради Шевченківського району Харківської області (інд.63621 с.Гетьманівка Шевченківського району Харківської області вул.Шкільна, 5 код ЄДРПУО 04400191) на користь прокуратури Харківської області судовий збір в розмірі 1600.00 грн . (реквізити: код 02910108 банк отримувач: Державна казначейська служба України м.Київ, код 820172, рахунок 35212041007171, код класифікації видатків бюджету - 2800).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови у повному обсязі.
Головуючий суддя:
Суд | Шевченківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2017 |
Оприлюднено | 04.08.2017 |
Номер документу | 68084428 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шевченківський районний суд Харківської області
Тордія Е. Н.