Ухвала
від 02.08.2017 по справі 344/9950/17
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/9950/17

Провадження № 1-кс/344/2846/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2017 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 42017070000000030 від 25.01.2017р., -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що впродовж 2016-2017 років співробітники ГУ ДФС у Закарпатській області, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою в групі осіб з посадовими особами суб`єктів господарювання, здійснюють підміну та реалізацію невстановленим особам алкогольних напоїв і тютюнових виробів, вилучених та арештованих у кримінальних провадженнях, що розслідуються (розслідувались) СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області.

Встановлено, що ТОВ «Хімакс» (код ЄДРПОУ 31093886) відповідно до укладеного із ГУ ДФС у Закарпатській області договору про відповідальне зберігання № 99 від 31.12.2015р. забезпечувало зберігання майна (тютюнових виробів та алкогольних напоїв), вилучених органами ДФС у Закарпатській області.

Починаючи з лютого 2017 року, зберігання відповідних тютюнових виробів та алкогольних напоїв здійснює СП ТОВ «Олена Плюс» (код ЄДРПОУ 25229502), з яким ГУ ДФС в Закарпатській області укладено договір про відповідальне зберігання № 19 від 21.02.2017р.

Передане на відповідальне зберігання ТОВ «Хімакс» та СП ТОВ «Олена Плюс» майно (тютюнові вироби та алкогольні напої) зберігалось (зберігається) у нежитлових приміщеннях за адресою: м. Ужгород, вул. Міксата, 48, поверх 1, літера Е, які на праві власності належать ТОВ «Пріма ЛТД» (код ЄДРПОУ 30257463).

Як встановлено, відповідно до актів прийому-передачі на відповідальне зберігання майна від 22.02.2017р. слідчими СУФР ГУ ДФС у Закарпатській області передано директору СП ТОВ «Олена Плюс» значну кількість тютюнових виробів різних марок. При цьому, в зазначених актах не вказано, де проведено прийом-передачу тютюнових виробів, у яких кримінальних провадженнях здійснювалось їх вилучення, а також чи ухвалені щодо них рішення суду з приводу конфіскації в дохід держави або знищення.

22.02.2017р. тютюнові вироби завантажені у вантажний автомобіль марки МАН (модель TGA 18.480), д.н.з. НОМЕР_1 , з напівпричепом INSET, д.н.з. НОМЕР_2 , який 22.02.2017 після огляду місця події поміщено на територію митного поста «Ужгород-вантажний». У подальшому, під час детального огляду вантажу виявлено, що працівниками СУФР ГУ ДФС в Закарпатській області передано СП ТОВ «Олена Плюс» тютюнові вироби 5000 пачок «Lifa mentol» та 4500 пачок «Compliment 1», які не зазначені в актах прийому-передачі. Окрім того, встановлено відсутність тютюнових виробів, які передавались згідно з актами прийому-передачі, а саме: 500 пачок «Jinling» та 1500 пачок «Compliment 3».

Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні досліджуються обставини, що стосуються обліку речових доказів (тютюнових виробів та алкогольних напоїв) СУФР ГУ ДФС у Закарпатській області, їх прийому-передачі суб`єктам господарювання, з якими управлінням укладено договори про відповідальне зберігання та утилізацію.

Матеріалами клопотання зазначено, що з метою з`ясування вищенаведених обставин, які мають значення для досудового розслідування у кримінальному провадженні, на даний час виникла необхідність в тимчасовому доступі до книг обліку речових доказів, арештованого майна у кримінальних провадженнях СУФР ГУ ДФС у Закарпатській області, договорів відповідального зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, договорів на утилізацію та знищення алкогольних напоїв і тютюнових виробів, укладених з ТОВ «Хімакс» та СП ТОВ «Олена Плюс», актів приймання-передачі алкогольних напоїв, тютюнових виробів на зберігання чи утилізацію, актів про проведення утилізації (знищення), довідок про внесення місць зберігання до Єдиного державного реєстру, а також інших документів, на підставі яких вилучені алкогольні напої та тютюнові вироби зберігались, перевозились чи утилізовувались, з можливістю вилучити належним чином завірені копії вказаної реєстраційної справи.

Зазначені документи зберігаються у приміщеннях службових кабінетів слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області за адресою: м. Ужгород, вул. Сонячна, 26, та мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.

Відомості, що містяться у вищевказаних документах, у тому числі дані про кількість та найменування речових доказів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів), осіб, які здійснювали їх прийом-передачу, мають доказове значення під час досудового розслідування у кримінальному провадженні.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.

Розгляд клопотання просив здійснювати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі, оскільки існує реальна загроза їх зміни або знищення.

Так, згідно з ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться. Тому вважаю за доцільне розглянути клопотання слідчого без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а згідно з ч. 7 цієї статі слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.

В судовому засідання стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе вилучення їх копій необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Відтак, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка міститься у вказаних вище документах надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_3 , слідчому в ОВС слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_5 , старшому слідчому в ОВС слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_6 , старшому слідчому в ОВС слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_7 , прокурору відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , прокурору відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_8 , прокурору відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_9 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні службових кабінетів слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області за адресою: м. Ужгород, вул. Сонячна, 26, з можливістю ознайомитись з ними, зробити та вилучити їх належним чином засвідчені копії, зокрема до книг обліку речових доказів, арештованого майна у кримінальних провадженнях СУФР ГУ ДФС у Закарпатській області, договорів відповідального зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, договорів на утилізацію та знищення алкогольних напоїв і тютюнових виробів, укладених ГУ ДФС у Закарпатській області з ТОВ «Хімакс» та СП ТОВ «Олена Плюс», актів приймання-передачі алкогольних напоїв, тютюнових виробів на зберігання чи утилізацію, актів про проведення утилізації (знищення), довідок про внесення місць зберігання до Єдиного державного реєстру, а також інших документів, на підставі яких вилучені алкогольні напої та тютюнові вироби зберігались, перевозились чи утилізовувались.

Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 01 вересня 2017 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення02.08.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу68115036
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —344/9950/17

Ухвала від 02.08.2017

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Татарінова О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні