465/930/17
2/465/1394/17
РІШЕННЯ
Іменем України
(заочне)
04.08.2017 року Франківський районний суд м.Львова
у складі: головуючого судді Гулієвої М.І.
при секретарі Жовнір Р.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Міжнародна Група АктивГолд про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-
в с т а н о в и в :
позивач звернувся до суду з позовом про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, посилаючись на те, що 11.06.16р.він купив у відповідача 2 пакети послуг і програм,вартістю 420грн.кожен,2 дитячі програми Ромашка ,вартістю 1050грн.кожна,яка передбачала щомісячну виплату 10% від вартості програми та повернення оплаченої суми через рік .Крім того придбав програму Подорожуйте разом з нами ,за умовами якої компанія надає пільги в розмірі 3000грн.для придбання турпутівок,але отримати ці пільги можна лише ставши учасником програми Безпроцентні позики ,уклавши Договір безпроцентної позики в розмірі 10000грн.на 6 місяців.Для отримання послуги з придбання пільгових путівок він змушений був укласти Договір безпроцентної позики,що є порушенням п.3 ст.21 Закону України Про захист прав споживачів .Однак,він не отримав ні пільгової путівки,ні повернення сплачених коштів.На його вимогу,відповідач повідомив,що найближчим часом кошти будуть повернені із сплатою штрафних санкцій.Але умови договору відповідач не виконав по даний час. Просить стягнути 10000грн.заборгованості по договору позики, 3% річних в сумі 300грн.,заборгованість за договором участі в програмі Подорожуйте разом з нами в сумі 3000грн.,840грн.за реєстрацію в ТзОВ,2100грн.за участь в програмі Ромашка ,3000грн.моральної шкоди та 640грн.сплаченого судового збору,а всього 20760грн.,так як 800грн.йому повернено.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав. Дав аналогічні пояснення, просить позов задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з явився,про причини неявки суд не повідомив,хоч належно увідомлений про час та місце розгляду .За наведених обставин суд вважає за можливе справу слухати у його відсутності ,згідно ст.169,224 ЦПК України,з постановленням заочного рішення.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення.
Відповідно до ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання чи оспорення.Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Як встановлено судом, позивач 11.06.16р.уклав з ТОВ Міжнародна Група АктивГолд Договір безпроцентної позики,предметом якого є зобов язання позикодавця надати позичальнику фінансову допомогу на поворотній основі у вигляді грошових коштів,а позичальник зобов язується повернути кошти позикодавцю у визначений цим Договором строк.
Згідно п.2,3 Договору сума позики становить 10000грн.,яка надається шляхом перерахування коштів на поточний рахунок позичальника протягом 6 місяців з моменту підписання договору.
Відповідно до п.4,строк повного повернення позики становить через 6 календарних місяців з моменту надання суми позики,а саме-позика повертається не пізніше 11 грудня 2016р.в сумі 10000грн.шляхом перерахування на поточний рахунок позикодавця.Днем повернення позики вважається день зарахування суми позики на поточний рахунок позикодавця.
Відповідальність позичальника передбачена п.7 Договору,за яким при простроченні повернення позики,позичальник сплачує штраф у розмірі подвійної ставки НБУ за кожен день неповерненої суми позики,а також 3% річних ,виходячи з неповерненої суми за весь час прострочення.При цьому позичальник повинен повернути суму позики,збільшену з врахуванням індексу інфляції за весь час прострочення.
З квитанції Приватбанк від 11.06.16р.вбачається,що позивач на виконання умов вказаного договору перерахував на рахунок відповідача 10000грн.безвідсоткової позики.
Крім того,11.06.16р.між ОСОБА_1та ТОВ Міжнародна Група АктивГолд укладено Договір участі в програмі Подорожуйте разом з нами на пільгових умовах,згідно п.1 якого за активну діяльність у розвитку проектів і програм виконавець- ТОВ Міжнародна Група АктивГолд надає учаснику -ОСОБА_1можливість використати подорож за узгодженою з виконавцем програмою через програму Подорожуйте разом з нами вартістю 3000грн.у грудні 2016р.,січні 2017р.,або передати подорож 3м особам за заявою учасника.Як вбачається з п.1.2 договору,у разі,якщо учасник не може використати дану подорож,попередивши письмово за місяць до дати виїзду,він має можливість отримати компенсаційну суму,рівну вартості подорожі.
Судом встановлено,що позивач за участь в програмі Ромашка сплатив 1050грн.,за реєстрацію в компанії-420грн.
У зв язку з невиконанням умов договорів відповідачем позивач 30.12.16р.надіслав вимогу щодо повернення коштів,на яку отримав відповідь ТОВ Міжнародна Група АктивГолд від 06.01.17р.,згідно якої відповідач зазначив,що в компаніїх виникли обставини,які затримали повернення позики,однак найближим часом будуть виконані всі умови договору.
Як встановлено в судовому засіданні,станом на день розгляду справи умови договорів відповідачем не виконано.
Згідно ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень, доказуванню підлягають ті обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін виникає спір.
Відповідач у судове засідання не з явився та не надав суду належних і допустимих доказів у підтвердження своїх заперечень.
Згідно ст. ст.525,526 ЦК України, зобов"язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог ЦК України, одностороння відмова від зобов"язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Згідно ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов"язання , на вимогу кредитора зобов"язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до вимог ст. 629 ЦК України договір є обовязковим для виконання сторонами.
Статтею 23 ЦК України передбачено право особи на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.Моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях,яких фізична особа зазнала у зв язку з каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров я; у душевних стражданнях,яких фізична особа зазнала у зв"язку з протиправною поведінкою щодо неї самої,членів її сім ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях,яких фізична особа зазнала у зв"язку із знищенням чи пошкодженням її майна; у приниженні честі та гідності фізичної особи,а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.
Згідно ст.1167 ЦК України,моральна шкода,завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями ,діями чи бездіяльністю,відшкодовується особою,яка її завдала,за наявності її вини.
Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення в сумі 17730 грн.,а саме-стягнення в користь позивача10000грн. заборгованості за договором позики,3%річних в сумі 300грн.,3000грн.заборгованості за договором участі в програмі Подорожуйте разом з нами ,420грн.за реєстрацію в компанії,1050грн.за участь в програмі Ромашка ,2000грн.моральної шкоди та 960грн.сплаченого судового збору,відповідно до положень ст.88ч.1 ЦПК України.
Позовні вимоги щодо стягнення 420грн.за реєстрацію в компанії,1050грн.за участь в програмі Ромашка до задоволення не підлягають,оскільки,як вбачається з наданих квитанцій зазначені кошти сплачено ОСОБА_3,а не позивачем.
Керуючись ст.ст.10,11,60,169,208,209,212-215,218,224-226 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
позов задоволити частково.
Стягнути з ТОВ Міжнародна Група АктивГолд в користь ОСОБА_1 10000грн. заборгованості за договором позики,3%річних в сумі 300грн.,3000грн.заборгованості за договором участі в програмі Подорожуйте разом з нами ,420грн.за реєстрацію в компанії,1050грн.за участь в програмі Ромашка ,2000грн.моральної шкоди та 960грн.сплаченого судового збору,а всього 20730(двадцять тисяч сімсот тридцять)грн.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити .
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області
протягом 10 днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, який його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя: М.І.Гулієва
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2017 |
Оприлюднено | 09.08.2017 |
Номер документу | 68116408 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Гулієва М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні