Ухвала
від 08.08.2017 по справі 389/1909/17
ЗНАМ’ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08.08.2017 ЄУН 389/1909/17

Провадження 2-0/389/78/17

У Х В А Л А

08 серпня 2017 року місто Знам'янка

Кіровоградської області

Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Український В.В., розглянувши в приміщенні суду в місті Знам'янка Кіровоградської області заяву ОСОБА_1, заінтересована особа Мошоринська сільська рада Знам'янського району Кіровоградської області, приватний нотаріус Знам'янського районного нотаріального округу ОСОБА_2, про встановлення факту проживання однією сім'єю та встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -

В С Т А Н О В И В :

Заявник звернувся до суду з заявою, в якій просить встановити факт проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в період з 1985 року по 2002 рік. Просить встановити факт належності ОСОБА_4 державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 № 339457.

Відповідно до ст.3 ЦПК України особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Об'єктом захисту в окремому провадженні є охоронюваний законом інтерес, а предметом судової діяльності, в цьому випадку, є встановлення визначених фактів з метою подальшого здійснення особою своїх суб'єктивних прав.

Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, можуть бути порушені в суді за заявами як безпосередньо заінтересованих у цьому осіб, так і інших громадян та організацій, коли за законом вони вправі звернутися до суду в інтересах інших осіб (ст. 122 ЦПК), а також за заявою прокурора.

Відповідно до ч.3 ст.235 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб. Подана заява не відповідає вимогам ст.119, 121 ЦПК України за наступних підстав.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» Залежно від мети встановлення фактів заінтересованими особами в цих справах можуть бути, наприклад, відділи соціального захисту населення - у справах про встановлення факту перебування на утриманні особи, яка померла, для призначення пенсії заявникові; інші спадкоємці - у справах про встановлення факту прийняття спадщини; органи внутрішніх справ - у справах про встановлення факту родинних відносин для вирішення питання про належність до громадянства України; органи страхування - у справах про встановлення факту належності страхового свідоцтва.

За приписами п.4 ч.ч.2, 5 статті 119 ЦПК України , позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру, до неї додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.

Відповідно до Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року № 3674-VІ, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до ст. 6 вказаного закону у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивач звернувся до суду із двома вимогами немайнового характеру, але судовий спір сплатив лише за одну, в розмірі, передбаченому Законом України Про судовий збір , 320 гривень.

Крім того, відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» залежно від мети встановлення фактів заінтересованими особами в цих справах можуть бути, наприклад, відділи соціального захисту населення - у справах про встановлення факту перебування на утриманні особи, яка померла, для призначення пенсії заявникові; інші спадкоємці - у справах про встановлення факту прийняття спадщини; органи внутрішніх справ - у справах про встановлення факту родинних відносин для вирішення питання про належність до громадянства України; органи страхування - у справах про встановлення факту належності страхового свідоцтва.

Нотаріус не може бути заінтересованою особою в даному випадку, так як є особою, що оформлює та веде спадкову справу, за якою заявник не має можливості отримати свідоцтво про спадщину та вимушений звернутися до суду.

Суддя вважає, що за вказаних обставин справу неможливо призначити до розгляду, а тому заяву необхідно залишити без руху і надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.119, 121, 235 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа Мошоринська сільська рада Знам'янського району Кіровоградської області, приватний нотаріус Знам'янського районного нотаріального округу ОСОБА_2, про встановлення факту проживання однією сім'єю та встановлення факту належності правовстановлюючого документу - залишити без руху, для усунення недоліків заяви вказаних в мотивувальній частині ухвали.

Строк для усунення недоліків встановлюється в п'ять днів з дня отримання позивачем ухвали.

У разі невиконання вимог суду заяву вважати неподаною та повернути заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Знам'янського міськрайонного суду

Кіровоградської області ОСОБА_5

СудЗнам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення08.08.2017
Оприлюднено10.08.2017
Номер документу68144701
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —389/1909/17

Рішення від 03.10.2017

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

Ухвала від 17.08.2017

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

Ухвала від 08.08.2017

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні