Справа № 761/26791/17
Провадження № 1-кс/761/16924/2017
У Х В А Л А
Іменем України
02 серпня 2017 року
слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в закритому судовому засіданні, клопотання прокурора відділу прокуратури м. Києва юриста 2-го ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017100000000039 від 22 березня 2017 року,-
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва 01.08.2017 року надійшло вищевказане клопотання.
Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні другого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження №32017100000000039 від 22 березня 2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.205 та ч.3 ст.212 КК України.
У ході досудового розслідування кримінального провадження №32017100000000039 встановлено, що в квітні 2017 року, ОСОБА_5 , діючи як пособник невстановленим особам, з метою прикриття незаконної діяльності зареєстрував (перереєстрував) ряд суб`єктів господарської діяльності, у тому числі й ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» (ЄДРПОУ 40824812).
Після державної реєстрації зазначеного суб`єкта підприємницької діяльності у відповідних державних органах влади, невстановлені слідством особи усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх протиправних дій, використовують реєстраційні, статутні документи, печатки та банківські рахунки ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС`з метою прикриття незаконної діяльності. При цьому, ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС`до ДПІ за місцем перебування на податковому обліку, податкову звітність не подавало.
Будучи допитаний як свідок, засновник, керівник, головний бухгалтер ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» ОСОБА_5 , показав, що в квітні 2017 року, перебуваючи у м. Києві, підписав документи для державної реєстрації ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» за грошову винагороду без мети здійснення підприємницької діяльності на прохання незнайомої йому особи. Жодних фінансово-господарських документів по взаємовідносинах ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» з іншими СГД не підписував та нікого на це не уповноважував, не має жодного відношення до фінансово-господарської діяльності даного підприємства. Розрахунки з ним, як єдиною службовою особою ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» ніхто не проводив.
Також, ОСОБА_5 показав, що частку статутного фонду ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» не купував, грошові кошти, майно чи цінні папери в статутний фонд не вносив. Де на даний час можуть знаходитись статутні документи та печатка зазначеного підприємства йому не відомо.
Враховуючи те, що документи та печатка ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» можуть бути використані невстановленими особами для здійснення злочинної діяльності ОСОБА_5 не заперечує проти розкриття банківської таємниці та з`ясування джерел походження грошових коштів на банківських рахунках ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС».
ТОВ«КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» (ЄДРПОУ 40824812) зареєстровано 09.09.2016 Солом`янською районною у м. Києві державною адміністрацією за № НОМЕР_1 , перебуває на податковому обліку в ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві.
Розрахунковий рахунок №2600001809035, ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» (ЄДРПОУ 40824812) відкритий в банківській установі ПАТ «КРЕДОБАНК» (МФО 325365) за адресою: м. Львів, вул. Сахарова, 78 використовуються як інструмент у незаконній схемі, реально діючі підприємства здійснюють перерахування безготівкових коштів за нібито отримані товари (роботи, послуги) у великих розмірах. У подальшому кошти, які надійшли за нібито придбані товари (роботи, послуги) учасниками злочинної схеми обготівковуються шляхом зняття готівки учасниками злочинної схеми у різних банківських установах розташованих на території м. Києва. Після обготівкування кошти у готівковій формі повертаються службовим особам, підприємств, які здійснили таке перерахування, окрім вираховування певного відсотку за надані послуги.
У результаті чого, кошти, які перераховуються на рахунки задіяних у незаконній схемі підприємств та, в подальшому, обготівковуються, є предметом кримінального правопорушення та одержані внаслідок вчинення суспільно небезпечного діяння.
Враховуючи, що грошові кошти, незаконно перераховуються на рахунок ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС», яке створено невстановленими особами з метою прикриття незаконної діяльності, використовуючи документи до яких внесено завідомо неправдиві відомості, органи досудового слідства мають право та зобов`язані накласти арешт на майно вищевказаної юридичної особи з метою подальшого відшкодування завданої шкоди, по-друге, припинення продовжування злочинної діяльності, з метою здобуття доказів у провадженні та визнання арештованих коштів речовими доказами.
На дані банківські рахунки надходять грошові кошти набуті кримінально-протиправним шляхом. Зазначені кошти, що знаходяться на рахунках фактично використовуються на власний розсуд невстановленими особами і є джерелом погашення збитків завданих державі, внаслідок скоєння злочинів, що розслідуються по даному кримінальному провадженню.
Так, невстановлені особи, використовуючи підписані ОСОБА_5 статутні та реєстраційні документи ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС», відкрили в банківській установі рахунок та використовують наявні на них грошові кошти, які в подальшому стають предметом кримінальних правопорушень, в тому числі під час ухилення від сплати податків підприємствами замовниками послуг мінімізації. Тобто, грошові кошти, які знаходяться на банківському рахунку ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а саме: підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив його задовольнити в повному обсязі.
Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення прокурора, вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Положеннями ч. 2, ч. 6 ст. 170 КПК України визначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч. 8 ст. 170 КПК вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ст. 59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» №2121-111 від 07.12.2000 арешт на банківські рахунки суб`єктів господарювання накладаються виключно на підставі рішення суду.
Згідно з ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту зазначеного в клопотанні прокурора майна.
Керуючись вимогами ст. ст. 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» (ЄДРПОУ 40824812) № НОМЕР_2 , відкритого в ПАТ «КРЕДОБАНК» (МФО 325365) за адресою: м. Львів, вул. Сахарова, 78.
Заборонити розпоряджатися грошовими коштами, що знаходяться на рахунку № НОМЕР_2 клієнта, відкритому в ПАТ «КРЕДОБАНК» (МФО 325365) ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» (ЄДРПОУ 40824812) за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету.
Зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на адресу ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» (ЄДРПОУ 40824812) на банківський рахунок № НОМЕР_2 , відкритому в ПАТ «КРЕДОБАНК» (МФО 325365) за адресою: м. Львів, вул. Сахарова, 78 та зупинити видаткові операції з коштами, які надійшли на адресу ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» (ЄДРПОУ 40824812) та вже знаходяться на рахунку № НОМЕР_2 , за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів.
Зобов`язати службових осіб ПАТ «КРЕДОБАНК» (МФО 325365) негайно після оголошення ухвали слідчого судді надати старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві майору податкової міліції ОСОБА_6 або ж за його дорученням старшому оперуповноваженому з ОВС ОУ ГУ ДФС у м. Києві майору податкової міліції ОСОБА_7 довідку про виконання зазначеної ухвали та залишок коштів на рахунку № НОМЕР_2 , накладенні арешту на кошти ТОВ «КРИЖАНІВКА СЕЙЛЗ ХАУС» (ЄДРПОУ 40824812) та, в подальшому, надавати дану інформацію про залишок коштів на зазначених рахунках за запитом СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду м.Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Крім того, відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68177598 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Бугіль В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні