ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2010 року справа № 2а-494/10/2370
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Руденко A.B.,
при секретарі - Чемерин І.В.,
за участю:
представника позивача - не з'явився, відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області до дочірнього підприємства Лана-ВГ приватного підприємства Лана- СП про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 511 грн. 97 коп. суд -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області звернулось із позовом до дочірнього підприємства Лана-ВТ приватного підприємства Лана-СП про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 511 грн. 97 коп.
В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на ті обставини, що відповідно до статті 20 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003р. № 1058 відповідач зобов'язаний сплачувати нараховані щомісячні страхові внески до органів Пенсійного Фонду України до 20-го числа наступного місяця. Відповідач нарахував страхові внески за березень-серпень 2009 року, але у встановлений законом строк їх не сплатив. Загальна сума страхових внесків, що підлягає сплаті, складає 511 грн. 97 коп. Просить стягнути з відповідача борг у вказаній сумі.
В судове засідання позивач не з'явився, у поданій заяві від 18.03.2010р. № 1714/05 позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив розглянути справу за відсутності представника за наявними в справі документами.
Відповідач письмових заперечень проти адміністративного позову не надав, представника у судове засідання не направив.
Розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо та достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Дочірнє підприємство Лана-ВТ приватного підприємства Лана-СП 22.05.2002 року зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області, ідентифікаційний код 31982425. що підтверджується довідкою з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 15-а-3378. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб га фізичних осіб-підприємців від 16.04.2007р. № 24/274 відповідач внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до статті 1 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998р. № 16/98-ВР (у подальшому - Основ)
загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків та гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом (далі-роботодавець), громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом.
Відповідно до статті 4 Основ одним із видів загальнообов'язкового державного соціального страхування є пенсійне страхування.
Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулює Закон України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування 09.07.2003р. № 1058 (у подальшому - Закон № 1058).
Статтею 2 Закону № 1058 передбачено, що система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів: перший рівень - солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, другий рівень - накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, третій рівень - система недержавного пенсійного забезпечення; перший та другий рівні системи пенсійного забезпечення в Україні становлять систему загальнообов'язкового пенсійного страхування.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону № 1058 суб'єктами солідарної системи є зокрема застраховані особи та страхувальники.
Страхувальниками відповідно до статті 14 Закону № 1058 є зокрема роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання.
Відповідно до статті 15 Закону № 1058 платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону. Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду. Взяття на облік юридичних осіб, на яких поширюється дія Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснюється на підставі відомостей реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей територіальними органами Пенсійного фонду. Зняття з обліку страхувальника здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду на підставі відомостей реєстраційної картки, наданих державним реєстратором.
Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою, зареєстрованою відповідно до Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців . взятий на облік як платник страхових внесків за № НОМЕР_1, тому відповідно до вищезазначених приписів Закону № 1058 є платником страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Пунктом 3 статті 18 Закону № 1058 передбачено, що страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Пунктом 2 статті 17 вказаного Закону передбачено обов'язок страхувальника нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та у повному обсязі страхові внески.
Відповідно до пункту 1 статті 19 Закону України № 1058 страхові внески до солідарної системи нараховуються для роботодавців - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України Про оплату праці , виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Із наданих до суду розрахунків страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ( рядок 8 розрахунків) вбачається, що відповідачем у 2009р. нараховані страхові внески: за березень - у сумі 36 грн. 30 коп., за квітень - у сумі 8 грн. 52 коп., за травень - 37 грн. 50 коп., за червень - у сумі 37 грн. 25 коп., за липень - у сумі 37 грн. 80 коп., за серпень - у сумі 354 грн. 60 коп., всього на суму 511 грн. 97 коп.
Пунктами 4 та 5 статті 20 Закону № 1058 передбачено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду; страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Пунктом 6 вказаної статті передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, при цьому базовим звітним періодом для страховиків, зазначених у пункті 1 статті 14 цього Закону, є календарний місяць. Пунктом 12 вказаної статті передбачено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Із наданих суду картки особового рахунку страхувальника-юридичної особи або фізичної особи, яка мас найманих працівників (32%, 4%, 43%) розділ 1 та картки особового рахунку страхувальника-юридичної особи або фізичної особи, яка має найманих працівників (1%-5%) розділ 1 за період з 01.04.2009р. по 01.02.2010р. вбачається, що відповідач не сплатив страхові внески на загальну суму 511 грн. 97 коп., нараховані ним до сплати за березень-серпень 2009р., чим порушив вимоги статті 20 Закону № 1058.
Пунктами 2 та 3 статті 106 Закону № 1058 передбачено, що суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі- недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою та у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
На виконання вказаних приписів позивач надіслав відповідачеві вимогу № Ю-9 від 13.09.2009р. на загальну суму 52 940 грн. 71 коп., до якої включена недоїмка у сумі 511 грн. 97 коп. Вказана вимога відповідачем не отримана. 10.09.2009р. повернута у зв'язку з відсутністю відповідача за вказаним місцезнаходженням. Разом з тим, вимога надіслана за місцезнаходженням відповідача, яке внесене відповідачем до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, тому суд вважає, що вимога надіслана відповідачеві належним чином.
Пунктом 3 статті 106 Закону № 1058 передбачено, що страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Узгодженш здійснюється на підставі заяви страхувальника. У разі якщо страхувальник, який одержаї вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десягг робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом застосованою до нього штрафною санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу г відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу судовому порядку, а такоя у разі, якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмкі протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний оргаї Пенсійного фонду звертається у встановленому законом порядку і подає вимогу про оплат] недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадкам орган Пенсійного фонду також мас право звернутися до суду чи господарського суду позовом про стягнення недоїмки.
Підпунктом 7 пункту 5 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2000р., передбачено, що Пенсійний фонд України має право стягувати з платників несплачені суми страхових внесків.
Підпунктом 6 пункту 2.3 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002р. № 8-2 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002р. № 442/6730 передбачено право управлінь Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах стягувати з платників страхових внесків несплачені суми.
З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний сплатити недоїмку за страховими внесками до Пенсійного фонду України за березень- серпень 2009р. у сумі 511 грн. 97 коп., тому позовні вимоги позивача є законними та обгрунтованими.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем- суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 159, 162, 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з дочірнього підприємства Лана-ВТ приватного підприємства Лана-СГІ (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 85, код ЄДРГІОУ 31982425) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 45а, код ЄДРПОУ 21366449) борг у сумі 511 (п'ятсот одинадцять) гривень 97 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі, якщо таку заяву не було подано. Якщо постанову було проголошено у відсутність особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви на апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга протягом 20-ти днів після подання заяви на апеляційне оскарження не була подана, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Суддя А.В. Руденко
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2010 |
Оприлюднено | 10.08.2017 |
Номер документу | 68203909 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
А.В. Руденко
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Руденко Алла Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні