ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/45504/17-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва Цокол Л.І., при секретарі Стороженко С.О., за участі слідчого Бацанова О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України Даніча Є.О. про тимчасовий доступ до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України Даніч Є.О., розглянувши матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12013110000001296 від 12.12.2013 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 367 КК України, звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором відділу Генеральної прокуратури України Паршутіним А., про тимчасовий доступ до речей і документів.

Клопотання обґрунтовано наступними обставинами.

Так, службовими особами УДП Укрхімтрансаміак під час проведення тендерних закупівель привласнили та розтратили державні кошти в період часу з 2012 по 2014 в особливо великих розмірах.

Встановлено, що у 2013 році керівник УДП Укрхімтрансаміак ОСОБА_3 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та невстановленими особами, групою осіб проведено процедуру конкурсних торгів із закупівлі за державні кошти послуг із створення автоматичної системи газового (об'ємного) пожежогасіння насосних станцій аміакопроводу Тольятті - Одеса , переможцем яких обрано ТОВ ВФК Промтехноінвест , з яким укладено договір на виконання відповідних робіт. Однак, службові особи ТОВ ВФК Промтехноінвест , діючи умисно, в інтересах третіх осіб, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, роботи із створення автоматичної системи газового (об'ємного) пожежогасіння насосних станцій аміакопроводу Тольятті - Одеса не виконали, а отримані грошові кошти перерахували на розрахункові рахунки інших суб'єктів господарської діяльності.

В ході досудового розслідування, відповідно до рапорту старшого о/у в ОВС ДДСБЕЗ МВС України Бойко С.А. на виконання доручення слідчого від 01.04.2014 № 13/4-5701 встановлено, що службові особи УДП Укрхімтрансаміак , ДП Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу використовуючи ряд фіктивних підприємств здійснюють розкрадання державних коштів.

Встановлено, що службові особи ДП "УКРХІМТРАНСАМІАК" та ДП Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу укладали договори на проведення робіт з діагностування, експертно-технічного обстеження, розроблення та обґрунтування технічних рішень, інструментальних та лабораторних досліджень об'єктів підвищеної безпеки для визначення умов щодо продовження строку експлуатації магістрального аміакопроводу, а також виконання ізоляційних робіт аміакопроводу з ТОВ Нітрохім інженирінг .

Так, роботи передбачені укладеними договорами фактично виконувались штатними працівниками замовника, а кошти з метою їх конвертації у готівку та привласнення службовими особами ДП "УКРХІМТРАНСАМІАК" , ДП Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу та ПП Нітрохім інженирінг перераховувались з рахунків ТОВ Нітрохім інженирінг на рахунки підприємств з ознаками фіктивності, зокрема ТОВ ФПГ Стіл-Люкс . Відповідно до ухвали Ворошиловського районного суду м. Донецька від 08.08.2013 ТОВ ФПГ Стіл-Люкс фактично визнано фіктивним суб'єктом господарської діяльності та встановлено незаконну діяльність останнього.

Встановлено, що службові особи УДП Укрхімтрансаміак (код 31517060) в період 2012-2016 року розтратив грошові кошти підприємства на загальну суму понад 130 млн. грн. шляхом укладання удаваних угод про надання послуг з ДП Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу (код 04687867), ТОВ Вастел , ТОВ "НВС "КОНЦЕПТ БУД" (код 38509391), ТОВ "МЕСКОН" (код 37449060) та ТОВ Яна Чартер АГ (код 33097531), ТОВ НВП Хартрон - Плант ЛТД (код 25185147), ПАТ Інфраструктура відкритих ключів (код 33406085), ТОВ "КОНТАНГО" (код 36852477), ТОВ "ХАНСА" (код 32074328), ТОВ "РЕАЛ - ГРАНД - БУД" (код 37450960) та інші.

ПАТ Інфраструктура відкритих ключів (код 33406085), ТОВ "ХАНСА" (код 32074328) у своїй фінансово-господарській діяльності використовує рахунки, відкриті у АТ УКРБУДIНВЕСТБАНК (МФО 380377).

Таким чином, у АТ УКРБУДIНВЕСТБАНК (МФО 380377) знаходяться документи, які становлять банківську таємницю, містять в собі відомості, що мають значення для встановлення обставин і джерел надходження на банківські рахунки ПАТ Інфраструктура відкритих ключів (код 33406085), ТОВ "ХАНСА" (код 32074328) грошових коштів, а також самостійно і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Особа, у володінні якої знаходяться документи, про розгляд клопотання не повідомлялась відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Вислухавши обґрунтування сторони кримінального провадження, дослідивши додані до клопотання документи, слід дійти наступного висновку.

Відповідно до ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до рей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Аналізуючи обґрунтування слідчого з фабулою кримінального правопорушення і наданими матеріалами, видно, що документи, доступ до яких слідчий просить надати дійсно перебуває у володінні вказаної ним особи, в сукупності з іншими речами і документами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, інформація, доступ до якої просить надати слідчий, може бути використана як доказ, при цьому іншим способом в даний час довести обстави, які передбачається довести не вбачається можливим.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.160-166, 309 КПК України слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Надати слідчому Данічу Є.О. та іншим слідчим Генеральної прокуратури України, які входять до складу слідчої групи, та прокурорам, які входять до складу групи прокурорів Генеральної прокуратури України у кримінальному провадженні № 12013110000001296, або за їх дорученням оперативним підрозділам, дозвіл на проведення тимчасового доступу до документів, які становлять банківську таємницю і перебувають у володінні АТ УКРБУДIНВЕСТБАНК (МФО 380377) за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 30-в, з можливістю ознайомитись та отримати їх копії, а саме:

- юридичної справи ПАТ Інфраструктура відкритих ключів (код 33406085), у тому числі договорів (угод) про відкриття та обслуговування банківських рахунків, відкриття та обслуговування карткових рахунків, додатків до цих договорів; договорів на встановлення системи Клієнт-Банк з додатками до них, виписок з номерами телефонів, ІР-адресів, з яких проходило з'єднання системи Клієнт-Банк між підприємством, його працівниками і банком, датами та часом проведення вказаних з'єднань; карток із зразками підпису посадових осіб та печатки, та руху грошових коштів по рахунку та руху грошових коштів по рахунку № 26001301165901, 26108301165901, 26153301165901; у друкованому та електронному вигляді з обов'язковим зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти); грошових чеків, платіжних доручень, меморіальних ордерів, доручень, заяв на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів й інших документів щодо отримання грошових коштів, їх надходження та використання за період з 01.01.2014 по дату винесення ухвали;

- юридичної справи ТОВ "ХАНСА" (код 32074328), у тому числі договорів (угод) про відкриття та обслуговування банківських рахунків, відкриття та обслуговування карткових рахунків, додатків до цих договорів; договорів на встановлення системи Клієнт-Банк з додатками до них, виписок з номерами телефонів, ІР-адресів, з яких проходило з'єднання системи Клієнт-Банк між підприємством, його працівниками і банком, датами та часом проведення вказаних з'єднань; карток із зразками підпису посадових осіб та печатки, та руху грошових коштів по рахунку та руху грошових коштів по рахунку № 26003301163901; у друкованому та електронному вигляді з обов'язковим зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти); грошових чеків, платіжних доручень, меморіальних ордерів, доручень, заяв на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів й інших документів щодо отримання грошових коштів, їх надходження та використання за період з 01.01.2014 по дату винесення ухвали.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Л.І. Цокол

Підготовлено в 2 примірниках

Прим. 1 - справа № 757/45504/17-к

Прим. 2 - слідчий Бацанов О.В.

Копія - АТ УКРБУДIНВЕСТБАНК

Виконавець: Цокол Л.І. 07.08.2017 р.

Дата ухвалення рішення 07.08.2017
Зареєстровано 12.08.2017
Оприлюднено 12.08.2017

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону