А204/13-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"10" серпня 2006 р. м. Київ
11 год. 30 хв.
Господарський суд в складі:
головуючого судді Наріжного С.Ю.
при секретарі Сітак О.В.
розглянувши адміністративну справу №А204/13-06 за позовом Управління Пенсійного фонду України у Володарському районі Київської області, м. Богуслав
до Селянсько-фермерського господарства „Володимирівське”, Володарський р-н, с. Володимирівка
про стягнення 510 грн.
Представники:
від позивача: Ліщенко О.Д. –довіреність №985/06 від 09.08.2006 р.;
від відповідача: не з'явився
суть спору:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України у Володарському районі Київської області (далі-позивач) до Селянсько-фермерського господарства „Володимирівське” (далі - відповідач) про стягнення 510 грн. штрафних санкцій.
Відповідно до пп. 1 п. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав чинності з 01.09.2005 р., спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відносять до компетенції адміністративних судів і розглядаються за правилами КАС України.
Підпунктом 7 пункту 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суб'єкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Аналогічна ж позиція викладена в п. 3 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 07.02.2006 № 01-8/301 „Про деякі питання, пов'язані із розмежуванням компетенції господарських і адміністративних судів”.
Враховуючи викладене вище, справа №А204/13-06 є адміністративною і провадження по ній повинно здійснюватися господарським судом Київської області на підставі Кодексу адміністративного судочинства України.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач, як платник страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, своєчасно не подавав звітність про нарахування страхових внесків за відповідний базовий звітний період територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою встановленими чинним законодавством.
Представник позивача позовні вимоги в судовому засіданні підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, письмових заперечень на позов не подав, хоча належним чином був повідомлений про місце і час судового засідання ухвалою суду від 13.06.2006р. За таких обставин справа розглядається без участі представника відповідача, за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для розгляду справи по суті.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне.
Згідно ст.ст. 15, 17 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. №1058-ІV (далі по тексту –Закон України №1058-ІV) відповідач є платником страхових внесків до Пенсійного фонду і зобов'язаний своєчасно здійснювати обчислювання та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно з п. 17 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування” збір на обов'язкове державне пенсійне страхування належить до загальнодержавних податків і зборів.
Згідно п. 2.4. ст. 17 Закону України №1058-ІV страхувальники зобов'язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Пунктом 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України Інструкції (далі –Інструкція), затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року N 21-1 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 6 січня 2004 р. за N 64/8663) встановлено, що звітність за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, подається не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до пп.5 п. 9 ст. 106 Закону №1058-ІV за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду виконавчими органами Пенсійного фонду застосовуються до страхувальників фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Як вбачається з акту перевірки, складеного начальником відділу надходження доходів Бондаренко О.Д. від 17.08.2004 р. відповідач в порушення вимог Закону №1058-ІV та Інструкції своєчасно не подав звіти по розрахунку суми страхових внесків за квітень, травень, червень 2004 р., у зв'язку з чим рішенням Управління Пенсійного фонду України у Володарському районі Київської області №123 від 17.08.2004 р. до нього застосовано штрафні санкції в сумі 510 грн. із розрахунку 170 грн. штрафу за кожен місяць прострочення.
Рішення в добровільному порядку відповідачем не виконано у передбачений Законом № 1058-VI строк та спосіб не оскаржено.
Враховуючи викладене вище, суд вважає, що вимога позивача про стягнення 510 грн. штрафних санкцій є правомірною та обґрунтованою, а тому підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись, ст.ст 160-163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Селянсько-фермерського господарства „Володимирівське” (09300, Київська обл., Володарський р-н, с. Володимирівка; код 31757044) на користь Управління Пенсійного фонду України у Володарському районі Київської області (Київська область, смт. Володарка, вул. Армійська 4; р/р 256023011009 в ОПЕРУ ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669, код 22200314) 510 (п'ятсот десять) грн. штрафних санкцій.
Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Наріжний С.Ю.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 68239 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Наріжний С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні