Вирок
від 27.06.2017 по справі 757/33431/17-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/33431/17-к

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27.06.2017 Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючої судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

обвинуваченої ОСОБА_5

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження №12017100060002455, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.05.2017, за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Южне, Ічнянського району, Чернігівської області, громадянки України, маючої вищу освіту, працюючої менеджером ТОВ «Магія текстилю», одруженої, маючої на утриманні двох неповнолітніх дітей, яка зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою АДРЕСА_2 , раніше не судимої - у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 358 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

На початку червня 2016 року, ОСОБА_5 на одному із сайтів всесвітньої мережі «Інтернет» знайшла оголошення про відкриту вакансію директора та, при бажанні, учасника (власника) товариства. По результатах переписки у всесвітній мережі «Інтернет» в червні 2016 року у денний період часу по вул. Регенераторній у м. Києві відбулась зустріч ОСОБА_5 із невідомими їй чоловіком та жінкою, під час якої останні розповіли ОСОБА_5 про механізм оформлення на неї юридичної особи та призначення її директором. Для цього ОСОБА_5 потрібно було надати кур`єру завірені копії свого паспорта громадянина України та реєстраційного номеру облікової картки платника податків. Як винагороду за реєстрацію юридичної особи на ОСОБА_5 невідомі чоловік та жінка запропонували ОСОБА_5 щомісячну грошову винагороду у розмірі 4000,00 (чотири тисячі) гривень. Перебуваючи у скрутному матеріальному становищі, переслідуючи корисливий мотив на особисте збагачення, ОСОБА_5 погодилась на пропозицію невідомих їй чоловіка та жінки стати формальним засновником (учасником) та директором товариства і домовилась з останніми про зустріч на 22.06.2017, біля станції метро «Олімпійська», що в Печерському районі м. Києва.

Так, для досягнення своєї злочинної мети у вигляді підробки офіційного документу юридичної особи ОСОБА_5 , перебуваючи за місцем свого проживання, в кв. АДРЕСА_3 , передала невідомій особі (кур`єру) завірені власним підписом копії своїх паспорта громадянина України та реєстраційного номеру облікової картки платника податків, необхідних для складання Договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі, статутних та реєстраційних документів підприємства, при цьому усвідомлюючи, що фактично власні грошові кошти за частку статутного фонду підприємства вона не платитиме, виконувати обов`язки учасника та директора не буде, підприємницьку діяльність, визначену статутом, не здійснюватиме, а в подальшому статутні та реєстраційні документи підприємства, які надають право на перереєстрацію підприємства, проведення підприємницької діяльності та отримання від неї прибутку, будуть використані іншими особами шляхом їх подання у відповідні державні органи.

В подальшому, 22 червня 2016 року, у денний час доби, ОСОБА_5 , перебуваючи в офісному приміщенні нотаріуса, яке розташоване неподалік станції метро «Олімпійська», що у Печерському районі м. Києва, підписала Договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі TOB «КОРОТОС СОЮЗ» (код ЄДРПОУ 39450449) та Протокол № 2 загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю «КОРОТОС СОЮЗ» (код ЄДРПОУ 39450449), в які внесено неправдиві відомості, а саме: до Протоколу -

1) передати частку у статутному капіталі Товариства, яка належить учаснику ОСОБА_6 у розмірі 50% статутного капіталу Товариства, та становить 500,00 грн. 00 коп. на користь ОСОБА_5 у повному обсязі на підставі Договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ «КОРОТОС СОЮЗ» від 22.06.2016 року, яка фактично грошові кошти за частку у статутному капіталі Товариства не платила та реально у складі учасників не була, функції учасника не виконувала;

2) передати частку у статутному капіталі Товариства, яка належить учаснику ОСОБА_7 у розмірі 50% статутного капіталу Товариства, та становить 500,00 грн. 00 коп. на користь ОСОБА_5 у повному обсязі на підставі Договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ «КОРОТОС СОЮЗ» від 22.06.2016 року, яка фактично грошові кошти за частку у статутному капіталі Товариства не платила та реально у складі учасників не була,

3) призначити на посаду директора Товариства

ОСОБА_5 з 23.06.2016, яка фактично посаду директора не займала, будь

яких організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських

функцій не здійснювала;

4) визначити основними видами діяльності Товариства:

- оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин (основний);

- діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами;

- неспеціалізована оптова торгівля;

- оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно- технічним обладнанням;

- оптова торгівля відходами та брухтом;

- оптова торгівля металами та металевими рудами;

- вантажний автомобільний транспорт;

- інша допоміжна діяльність у сфері транспорту;

однак фактично визначеними видами діяльності Товариство не займалося, господарську діяльність не вело, робочої сили не наймало, приміщень, механізмів, устаткування не мало;

До договору -

п.1.1. місцезнаходження ТОВ «КОРОТОС СОЮЗ» (код ЄДРПОУ 39450449): 03050, м. Київ, провулок Брест-Литовський, будинок 2, але фактично Товариство за даною адресою не знаходилось.

п.1.3. За цим договором ОСОБА_6 продає (відступає) частку у розмірі 50% (п`ятдесят) відсотків і номінальною вартістю 500,00 (п`ятсот) грн. 00 коп. на користь ОСОБА_5 . За цим договором ОСОБА_7 продає (відступає) частку у розмірі 50% (п`ятдесят) відсотків і номінальною вартістю500,00 (п`ятсот) грн. 00 коп. на користь ОСОБА_5 .

п.1.3. ОСОБА_5 сплачує ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ціну частки в розмірі, в порядку та на умовах, визначених цим договором.

п.2.1. Ціна частки, яку ОСОБА_5 зобовязується сплатити ОСОБА_6 , становить 500,00 (п`ятсот) грн. 00 коп. Ціна частки, яку ОСОБА_5 зобовязується сплатити ОСОБА_7 , становить 500,00 (п`ятсот) грн. 00 коп.

п 2.2. ОСОБА_5 сплатила ціну частини частки, зазначену в п. 2.1. цього договору, в момент укладання цього договору;

при цьому ОСОБА_5 фактично грошові кошти за частку у статутному капіталі Товариства ОСОБА_6 та ОСОБА_7 не платила та реально у складі учасників не була.

На момент підписання протоколу загальних зборів № 2 від 22.06.2016 та підписання Договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ «КОРОТОС СОЮЗ» ОСОБА_5 розуміла, що зміст підписаного нею документу містить неправдиві відомості та в подальшому зазначений документ буде використаний іншою особою при внесенні змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Так, на підставі вказаних документів, Державним реєстратором проведено державну реєстрацію ТОВ «КОРОТОС СОЮЗ» (код ЄДРПОУ 39450449), про внесення змін до установчих документів та змін відомостей про юридичну особу TOB «КОРОТОС СОЮЗ», призначення директором та учасником товариства ОСОБА_5 та визначення основних видів діяльності Товариства.

Підроблення ОСОБА_5 офіційного документу ТОВ «КОРОТОС СОЮЗ» (код ЄДРПОУ 39701334), які посвідчувалися підприємством, яке має право видавати та посвідчувати такі документи, дало змогу невстановленій слідством особі здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.

Дії ОСОБА_5 , яка перереєструвала (придбала) ТОВ «КОРОТОС СОЮЗ» (код ЄДРПОУ 39450449) здійснювалися в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме:

статті 1 Закону України Про підприємництво № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик діяльність з метою виробництва продукції, виконання робіт, чи надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку;

статті 14 Закону України Про підприємництво № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що управління підприємством здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна. Власник здійснює свої права по управлінню підприємством безпосередньо, або через уповноважені ним органи;

пункту 3 статті 8 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні № 996-ХІУ від 16.07.1999 р., згідно якого власник, або уповноважена ним службова особа підприємства повинні організувати бухгалтерський облік на підприємстві та забезпечити фіксування здійснення всіх господарських операцій у первинних документах;

пункту 1 статті 9 Закону У країни Про систему оподаткування № 1251 -XII від 25.06.1991 р., із змінами та доповненнями, згідно якого підприємство повинно сплачувати до бюджету належні суми податків і зборів (обов`язкових платежів) в установлені законом терміни.

статті 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.

статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:

Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.

Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.

Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації, статті 88 Цивільного кодексу України якою встановлено: у засновницькому договорі товариства визначаються ... умови передання товариству майна учасників...

статті 89 Цивільного кодексу України якою встановлено:

Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.

Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.

статті 56 Господарського кодексу України якою встановлено, що суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.

статті 57 Господарського кодексу України якою встановлено: Установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.

В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.

Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

- статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

- статті 88 Господарського кодексу України якою встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.

- статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.

- статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-ІУ від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.

- пункту 3 статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» № 755-ІУ від 15.05.2003 р., відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, несуть засновники (учасники) юридичної особи.

- статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-ІУ від 15.05.2003 р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів. Частиною 4 цієї ж статті визначено, що у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.

- статті 4 Закону України «Про господарські товариства» N 1576-ХІІ від 19.09.1991 р. якою визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.

01.06.2017 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво, тобто придбання суб`єкту підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності), та за ч. 1 ст. 358 КК України, (підроблення офіційного документу, який посвідчується підприємством, яке має право видавати та посвідчувати такі документи, і які надають права, з метою використання їх іншою особою).

01.06.2017 між прокурором Київської місцевої прокуратури №6 м. Києва ОСОБА_3 , якому надані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, та обвинуваченою ОСОБА_5 укладено угоду про визнання винуватості, у відповідності до вимог ст. 472 КПК України.

Згідно даної угоди прокурор та обвинувачена повністю дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 358 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, обвинувачена зобов`язувалась беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні; співпрацювати з правоохоронними органами у встановленні та притягненні до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до злочинів.

Вищевказаною угодою сторонами кримінального провадження узгоджене покарання за ч. 1 ст. 205 КК України, у виді п`ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян; за ч. 1 ст. 358 КК України, у виді обмеження волі на строк 1 рік; відповідно до вимог ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, призначити ОСОБА_5 покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік, та на підставі ст. 75 КК України, звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання з випробовуванням іспитового строку на 1 рік.

В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені ч. 2 ст. 473 КПК України, та наслідки її невиконання.

Судом роз`яснені обвинуваченій наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, а також положення ст. 474 КПК України.

Суд, заслухавши думку учасників підготовчого судового засідання, вивчивши обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, дослідивши угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим, надходить до наступних висновків.

Дане кримінальне провадження підсудне Печерському районному суду м. Києва відповідно до ст. ст. 32, 33 КПК України.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Як визначено ч. 4 ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, а також особливо тяжких злочинів, віднесених до підслідності Національного антикорупційного бюро України за умови викриття підозрюваним чи обвинуваченим іншої особи у вчиненні злочину, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, якщо інформація щодо вчинення такою особою злочину буде підтверджена доказами; особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами.

В судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_5 підтвердила суду, що вона беззаперечно визнає вину у вчиненні злочинів, що їй інкримінуються, за викладених в обвинувальному акті обставин.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 358 КК України, які згідно ст. 12 КК України є злочинами невеликої тяжкості.

При цьому в судовому засіданні судом з`ясовано, що обвинувачена цілком розуміє права, визначені п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди судом.

Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального кодексу України.

Покарання сторонами угоди визначено у відповідності до положень ст. ст. 50, 65-67 КК України.

Виходячи з викладеного, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченою ОСОБА_5 та призначення останній узгодженої сторонами міри покарання, із застосуванням ст. 70 КК України та принципу поглинення менш суворого покарання більш суворим та зі звільненням від його відбування на підставі ст. 75 КК України, з покладенням обов`язків відповідно до ст. 76 КК України.

Виходячи з викладеного, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для затвердження угоди про визнання винуватості, та призначення обвинуваченій узгодженої сторонами міри покарання.

На стадії досудового розслідування запобіжний захід щодо ОСОБА_5 не застосовувався та правові підстави для застосування запобіжного заходу до набрання вироком суду законної сили відсутні.

Процесуальні витрати, речові докази у кримінальному провадженні відсутні, цивільний позов не заявлявся.

Керуючись ст. ст. 314, 373, 374, 475 КПК України, суд, -

З А С У Д И В :

Затвердити угоду від 01 червня 2017 року між прокурором Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 та обвинуваченою ОСОБА_5 про визнання винуватості.

ОСОБА_5 визнати винуватою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 358 КК України, та призначити покарання:

за ч. 1 ст. 205 КК України - у виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.;

за ч. 1 ст. 358 КК України - у виді обмеження волі на строк один рік.

На підставі ст. 70 КК України ОСОБА_5 остаточно призначити покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді обмеження волі на строк один рік.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_5 від відбування покарання звільнити з випробовуванням з іспитовим строком 1 (один) рік.

На підставі ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_5 в період іспитового строку:

1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Документи, долучені до матеріалів судового провадження залишити при матеріалах судового провадження.

Запобіжний захід, відносно ОСОБА_5 на стадії досудового розслідування не застосовувався.

Вирок набирає законної сили через тридцять днів з моменту його проголошення, у разі не подачі на нього апеляції.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення..

Обмеження права оскарження даного вироку визначені ч. 2 ст.473 Кримінального процесуального кодексу України.

Копія вироку видається учасникам кримінального провадження відразу після його проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.06.2017
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу68252670
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/33431/17-к

Вирок від 27.06.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Шапутько С. В.

Ухвала від 16.06.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Шапутько С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні