Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
14 серпня 2017 р. Справа №2а-26612/10/0570
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабаш Г.П., розглянувши заяву Дарницького РВ ДВС м. Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві про видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі № 2а-26612/10/0570 за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області до Державного підприємства “Макіїввугілля” про стягнення заборгованості зі страхових внесків, -
ВСТАНОВИВ:
10.08.2017 року Дарницьке РВ ДВС м. Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із заявою про видачу дубліката виконавчого листа.
Відповідно до ч. 4 ст.260 Кодексу адміністративного судочинства України, за видачу стягувачу дубліката виконавчого листа справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.
За приписами ч. 2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” за видачу дублікату судового наказу та виконавчого листа сплачується судовий збір у розмірі 0,03 мінімальної заробітної плати.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2017 року складає 1600 грн.
З аналізу наведених норм вбачається, що за видачу дублікату виконавчого листа заявнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 48,00 грн.
Проте, заявником в порушення вищезазначених норм до суду не надано доказів сплати судового збору у вищезазначеному розмірі.
У відповідності до приписів ч. 7 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки нормами КАС України не регламентований порядок залишення заяви про видачу дубліката виконавчого листа без руху, суд вважає необхідним застосувати аналогію закону.
Згідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Заяву Дарницького РВ ДВС м. Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві про видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі № 2а-26612/10/0570 за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області до Державного підприємства “Макіїввугілля” про стягнення заборгованості зі страхових внесків, – залишити без руху.
Надати Дарницькому РВ ДВС м. Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві строк до 05.09.2017 року для усунення недоліків заяви шляхом надання доказів сплати судового збору за подання заяви про видачу дубліката виконавчого листа у розмірі 48,00грн.
У разі неусунення недоліків заяви, яку залишено без руху, вона повертається позивачеві.
Повернення заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційної скарги через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бабаш Г.П.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2017 |
Оприлюднено | 17.08.2017 |
Номер документу | 68261949 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Бабаш Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні