Копія
Справа № 822/1635/17
У Х В А Л А
09 серпня 2017 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Г.В. Лабань, ознайомившись з заявою Приватного малого підприємства "Макс" по адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області до Приватного малого підприємства "Макс" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В :
ПМП "Макс" звернулося до Хмельницького окружного адміністративного суду із заявою про зміну способу і порядку виконання постанови суду від 13.07.2017 по справі №822/1635/17.
Дослідивши подану заяву, суддя дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, враховуючи наступне.
За ч.1 ст.266 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.
За наявності обставин та в порядку, передбачених абзацом першим цієї частини, сторона виконавчого провадження, а також державний виконавець за заявою сторони виконавчого провадження або з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Суд зазначає, що в положеннях КАС України відсутній інститут залишення заяви про відстрочення і розстрочення виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення без руху.
Разом з тим, відповідно ч.7 ст.9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Разом з тим, відповідно до п.6 ч.3 ст.2 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення справляється судовий збір в розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" передбачено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2017 року встановлено у розмірі 1600,00 грн.
Оглядом поданої заяви та доданих до неї документів встановлено відсутність доказу сплати судового збору, а також відсутність копії заяви та доданих матеріалів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Окрім того, відповідно до ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Оглядом поданої заяви та доданих до неї документів, суд встановив, що ПМП "Макс" звернулося до суду із заявою про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення, яка не підписана заступником директора А.А. Палигою, а також без підпису подані і графіки платежів.
Згідно ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, заяву ПМП "Макс" про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення необхідно залишити без руху.
Заявнику необхідно усунути перелічені недоліки, шляхом надання суду:
- доказ сплати судового збору, або докази звільнення від такої сплати;
- копії заяви та матеріалів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб;
- приведену у відповідність до норм КАС України заяву про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення та додані документи, тобто підписані із зазначенням дати підписання.
Керуючись ст.ст.106, 165, 260 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
Заяву ПМП "Макс" про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків поданої заяви до 21 серпня 2017 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя /підпис/Г.В. Лабань "Згідно з оригіналом" Суддя Г.В. Лабань
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2017 |
Оприлюднено | 15.08.2017 |
Номер документу | 68263006 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Лабань Г.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні