Справа № 359/6235/17
Провадження №1кс/359/1460/2017
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 серпня 2017 року м. Бориспіль
Слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора Бориспільської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні, в залі Бориспільського міськрайонного суду в Київській області клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , за матеріалами досудового розслідування №12017110170000138, відомості про яке 25.06.2017 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України, -
в с т а н о в и в :
14.08.2017 року до Бориспільського міськрайонного суду надійшло клопотання старшого слідчого 1-го відділення (з розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів) слідчого відділу Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме медичної документації проведеного курсу лікування ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , за період лікування з 24.06.2017 по теперішній час, з можливістю вилучення оригіналів усіх документів.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що Бориспільською місцевою прокуратурою Київської області здійснюється процесуальне керівництво за досудовим розслідуванням №12017110170000138 за підозрою ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України, за фактом спричинення ними з хуліганських мотивів тілесних ушкоджень ОСОБА_8 та ОСОБА_5 шляхом здійснення пострілів з мисливського карабіну та рушниці.
Так, в ході здійснення досудового розслідування було встановлено, що, 24.06.2017, на сільськогосподарському полі із кадастровим номером 3221985800:02:022:0001, яке розташоване в адміністративно-територіальних межах Старооржицької сільської ради Згурівського району Київської області, близько 17 години 45 хвилин ОСОБА_7 , діючи умисно у групі із ОСОБА_6 , грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю, прагнучи самоутвердитися та показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, з використанням малозначного приводу, перебуваючи за координатами місця знаходження Х 558376600 та Y 426116020, безпричинно, із заздалегідь підготовленого ним карабіну «Сайга», став погрожувати останнім застосуванням до них вогнепальної зброї, створюючи при цьому реальну загрозу для їх життя та здоров`я, та здійснив не менш як два постріли, висловлюючи при цьому погрози життю та здоров`ю останніх, тим самим вчинив безладну стрілянину та проявив явну неповагу до суспільства та очевидців даних подій.
В цей час ОСОБА_6 , діючи спільно групою осіб із ОСОБА_7 , використовуючи заздалегідь заготовлену для нанесення тілесних ушкоджень гладкоствольну мисливську рушницю моделі «МР27М» 12 калібру, серійний номер НОМЕР_1 ОСОБА_7 , здійснив не менш як два постріли в сторону ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , заподіявши останнім тілесні ушкодження.
Допитаний потерпілий ОСОБА_5 показав, що після вищеописаних подій він звертався до ІНФОРМАЦІЯ_3 , після того лікувався у ІНФОРМАЦІЯ_4 , завершував лікування у Згурівській лікарні в кінці липня 2017 року. Заначив, що вся медична документація його лікування зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Згідно гл. 15 КПК України передбачено спеціальний порядок отримання доступу до документів, зокрема й до тих, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до статей 39-1 та 40 Основ законодавства України про охорону здоров`я пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта. Медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.
Згідно зі ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Зважаючи на те, що медична документація проведеного курсу лікування ОСОБА_5 є документами, що містять інформацію про факт звернення його за медичною допомогою, діагноз, така інформація належить до лікарської таємниці, а відтак є охоронюваною законом таємницею, доступ до якої має здійснюватися з дотриманням порядку, встановленого у главі 15 КПК України.
Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, у даному провадженні є потреба встановлення ступеню тяжкості та характеру завданих потерпілому тілесних ушкоджень. Своєю чергою, проведення судово-медичної експертизи вимагає надання експерту для ознайомлення відомостей про стан потерпілого, як на момент отримання тілесних ушкоджень, так і в подальшому.
З огляду на описане, у слідства виникли достатні підстави вважати, що медична документація проведеного курсу лікування ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , має важливе значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, забезпечення проведення судово-медичної експертизи гр. останнього, а тому до неї необхідно отримати тимчасовий доступ.
Вказана медична документація перебуває у володінні посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 .
Крім того, без вилучення перерахованих документів неможливо повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, встановити осіб, які вчинили зазначене кримінальне правопорушення, а також прийняти законне рішення у цьому кримінальному провадженні.
Інформація, що міститься у вказаних документах має істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, остання підлягає вивченню, також може бути використана як доказ, оскільки містить відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його вчинення.
За відсутності вказаних документів у органа досудового розслідування відсутня можливість використати у ході розслідуванні відомості, що в них містяться. Крім того, іншим шляхом, окрім дослідження та отримання оригіналів вказаних документів, встановити обставини, що підлягають з`ясуванню неможливо. З цих підстав прокурор і звернулась до суду.
Розгляд клопотання проводиться на підставі ч.2 ст. 163 КПК України без виклику представника особи, оскільки матеріали клопотання містять достатньо підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення матеріалів та документів відносно яких слідчим подано клопотання.
Відповідно ст.107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів не проводилася, оскільки учасники процесуальної дії про застосування фіксації не заявили.
Розглянувши клопотання, заслухавши думку прокурора, вивчивши матеріали кримінального провадження, суд вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідност.25 КПК Українивбачається, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
Згідно ч.4ст.38 КПК Україниорган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших дій, передбачених цим кодексом
Згідно зіст. 223 КПК Українипідставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Так, відповідно до вимог ч.2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Крім того, сторона кримінального провадження в порядку, передбаченому главою 15 КПК України, має право під час досудового розслідування чи суду, згідно з положеннями ст.160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Разом з тим, положеннями ч.2 ст.160 КПК України встановлені чіткі вимоги до змісту клопотання, з яким звертається сторона кримінального провадження до слідчого судді, при цьому в змісті клопотання, серед іншого повинно бути зазначено значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зважаючи на те, що медична документація проведеного курсу лікування ОСОБА_5 є документами, що містять інформацію про факт звернення його за медичною допомогою, діагноз, така інформація належить до лікарської таємниці, а відтак є охоронюваною законом таємницею, доступ до якої має здійснюватися з дотриманням порядку, встановленого у главі 15 КПК України.
Відповідно до ч.1 п. 2 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Так, матеріали та документи, про доступ до якої йдеться в клопотанні, відповідно до положень ст. 162 КПК України містять охоронювану законом таємницю, проте не є речами і документами, до яких заборонено доступ (ст. 161 КПК України).
Необхідність в одержанні тимчасового доступу до наведених вище документів і їх вилученні, зумовлена тим, що ці документи є доказами у кримінальному провадженні, оскільки вони містять інформацію про характер та ступінь тяжкості спричинених потерпілому ОСОБА_5 тілесні ушкодження.
Тому, з метою встановлення всіх обставин справи, а також враховуючи те, що дана інформація сама по собі, а також у сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, суд приходить до висновку про наявність підстав для тимчасового доступу до вказаних речей та документів, що знаходяться у володінні посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 .
Слідчий суддя враховує, що в іншому порядку органу досудового розслідування неможливо отримати оригіналів документів та матеріалів (речей), з приводу яких прокурор звернувся з клопотанням.
Термін дії ухвали слід визначити строком на один місяць з моменту її проголошення.
На підставі викладеного та беручи до уваги те, що запитувана інформація може допомогти у встановленні дійсних обставин вчинення кримінального правопорушення, а також має значення для встановлення істини по справі, клопотання підлягає задоволенню.
Оскільки ухвала не перешкоджає здійсненню права юридичної чи фізичної особи на підприємницьку діяльність, то відповідно вимог ст. 309 ч.1 п.10 КПК України дана ухвала оскарженню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя.
у х в а л и в :
Клопотання старшого слідчого 1-го відділення (з розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів) слідчого відділу Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме медичної документації проведеного курсу лікування ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , за період лікування з 24.06.2017 по теперішній час, з можливістю вилучення оригіналів усіх документів задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому 1-го відділення (з розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів ) слідчого відділу Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 , прокурору Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 та уповноваженим ними особам на тимчасовий доступ до медичної документації проведеного курсу лікування ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 за період лікування з 24.06.2017 року по час винесення ухвали, з можливістю вилучення оригіналів усіх документів, з яких складається зазначена документація, і яка перебуває у володінні посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвала слідчого судді діє протягом одного місяця з дня її проголошення, тобто до 14.09.2017 року.
У разі невиконання ухвали слідчого судді відповідно до ст. 166 КПК України, слідчий суддя за клопотання слідчого має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою отримання необхідної інформації.
Ухвала суду окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68267706 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Вознюк С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні