№1-кс/760/10941/17
№760/13705/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07. 08. 2017 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Броварської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 - про надання дозволу на обшук в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016110000000057 від 26.09.2016 року,
В С Т А Н О В И В :
До слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Броварської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 - про надання дозволу на обшук в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016110000000057 від 26.09.2016 року.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав наведених в клопотанні.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016110000000057 від 26.09.2016, за фактом ухилення службовими особами благодійної організації «Благодійний фонд «Врятуй та збережи» (код ЄДРПОУ 39880313) від сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів протягом 2015 2016 років на суму 4 508 365,7 грн., що кваліфікується за ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи» здійснюється безоплатна гуманітарна допомога на адресу установ та закладів соціального спрямування лише в незначній кількості, так як більша частина завезеного під виглядом гуманітарної допомоги товарів реалізується приватним торговцям для реалізації через ринки населенню, що протирічить нормам, що визначають статус гуманітарної/благодійної допомоги, порядок поводження з нею та дозволяють вести благодійну діяльність без сплати належних платежів, що підтверджується інформаційно аналітичною довідкою складеною спеціалістом управління боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Київській області.
Крім того, згідно відомостей отриманих від Міністерства соціальної політики України гуманітарна допомога від БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи» здійснювалась в адреси: ДП «Національний центр ділового та культурного центру «Український Дім», Громадська організація «Київська організація інвалідів «Ірида», Київської обласної громадської організації інвалідів «Громадський актив Київщини» Свято Успенський собор УЦП, та інші.
Згідно показів заступника головного бухгалтера ДП «Національний центр ділового та культурного центру «Український Дім» ОСОБА_5 у період з 2010 року по теперішній час вказане підприємство ні від кого гуманітарної або благодійної допомоги не отримувало.
Згідно показів настоятеля Свято Успенського собору УЦП ОСОБА_6 встановлено, що від БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи» отримано гуманітарну допомогу у період 2015 2016 року у розмірі 2000 кг взуття та одягу. Хоча, згідно звітів Міністерства соціальної політики України організація мала отримати гуманітарну допомогу у від БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи» у розмірі 6700 кг.
Згідно показів засновника Громадської організації «Київської організація інвалідів «Ірида» та Київської обласної громадської організації інвалідів «Громадський актив Київщини» ОСОБА_7 встановлено, що від БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи» в адресу вказаних організацій отримано гуманітарну допомогу у розмірі 2165 кг одягу. Хоча згідно відомостей отриманих від Міністерства соціальної політики України гуманітарна допомога від БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи» в адресу вищевказаних організацій здійснювалась у розмірі 6564 кг.
Під час досудового розслідування встановлено, що товар отриманий в якості гуманітарної допомоги реалізується службовими особами БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи» приватним торговцям за адресою складського приміщення вказаного підприємства, а саме: м. Київ, вул. Клеманська, 3.
Слідчий зазначав, що враховуючи вищевикладене, можна прийти до висновку, що за вказаною адресою знаходяться фінансово господарські документи БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи», що підтверджують факт реалізації товару, завезеного під виглядом гуманітарної допомоги.
Згідно відомостей, отриманих з Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що приміщення за адресою: м. Київ, вул. Клеманська, 3, на праві власності належить Київській регіональній спілці споживчої кооперації.
Також слідчий зазначав, що з метою проведення повного, всебічного та неупередженого дослідження досудового розслідування кримінального провадження №32016110000000057, виникла необхідність в проведенні обшуку за адресою складського приміщення БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи» з метою відшукання та вилучення речей та оригіналів документів щодо реалізації товару завезеного під виглядом гуманітарної допомоги в адресу вказаного підприємства, а саме: реєстрів отриманих та виданих податкових накладних; відомостей бухгалтерського обліку по відображенню проведених операцій; платіжних доручень; виписок по рахунках; договорів з додатками та додатковими угодами; рахунків-фактур; товарних накладних; податкових накладних; актів прийому-передачі товару; товарно-транспортних накладних; довіреностей на отримання товару; книг (реєстрів) обліку придбання та реалізації товару; книг (реєстрів) реєстрації доручень; книг (реєстрів) складського обліку; векселів та документів щодо їх руху; актів звірок реалізованих товарів, отриманих (наданих) робіт, послуг; актів звірок взаєморозрахунків; листування, щодо виконання умов договорів, наказів про призначення та посадові інструкції службових та інших осіб підприємства, причетних до здійснення вказаних операцій, чорнових записів, записів подвійної бухгалтерії, грошових коштів отриманих злочинним шляхом, комп`ютерної техніки та документів, які засвідчують факт ведення подвійної бухгалтерії, кореспонденції, документів, що підтверджують подальше використання списання чи реалізацію товарів, інших матеріальних об`єктів, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються, в тому числі предметів, що були об`єктом протиправних дій та інші речі, набуті протиправним шляхом.
Вищевказані документи, предмети у кримінальному провадженні мають важливе значення, оскільки в них містяться дані щодо суми ухилення від сплати податків БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи», обставини вчинення господарських операцій та отримувачів грошових коштів, одержаних в результаті вчинення злочину, а також можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Окрім того, слідчий зазначав, що у органа досудового розслідування наявні підстави вважати, що речі та документи, які мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні та знаходяться за адресою складського приміщення БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи», а саме: м. Київ, вул. Клеманська, 3, та належить на праві власності Київській регіональній спілці споживчої кооперації.
В зв`язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання.
Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Беручи до уваги вищевикладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даним матеріалам, для встановлення обставин у кримінальному провадженні, наведено наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення та відомості, які їх містять у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, вбачається необхідність проведення обшуку, а тому прихожу до висновку про задоволення клопотання слідчого.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 233-236, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому з ОВС СУ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ ФР Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_8 , слідчим слідчої групи або особі за дорученням, на проведення обшуку приміщення за адресою складського приміщення БО «Благодійний фонд «Врятуй та збережи», а саме:
м. Київ, вул. Клеманська, 3, яка на праві власності належить Київській регіональній спілці споживчої кооперації, з метою відшукання та вилучення речей та оригіналів документів щодо реалізації товару завезеного під виглядом гуманітарної допомоги, а саме: реєстрів отриманих та виданих податкових накладних; відомостей бухгалтерського обліку по відображенню проведених операцій; платіжних доручень; виписок по рахунках; договорів з додатками та додатковими угодами; рахунків-фактур; товарних накладних; податкових накладних; актів прийому-передачі товару; товарно-транспортних накладних; довіреностей на отримання товару; книг (реєстрів) обліку придбання та реалізації товару; книг (реєстрів) реєстрації доручень; книг (реєстрів) складського обліку; векселів та документів щодо їх руху; актів звірок реалізованих товарів, отриманих (наданих) робіт, послуг; актів звірок взаєморозрахунків; листування, щодо виконання умов договорів, наказів про призначення та посадові інструкції службових та інших осіб підприємства, причетних до здійснення вказаних операцій, чорнових записів, записів подвійної бухгалтерії, грошових коштів отриманих злочинним шляхом, комп`ютерної техніки та документів, які засвідчують факт ведення подвійної бухгалтерії, кореспонденції, документів, що підтверджують подальше використання списання чи реалізацію товарів, інших матеріальних об`єктів, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються, в тому числі предметів, що були об`єктом протиправних дій та інші речі, набуті протиправним шляхом.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Контроль за виконанням ухвали покласти на заступника керівника Броварської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68290525 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Бобровник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні