1-кп/543/60/17
1-кп/543/60/17
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.08.2017 сел. Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області в складі судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , потерпілого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Осова, Ємільчинського району, Житомирської області, жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, освіта середня, не одруженого, не працює, здоровий, раніше не судимого
за статтею 185 частина 1 та статтею 249 частина 1 КК України
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_5 діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, 13.04.2017 року близько 11.00 год з лави біля магазину « Оптовичок « по вул. Центральній, 27; сел. Оржиця, Оржицького району, Полтавської області з корисних мотивів, з метою отримання матеріального доходу, таємно, шляхом вільного доступу викрав мобільний телефон марки « Lenovo А399 « вартістю 1200 грн належний потерпілому ОСОБА_4 , яким розпорядився на власний розсуд. Матеріальні збитки відшкодовано повністю шляхом вилучення та повернення викраденого.
Крім того, ОСОБА_5 діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, 08.04.2017 року в період часу з 01.00 год до 05 год 50 хв з затоки річки Сула біля с. Тарасівка, Плехівської сільської ради, Оржицького району, Полтавської області на території Національного природоохоронного парку « Нижньосульський «, який входить до складу природно-заповідного фонду України, в порушення п.п. 3.1, 3.14, 3.15 Наказу Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 року № 19 « Про затвердження Правил любительського і спортивного рибальства « та в порушення ст. 63 Закону України « Про тваринний світ «, в нерестово-заборонений період, забороненим знаряддям лову « павуком « незаконно добув, виловивши рибу плітка в кількості 65 штук загальною вагою 6 кг, чим заподіяв водним біоресурсам України істотну шкоду в розмірі 9750 грн, що розрахована згідно Постанови КМУ від 24.07.2013 року № 541 « Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд «.
Обвинувачений ОСОБА_5 вину визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив, що 13.04.2017 року близько 11.00 год з лави біля магазину « Оптовичок « по вул. Центральній, 27; сел. Оржиця, таємно, шляхом вільного доступу викрав мобільний телефон марки « Lenovo А399 «, яким розпорядився на власний розсуд.
Крім того, пояснив, що 08.04.2017 року в період часу з 01.00 год до 05 год 50 хв з затоки річки Сула біля с. Тарасівка забороненим знаряддям лову « павуком « виловив рибу плітка в кількості 65 штук загальною вагою 6 кг.
Суму збитків та позов визнає.
Потерпілий пояснив, що матеріальних та моральних претензій не має, прохав застосувати покарання на розсуд суду.
Згідно медичної довідки обвинувачений на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, за медичною допомогою не звертався.
Згідно довідки ВІТ при ГУ НП в Полтавській області обвинувачений не судимий.
Згідно характеристики обвинувачений характеризується позитивно.
Судом не досліджувалися докази стосовно тих обставин справи, які ніким не оспорюються.
Кваліфікація злочину за ст. 185 ч. 1 КК України вірна. Кваліфікуючими ознаками ч. 1 ст. 185 КК України в діях обвинуваченого є таємне викрадення чужого майна ( крадіжка ).
Кваліфікація злочину за ст. 249 ч. 1 КК України вірна. Кваліфікуючими ознаками ч. 1 ст. 249 КК України в діях обвинуваченого є незаконне зайняття рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду.
Винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених статтею 185 ч. 1 та статтею 249 ч. 1 КК України повністю доведена.
Відповідно ч. 1 ст. 66 КК України обставинами, що помякшують покарання обвинуваченого є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Згідно ч. 1 ст. 67 КК України обставини, що обтяжують покарання обвинуваченому відсутні.
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, а саме те, що обвинувачений вчинив не тяжкі злочини, а також інші обставини справи, особу обвинуваченого, що характеризується позитивно, що має помякшуючі і відсутні обтяжуючі покарання обставини, що потерпілий претензій не має, що обвинувачений доходів не має і вважає, що для виправлення обвинуваченого та попередження нових кримінальних правопорушень міру покарання за ч. 1 ст. 185 КК України необхідно призначити у виді громадських робіт, а за ч. 1 ст. 249 КК України у виді штрафу.
Прокурором в інтересах Плехівської сільської ради, Оржицького району, Полтавської області заявлено позов який обґрунтовується наступним.
ОСОБА_5 08.04.2017 року в період часу з 01.00 год до 05 год 50 хв з затоки річки Сула біля с. Тарасівка, Плехівської сільської ради, Оржицького району, Полтавської області на території Національного природоохоронного парку « Нижньосульський «, який входить до складу природно-заповідного фонду України в порушення п.п. 3.1, 3.14, 3.15 Наказу Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 року № 19 « Про затвердження Правил любительського і спортивного рибальства « та в порушення ст. 63 Закону України « Про тваринний світ «, в нерестово-заборонений період, забороненим знаряддям лову « павуком « незаконно добув, виловивши рибу плітка в кількості 65 штук загальною вагою 6 кг, чим заподіяв водним біоресурсам України істотну шкоду в розмірі 9750 грн, що розрахована згідно Постанови КМУ від 24.07.2013 року № 541 « Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд «.
Згідно ст. 63 Закону України « Про тваринний світ « за порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу особи несуть адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність відповідно до закону. Громадяни зобов`язані відшкодувати заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу шкоду, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Відповідно ст. 68 Закону України « Про охорону навколишнього природного середовища « передбачно, що підприємства, установи, організації та громадяни зобов`язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України. Зазначені прокурором обставини повністю знайшли підтвердження в судовому розгляді справи.
Внаслідок незаконного водного добувного промислу ОСОБА_5 заподіяв державі в особі Плехівської сільської ради, Оржицького району, Полтавської області істотну шкоду в розмірі 9750 грн, що розрахована вірно згідно постанови КМУ від 24.07.2013 року № 541 « Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд «.
За таких обставин позов прокурора підлягає задоволенню в повному обсязі.
Речовий доказ заборонене знаряддя лову « павук «, що знаходиться в Оржицькому відділенні поліції Лубенського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області, необхідно знищити.
Речові докази риба плітка в кількості 65 штук загальною вагою 6 кг, що знаходиться в Національному природному парку « Нижньосульський « ( Полтавська область, Оржицький район, сел. Оржиця, вул. Центральна, 128 ) підлягають передачі в дохід держави.
Речовий доказ мобільний телефон марки « Lenovo А399 «, переданий на зберігання потерпілому ОСОБА_4 , підлягає залишенню ОСОБА_4 як належний на праві власності.
Процесуальні витрати відсутні.
Керуючись статтями 100, 331, 349, 368 371, 374 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого статтею 185 частина 1 Кримінального кодексу України.
Призначити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покарання за ст. 185 ч. 1 Кримінального кодексу України у виді громадських робіт строком дев`яносто годин.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого статтею 249 частина 1 Кримінального кодексу України.
Призначити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покарання за ст. 249 ч. 1 Кримінального кодексу України у виді штрафу розміром одна тисяча сімсот грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 КК України призначити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточне покарання у виді громадських робіт строком дев`яносто годин.
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави в особі Плехівської сільської ради, Оржицького району, Полтавської області ( Полтавська область, Оржицький район, с. Плехів, вул. Нестеренка Богдана, 38; код ЄДРПОУ 25156602 ) матеріальну шкоду в сумі дев`ять тисяч сімсот п`ятдесят грн.
Речовий доказ заборонене знаряддя лову « павук «, що знаходиться в Оржицькому відділенні поліції Лубенського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області, знищити.
Речові докази риба плітка в кількості 65 штук загальною вагою 6 кг, що знаходиться в Національному природному парку « Нижньосульський « ( Полтавська область, Оржицький район, сел. Оржиця, вул. Центральна, 128 ) передати в дохід держави.
Речовий доказ мобільний телефон марки « Lenovo А399 «, переданий на зберігання потерпілому ОСОБА_4 , залишити ОСОБА_4 як належний на праві власності.
Апеляція на вирок може бути подана протягом тридцяти днів з моменту його проголошення до судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Полтавської області через Оржицький районний суд Полтавської області.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку учасники судового провадження мають право отримати в Оржицькому районному суді.
Головуючий:
Суд | Оржицький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68296603 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Оржицький районний суд Полтавської області
Смілянський Є. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні