10.2.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
18 серпня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/469/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали заяви управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну сторони правонаступником та заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Державного комунального архітектурно-планувального бюро про стягнення заборгованості у сумі 2160,47 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
17 серпня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну сторони правонаступником та заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Державного комунального архітектурно-планувального бюро про стягнення заборгованості у сумі 2160,47 грн.
Згідно зі ст.55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до положень частини першої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі (частина друга статті 264 КАС України).
При вирішенні питання щодо наявності підстав для призначення судового засідання для розгляду питання про заміну сторони виконавчого провадження та в порядку ст.55 КАС України, судом встановлено наступне.
Ст. ст. 55, 264 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про заміну сторони виконавчого провадження. Відтак, виходячи із приписів частини сьомої статті 9 цього ж Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема, статтею 106 КАС України.
Перевіривши матеріали заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні та в порядку ст.55 КАС України, судом встановлено, що вказана заява не відповідає встановленим вимогам та містить такі недоліки.
За приписами ч.3 ст.106 КАС України, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Отже, заявнику необхідно надати докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу (боржнику) копії заяви з доданими документами.
Крім того, згідно з ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
У зв'язку із цім заявнику необхідно надати суду відомості щодо наявності виконавчого провадження у якому він просить замінити сторону з зазначенням номеру такого виконавчого провадження та конкретизувати вимоги в цій частині заяви.
Оскільки ст.ст. 55, 264 КАС України, також, не врегульовані наслідки недотримання заявником вимог до заяви про заміну сторони правонаступником та заміну сторони виконавчого провадження, за аналогією закону суд вважає за можливе застосувати наслідки недотримання вимог до позовної заяви, визначені статтею 108 КАС України.
Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З наведених обставин, суд вважає за необхідне залишити без руху заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну сторони правонаступником та заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Державного комунального архітектурно-планувального бюро про стягнення заборгованості у сумі 2160,47 грн.
Керуючись статтями 9, 55, 106, 108, 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну сторони правонаступником та заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Державного комунального архітектурно-планувального бюро про стягнення заборгованості у сумі 2160,47 грн.,- залишити без руху.
Встановити управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області строк для усунення недоліків заяви протягом п'яти календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду:
- доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу (боржнику) копії заяви про заміну сторони правонаступником та заміну сторони виконавчого провадження з доданими документами;
- доказів або письмової інформації щодо наявності виконавчого провадження у якому заявник просить замінити сторону з зазначенням номеру такого виконавчого провадження та конкретизувавши вимогу в цій частині заяви.
У разі ненадання вищевказаних документів, заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати заявнику.
Ухвала про залишення заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала заяву.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя К.Є. Петросян
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2017 |
Оприлюднено | 19.08.2017 |
Номер документу | 68363462 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
К.Є. Петросян
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні