Ухвала
від 17.08.2017 по справі 918/567/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"17" серпня 2017 р. Справа № 918/567/17

Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В. розглянувши

заяву Товариства з обмеженою відповідальністю торговельно-виробниче підприємство "Летра"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "РАЛОД"

про вжиття запобіжних заходів

За участю

представиків ТзОВ ТВП "Летра": ОСОБА_1, ОСОБА_2

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю - торговельно-виробниче підприємство "Летра" звернулось до господарського суду Рівненської області із заявою про вжиття запобіжних заходів щодо ТОВ "РАЛОД" (код ЄДРПОУ 36394696, місцезнаходження: 43000, м. Луцьк, вул. Січова, буд. 26) шляхом накладення арешту на будівлю ресторану "Левада" загальною площею 346,1 кв.м., що розташоване за адресою: Рівненська обл., м.Рівне, вул.Гагаріна, буд. 65, реєстраційний номер об"єкта нерухомого майна 1279769256101, що належить ТОВ "РАЛОД" на праві власності на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 13.10.2009 року, виданого виконавчим комітетом Рівненської міської ради Рівненської області.

Подану заяву Товариство з обмеженою відповідальністю - торговельно-виробниче підприємство "Летра" обгрунтовує наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю - торговельно-виробниче підприємство ЛЕТРА з моменту його реєстрації і по даний час фактично знаходилося і є зареєстрованим за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1. Протягом тривалого часу ТзОВ-ТВП ЛЕТРА здійснювало господарську діяльність з використанням належного йому на праві власності об'єкту нерухомості - будівлі ресторану Левада (загальною площею 346,1кв.м), що знаходиться за цією ж адресою. Дане нежитлове приміщення становило єдиний актив підприємства. Підтвердженням права власності Заявника є свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 22.07.2004 р., видане виконавчим комітетом Рівненської міської ради .

04.08.2017р. при отриманні інформації довідки № 93678418 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно директор та один з учасників ТзОВ- ТВП ЛЕТРА ОСОБА_3 дізнався, що за ТзОВ-ТВП ЛЕТРА взагалі не зареєстровано жодної нерухомості. За наслідками пошуку у відкритих державних реєстрах було виявлено, що будівля ресторану Левада на праві власності зареєстрована за Товариством з обмеженою відповідальністю РАЛОД (код ЄДРПОУ 36394696, місцезнаходження якого в ЄДР зазначено м. Луцьк, вул. Січова, буд. 26). При цьому рішення повноважними зборами учасників ТзОВ ТВП ЛЕТРА про участь у створенні ТОВ РАЛОД не приймалось, рішення про представника ТзОВ ТВП ЛЕТРА на зборах також не приймалося.

Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 14.06.2017 р. приватним нотаріусом Рівненського районного нотаріального округу ОСОБА_4 було проведено державну реєстрацію договору іпотеки від 14.06.2017 р. між ТОВ РАЛОД та громадянином ОСОБА_5, за яким будівля ресторану Левада передана вказаному громадянину в іпотеку.

Укладення договору іпотеки свідчить про те, що ТОВ РАЛОД здійснюються умисні дії щодо зміни власника майна з ТОВ РАЛОД на ОСОБА_5, який в позасудовому порядку може в будь-який момент звернути стягнення на будівлю ресторану Левада , що створить видимість законного переходу права власності на це майно.

Відтак заявник вважає, що без накладення арешту на будівлю ресторану Левада існує реальна загроза відчуження її третім особам, що значно утруднить або ж взагалі зробить неможливим відновлення порушених прав Заявника.

Крім того, заявник зазначає, що у подальшому в порядку, визначеному ГПК, ТзОВ ТВП ЛЕТРА буде подано позов до ТОВ РАЛОД щодо визнання недійсним рішення установчих зборів про створення ТОВ РАЛОД та передачу будівлі ресторану в якості внеску до статутного капіталу ТОВ РАЛОД .

Представники ТзОВ ТВП ЛЕТРА в судовому засіданні заяву про вжиття запобіжних заходів підтримали.

Статтею 43-4 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що заява про вжиття запобіжних заходів розглядається не пізніше двох днів з дня її подання господарським судом, в районі діяльності якого належить провести ці процесуальні дії, з повідомленням заінтересованих осіб. Однак неявка їх не перешкоджає розглядові заяви. У справах щодо майна господарських організацій, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, господарський суд обов'язково залучає орган державної влади, що здійснює управління корпоративними правами.

У разі обґрунтованої вимоги заявника заява про вжиття запобіжних заходів розглядається лише за його участю без повідомлення особи, щодо якої просять вжити запобіжні заходи, крім випадку, передбаченого частиною першою цієї статті.

Розглянувши документи і матеріали, які подані учасниками судового процесу, заслухавши пояснення присутніх представників, давши належну оцінку доказам, які мають значення для справи, господарський суд прийшов до висновку, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю - торговельно-виробниче підприємство "Летра" про вжиття запобіжних заходів щодо ТОВ "РАЛОД" є обгрунтованою, а відтак, на підставі ст.43-4 ГПК України, розглядається лише за участю заявника без повідомлення особи, щодо якої просять вжити запобіжні заходи. При цьому господарський суд керувався наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю торговельно-виробниче підприємство ЛЕТРА з моменту його реєстрації і по даний час фактично знаходилося і є зареєстрованим за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1. Протягом тривалого часу ТзОВ ТВП ЛЕТРА здійснювало господарську діяльність з використанням належного йому на праві власності об'єкту нерухомості - будівлі ресторану Левада (загальною площею 346,1кв.м), що знаходиться за цією ж адресою. Дане нежитлове приміщення становило єдиний актив підприємства. Підтвердженням права власності Заявника є свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 22.07.2004 р., видане виконавчим комітетом Рівненської міської ради .

04.08.2017р. при отриманні інформації довідки № 93678418 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно директор та один з учасників ТзОВ ТВП ЛЕТРА ОСОБА_3 дізнався, що за ТзОВ ТВП ЛЕТРА взагалі не зареєстровано жодної нерухомості.

За наслідками пошуку у відкритих державних реєстрах було виявлено, що будівля ресторану Левада на праві власності зареєстрована за Товариством з обмеженою відповідальністю РАЛОД (код ЄДРПОУ 36394696, місцезнаходження якого в ЄДР зазначено м. Луцьк, вул. Січова, буд. 26). При цьому, за твердженням заявника, рішення повноважними зборами учасників ТзОВ ТВП ЛЕТРА про участь у створенні ТОВ РАЛОД не приймалось, рішення про представника ТзОВ ТВП ЛЕТРА на зборах також не приймалося.

Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 14.06.2017 р. приватним нотаріусом Рівненського районного нотаріального округу ОСОБА_4 було проведено державну реєстрацію договору іпотеки від 14.06.2017 р. між ТОВ РАЛОД та громадянином ОСОБА_5, за яким будівля ресторану Левада передана вказаному громадянину в іпотеку.

У відповідності з п. 4 ч. 1 ст. 43-3 ГПК України однією з вимог до заяви про вжиття запобіжних заходів є зазначення обставин, якими заявник обґрунтовує необхідність вжиття запобіжних заходів.

ТзОВ ТВП ЛЕТРА має всі підстави вважати, що існує реальна загроза порушення його прав у випадку незастосування запобіжного заходу у вигляді накладення арешту на нежитлове приміщення будівлю ресторану Левада , що підтверджується наступним.

У відповідності до ст.98 Цивільного кодексу України рішення про відчуження майна товариства на суму, що становить п'ятдесят і більше відсотків майна товариства приймаються більшістю не менш як у 3/4 голосів, якщо інше не встановлено законом.

Оскільки будівля ресторану Левада становила єдине нерухоме майно, яке належало товариству, то, відповідно, рішення про його відчуження шляхом внесення до статутного капіталу іншої юридичної особи могло бути прийняте виключно на загальних зборах учасників ТзОВ-ТВП ЛЕТРА з дотриманням ст. 98 ЦК України.

За твердженням заявника, у встановленому Законом України Про господарські товариства та статутом товариства порядку, вищий орган ТзОВ ТВП ЛЕТРА стосовно розгляду питання відчуження нерухомого майна товариства ніколи не збирався, а відповідно ніколи не розглядав такого питання і не приймав рішення з цього питання.

Отже можна припустити, що будь-які дії, пов'язані із вибуттям з власності ТзОВ ТВП ЛЕТРА вищевказаного нерухомого майна здійснювалися без відому та без згоди вищого органу товариства.

Без накладення арешту на будівлю ресторану Левада існує реальна загроза відчуження її третім особам, що значно утруднить або ж взагалі зробить неможливим відновлення порушених прав Заявника.

З інформаційної довідки №93680390 від 04.08.2017 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно вбачається, що 14.06.2017р. на підставі договору іпотеки від 14.06.2017р. будівля ресторану Левада передана в іпотеку громадянину ОСОБА_5.

Укладення договору іпотеки свідчить про те, що ТОВ РАЛОД можуть здійснюватися умисні дії щодо зміни власника майна з ТОВ РАЛОД на ОСОБА_5, який в позасудовому порядку може в будь-який момент звернути стягнення на будівлю ресторану Левада , що створить видимість законного переходу права власності на це майно.

Заявник стверджує, що у подальшому в порядку, визначеному ГПК, ТзОВ-ТВП ЛЕТРА буде подано позов до ТОВ РАЛОД щодо визнання недійсним рішення установчих зборів про створення ТОВ РАЛОД та передачу будівлі ресторану в якості внеску до статутного капіталу ТОВ РАЛОД .

Відповідно до статті 43-1 ГПК України, особа, яка має підстави побоюватись, що подача потрібних для неї доказів стане згодом неможливою або утрудненою, а також підстави вважати, що її права порушені або існує реальна загроза їх порушення, має право звернутися до господарського суду з заявою про вжиття передбачених статтею 43 2 цього Кодексу запобіжних заходів до подання позову.

Відповідно ж до статті 43-2 цього ж Кодексу запобіжні заходи включають:

1) витребування доказів;

2) огляд приміщень, в яких відбуваються дії, пов'язані з порушенням прав;

3) накладення арешту на майно, що належить особі, щодо якої вжито запобіжні заходи, і знаходиться в неї або в інших осіб.

Відповідно до п. 9 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 20.04.2007 №01-8/251 Про деякі питання практики вжиття запобіжних заходів у вирішенні питання про вжиття запобіжних заходів господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності їх застосування з урахуванням такого:

розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника;

наявності зв'язку між конкретним видом запобіжних заходів і предметом відповідної позовної вимоги, яку заявник повинен подати у строк, встановлений частиною третьою статті 43-3; імовірності настання обставин, зазначених у статті 43-1;

запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів третіх осіб.

Всі вищезазначені обставини свідчать про реальну загрозу порушення прав ТзОВ-ТВП ЛЕТРА в разі не накладення арешту на майно, а отже свідчать про обґрунтованість застосування такого заходу.

Так, ТОВ РАЛОД та ОСОБА_5 в будь-який момент зможуть здійснити позасудове стягнення на предмет іпотеки - будівлю ресторану Левада шляхом реєстрації права власності на неї за ОСОБА_5

При цьому в подальшому відновлення порушених прав ТзОВ-ТВП ЛЕТРА стане значно утрудненим, оскільки можливий набувач майна - ОСОБА_5 буде добросовісним набувачем, а отже у відповідності з ч. 1 ст. 330 Цивільного кодексу України витребування майна стане значно утрудненим, оскільки ТзОВ-ТВП ЛЕТРА необхідно буде звертатися з ще одним позовом до суду, або ж таке витребування взагалі буде неможливим.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.43-1, 43-2, 43-4, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю торговельно-виробниче підприємство "Летра" про вжиття запобіжних заходів задоволити.

2. Вжити запобіжні заходи щодо Товариства з обмеженою відповідальністю РАЛОД (код ЄДРПОУ 36394696, місцезнаходження: 43000, м. Луцьк, вул. Січова, буд. 26) шляхом накладення арешту на будівлю ресторану Левада загальною площею 346,1 кв.м., що розташоване за адресою: Рівненська обл., м. Рівне, вул. Гагаріна, буд. 65, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1279769256101, що належить ТОВ РАЛОД на праві власності на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 13.10.2009, виданого виконавчим комітетом Рівненської міської ради Рівненської області.

3. Ухвалу направити заявнику, ТзОВ РАЛОД та органу Державної виконавчої служби в районі діяльності якого, належить провести виконання даної ухвали.

Суддя Марач В.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення17.08.2017
Оприлюднено19.08.2017
Номер документу68365013
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/567/17

Ухвала від 18.04.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 17.08.2017

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 15.08.2017

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні