Постанова
від 17.08.2017 по справі 823/1155/17
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2017 року справа № 823/1155/17

м. Черкаси

16 год. 20 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гараня С.М.,

секретаря - Тараненка М.О.,

за участю:

представника відповідача ТОВ "ГУУД ВУУД" - Мєхдієва В.Р. (за посадою),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю "ГУУД ВУУД" про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

ГУ ДФС у Черкаській області звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з ТОВ "ГУУД ВУУД" коштів за податковим боргом, з рахунків у банках обслуговуючих такого платника, на загальну суму 1 904 785,27грн.

В обґрунтування вимог зазначено, що в порушення вимог Податкового кодексу України відповідач невчасно та не в повному обсязі сплачує податки та збори, внаслідок чого виник податковий борг у вигляді пені за порушення норм валютного законодавства на загальну суму 1 904 785,27грн. Оскільки, у встановлені законом строки та в добровільному порядку підприємством податковий борг погашений не був це спонукало податковий орган звернутись з відповідним позовом до суду.

Представник позивача до зали судового засідання не прибув, 09.08.2017 подав заяву в якій просив проводити розгляд справи за його відсутності, на підставі наявних матеріалів справи, вимоги позовної заяви підтримав в повному обсязі.

Представник ТОВ "ГУУД ВУУД" до зали судового засідання прибув, проти задоволення позовних вимог заперечив та зазначив, що зміни внесені до податкового законодавства, в частині зменшення стоків для надходження валютної виручки негативно впливають на розвиток малого бізнесу в Україні та створюють неблагоприятні умови його росту.

Заслухавши доводи та пояснення представника відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

ТОВ "ГУУД ВУУД" зареєстроване, як юридична особа 31.07.2014 за ідентифікаційним кодом - 39329923 та перебуває на обліку в Смілянській ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області.

Матеріалами справи встановлено, що станом на час звернення з позовом до суду за ТОВ "ГУУД ВУУД" обліковується податковий борг у вигляді пені за порушення норм валютного законодавства на загальну суму 1 904 785,27грн., який виник за наступних обставин.

Судом встановлено, що уповноваженими особами позивача була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ "ГУУД ВУУД" з питань дотримання вимог валютного законодавства, про що 30.03.2017 складено акт № 142/23-00-14-0508/39329923.

Висновками акту перевірки встановлено порушення товариством вимог:

- ст.1 Закону України від 23.09.1994 № 185/94-ВР Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті , в частині порушення строків надходження валютної виручки по зовнішньоєкономічному контракту, в результаті чого здійснено нарахування пені за кожен день прострочення в розмірі 0,3% суми неодержаної виручки в іноземній валюті, перерахованої в грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. На підставі встановленого порушення, ГУ ДФС у Черкаській області 15.05.2017 прийнято ППР № 0002082200, яким до ТОВ "ГУУД ВУУД" застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення строків розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності на загальну суму 1 903 255,27ргн.

- ст.9 Декрету КМУ від 19.02.1993№ 93 Про систему валютного регулювання і валютного контролю , в частині порушення строків декларування валютних цінностей, доході та майна, що належать резиденту України та знаходяться за її межами. За вказане порушення до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожен звітний період (170,00грн. х 9 місяців) та 15.05.2017 прийнято ППР № 000206200 на загальну суму 1 530,00грн.

Для забезпечення стягнення наявної суми податкового боргу податковим органом сформовано та направлено на адресу відповідача податкову вимогу № 1753-23 від 25.05.2016, яка була отримана особисто директором товариства.

У визначені законом терміни податковий борг у вигляді пені за порушення норм валютного законодавства на загальну суму 1 904 785,27грн. ТОВ "ГУУД ВУУД" добровільно не сплатило, що спонукало податковий орган звернутися для його стягнення до суду.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (надалі - ПК України).

У відповідності до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.4 ПК України податковим боргом визнається сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Суд зазначає, що у відповідності до ст.1 Закону України Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті від 23.09.1994 № 185/94-ВР, виручка резидентів у іноземній валюті від експорту продукції підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) такої продукції, що експортується, а в разі експорту робіт, транспортних послуг - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання транспортних послуг. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.

Частиною 3 ст.1 вказаного закону визначено, що Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою цієї статті.

Так, згідно постанови Правління Національного банку України від 04.12.2015 № 863 встановлено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

В ході перевірки відповідача, висновки якої закріплені актом від 30.03.2017 № 142/23-00-14-0508/39329923 встановлено, що товариством в порушення вищевказаних вимог порушені строки надходження валютної виручки по зовнішньоєкономічним контрактам.

Відповідно до ст.4 Закону № 185/94-ВР, порушення резидентами, крім суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону або встановлених Національним банком України відповідно до статей 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п.57.3 ст. 57 ПК України).

Як передбачено п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно п.59.3 вказаної статті, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. (п.59.5 ст.59 ПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Тобто, беручи до уваги, що ТОВ "ГУУД ВУУД" у встановлені законом строки узгоджену суму податкового боргу по пені за порушення норм валютного законодавства на загальну суму 1 904 785,27грн. не сплатило, податкову вимогу не оскаржило, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

У відповідності до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ГУУД ВУУД" (ідентифікаційний код - 39329923) на користь бюджету через Головне управління ДФС у Черкаській області (ідентифікаційний код - 39392109) податковий борг на загальну суму 1 904 785 (один мільйон дев'ятсот чотири тисячі сімсот вісімдесят п'ять) грн. 27 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. У разі застосування судом частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя С.М. Гарань

Повний текст постанови виготовлено 19.08.2017

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.08.2017
Оприлюднено20.08.2017
Номер документу68378668
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/1155/17

Постанова від 17.08.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

С.М. Гарань

Ухвала від 31.07.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

С.М. Гарань

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні