УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
19 серпня 2017 р. Справа № 802/1400/17-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Жмеринського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області
до: ПАТ "Будівельно - монтажне підприємство №1"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Жмеринського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області до ПАТ "Будівельно - монтажне підприємство №1" про стягнення заборгованості.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду суб'єктів владних повноважень у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви (ст. 105 КАС України). Вимоги до позовної заяви встановлені положеннями ст. 106 КАС України.
Так, зокрема згідно з ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. В силу вимог ч. 5 ст. 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до положень частин 1, 2 ст. 58 КАС України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
При цьому, згідно із ч. 3 ст. 58 КАСУ, довіреності від імені осіб приватного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи. Довіреності від імені особи публічного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи і засвідчуються печаткою такої особи публічного права (за наявності).
Подана до суду позовна заява підписана від імені позивача Жмеринського об'єднаного управління ПФУ Вінницької області представником Ю. Шевчук, яка діє згідно доручення №2/06-35 від 04.01.2017 року.
Проте, у вказаній довіреності не міститься спеціально обумовленого права представника позивача на підписання адміністративного позову та представлення інтересів за правилами КАС України.
Крім того, згідно положень чинного законодавства до адміністративного позову має бути долучено оригінал довіреності або належним чином засвідчена підписом керівника або уповноваженої на те особи копія. Натомість, до позову долучено лише ксерокопію довіреності №2/06-35 від 04.01.2017 року на ім'я представника ОСОБА_2, яка в свою чергу належним чином не засвідчена.
Таким чином, на підтвердження повноважень ОСОБА_2 як представника позивача не надано належним чином оформленого документу, зокрема оригіналу чи засвідченої копії довіреності від імені позивача, що є порушенням ч. 5 ст. 106 КАС України.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Жмеринського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області до ПАТ "Будівельно - монтажне підприємство №1" про стягнення заборгованості залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у десятиденний строк з дня отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, шляхом надання доказів на підтвердження повноважень представника, яким підписана позовна заява.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя./підпис/ Дмитришена Руслана Миколаївна
Згідно з оригіналом.
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2017 |
Оприлюднено | 22.08.2017 |
Номер документу | 68399551 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні