Рішення
від 17.08.2017 по справі 697/703/17
КАНІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 697/703/17

№ пров. 2/697/373/2017

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2017 року

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

в складі:

головуючого судді Русакова Г.С.

при секретарі судового засідання Десятник О.А.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Канів цивільну справу за позовом Голови правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Варшавка ОСОБА_4 до ОСОБА_2, ОСОБА_5 міської ради, ОСОБА_6 регіональної філії Державного підприємства Центр Державного земельного кадастру про визнання права на приватизацію земельної ділянки без погодження меж із суміжним землекористувачем,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з уточненим в подальшому позовом до ОСОБА_2, виконавчого комітету ОСОБА_5 міської ради, ОСОБА_5 міськрайонного виробничого відділу ОСОБА_6 регіональної філії Державного підприємства Центр Державного земельного кадастру про визнання права на приватизацію земельної ділянки без погодження меж із суміжним землекористувачем. Свої позовні вимоги мотивував тим, що позивач є балансоутримувачем будинку № 32 по вулиці Небесної Сотні (Леніна) в місті Каневі Черкаської області. 16 вересня 2013 року позивач звернувся до Виконавчого комітету ОСОБА_5 міської ради Черкаської області із заявою про надання дозволу на виготовлення технічної документації та проекту із землеустрою земельної ділянки № 32 по вулиці Небесної Сотні (Леніна) в місті Каневі Черкаської області. 05.11.2013 року отримав відповідний дозвіл у формі рішення ОСОБА_5 міської ради № 14-17. Серед документів, які необхідно було подати комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, був акт про погодження меж земельної ділянки. У зв'язку із цим позивач звернувся до сусідки - користувача суміжної ділянки для підписання відповідного акту, керуючись статтею 106 Земельного кодексу України. Відповідач ОСОБА_2 (надалі Відповідач), власник суміжної земельної ділянки, що знаходиться за адресою будинок № 30 по вулиці Небесної Сотні (Леніна) в місті Каневі Черкаської області, відмовилася підписувати вказаний вище акт погодження меж, мотивуючи відмову тим, що згідно її документів межа має проходити по іншому. При повторному зверненні з цього ж питання до відповідача, позивач отримала відмову. Комісією по вирішенню земельних спорів неодноразово даний спір розглядався, однак рішення комісії скасовувались рішеннями Канівського міськрайонного суду Черкаської області. Отже за даних умов виник спір, який треба вирішувати в судовому порядку. Просить суд визнати неправомірною відмову ОСОБА_2 у підписанні акту погодження меж земельної ділянки. Визнати за об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку Варшавка (код ЄДРПОУ 36776150) право на відведення земельної ділянки площею 1746 кв.м. № 32 по вулиці Небесної Сотні (Леніна) в місті Каневі Черкаської області, без підпису та без погодження ОСОБА_2. Зобов'язати Канівську міську раду погодити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1746 кв.м., № 32 по вулиці Небесної Сотні (Леніна) в місті Каневі Черкаської області в оренду об'єднанню власників багатоповерхового будинку (ОСББ) Варшавка для будівництва та обслуговування житлового будинку без підпису та без погодження ОСОБА_2. Вирішити питання про покладення судових витрат.

Представник позивача ОСОБА_1, що діє на підставі угоди про надання правової допомоги адвоката від 16.03.2017 (а.с.79,80) в судовому засіданні підтримав уточнені позовні вимоги, просить їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні уточнений позов не визнала, заперечував проти його задоволення, оскільки приватизація земельної ділянки ОСББ Варшавка площею 1746 кв.м. буде порушувати її права як суміжного землекористувача, оскільки на даній території представником ОСББ Варшавка ОСОБА_4 самовільно побудовано цегляний гараж, що частково розміщений на земельній ділянці, яка належить їй на праві приватної власності.

Представника відповідача ОСОБА_5 міської ради - ОСОБА_3, що діє на підставі довіреності від 03.01.2017 №01-01-28/2 (а.с.78) в судовому засіданні просили відмовити в задоволенні уточненого позову з підстав, викладених в письмових запереченнях (а.с.121-126).

Представник відповідача - ОСОБА_6 регіональної філії Державного підприємства Центр Державного земельного кадастру до суду не з'явився, про день та час слухання справи були повідомлені належним чином, причини неявки суду не надано.

Беручи до уваги, що в уточнених позовних вимогах, що прийняті судом, вимоги до відповідача - ОСОБА_6 регіональної філії Державного підприємства Центр Державного земельного кадастру відсутні, суд вважає за можливе розгляд справи проводити за відсутності представника відповідача ОСОБА_6 регіональної філії Державного підприємства Центр Державного земельного кадастру .

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача ОСОБА_2, представника відповідача - ОСОБА_3А, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Ухвалою суду від 29.06.2017 по справі замінено неналежних відповідачів - виконавчий комітет ОСОБА_5 міської ради, ОСОБА_5 міськрайонний виробничий відділ ОСОБА_6 регіональної філії Державного підприємства Центр Державного земельного кадастру на належних відповідачів - Канівську міську раду та ОСОБА_6 регіональну філію Державного підприємства Центр Державного земельного кадастру (а.с.180)

Частиною 1 статті 3 ЦПК України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини 1 статті 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Судом встановлено та не заперечується сторонами, що ОСББ Варшавка зареєстроване як юридична особа, місцезнаходженням якої є м. Канів, вул. Леніна, будинок 32, Черкаська область, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців серії ААБ №688933 (а.с.17,18). Керівником ОСББ Варшавка зазначено ОСОБА_4.

З заяви від 08.07.2013 (а.с.28) вбачається, що ОСОБА_4, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 звернулися до ОСОБА_5 міського голови про передачу їм відповідно до ст. 118 ЗК України безоплатно у власність земельної ділянки площею 1000 квадратних метрів для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд. Земельна ділянка розташована в м. Каневі по вул. Леніна, 32.

Відповідно до заяви від 16.09.2013, реєстраційний номер 50 (а.с.27) ОСББ Варшавка в особі керівника юридичної особи ОСОБА_4 звернулося до ОСОБА_5 міської ради з вимогою про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки розміром 0,1746 га для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в м. Каневі по вул. Леніна, 32.

Рішенням VІ скликання ОСОБА_5 міської ради №14-17 від 05.11.2013 (а.с.29) ОСББ Варшавка надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1746 кв.м в м. Каневі по вул. Леніна, 32 в оренду для будівництва та обслуговування житлового будинку.

Відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №868198 від 21.12.2005 року (а.с.120) відповідач ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 768 кв.м (кадастровий номер 7110300000:01:0030104), яка розташована по вул. Леніна (Небесної Сотні), 30 у м. Каневі та надана їй для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

З актів визначення та погодження зовнішніх меж земельної ділянки в натурі від 12.07.2013 (а.с.30,31) вбачається, що ОСОБА_2, яка є суміжним землевласником (землекористувачем), акти погодження меж не підписано та відповідно не погоджено межі земельних ділянок площами 0,1000 га та 0,0746 га, що знаходяться за адресою: м. Канів, вул. Леніна, 32, Черкаська область.

Рішенням VІ скликання ОСОБА_5 міської ради №14-55 від 19.12.2013 (а.с.143) внесено зміни до рішення ОСОБА_5 міської ради від 05.11.2013 №14-17 та надано дозвіл ОСББ Варшавка на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1746 кв.м в м. Каневі по вул. Леніна (Небесної Сотні), 32 в оренду для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Протоколом №82 засідання комісії по вирішенню земельних спорів м. Канів від 26.08.2014 (а.с.40) вирішено, що комісія не може погодити акт визначення та погодження зовнішніх меж земельної ділянки в натурі по вул. Леніна, 32.

Згідно ч. 1 ст. 81 ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування.

Статтею 116 ЗК України визначено підстави набуття права на землю, а саме те, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні виключною компетенцією міських рад є вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Статтею 118 ЗК України визначено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами.

Зокрема, вказаною статтею встановлено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання. Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству - також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення. Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін. Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування. Районна або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

Порядок приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку земельної ділянки визначено ст. 42 ЗК України.

Згідно ч.1-4 ст. 42 ЗК України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації.

Відповідно до Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Об'єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку.

Співвласники будинку № 32 по вул. Небесної Сотні (Леніна) в м. Каневі Черкаської області утворили об'єднання власників. З метою реалізації свого законного права на безкоштовну приватизацію земельної ділянки до ОСОБА_5 міського голови з заявою про передачу безоплатно у власність земельної ділянки площею 1000 квадратних метрів для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд звернулися жителі квартир: № 1 ОСОБА_4, № 2 ОСОБА_7 та квартири № 4 ОСОБА_8, а не об єднання власників (а.с.19-26, 28).

З аналізу цільового призначення земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, норм ст. 42 ЗК, ч.5 ст. 10 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду випливає, що в разі приватизації громадянами квартир у такому будинку земельна ділянка як така, що входить до житлового комплексу, може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування лише об'єднанню співвласників будинку, створеному відповідно до Закону "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

У такому разі земельна ділянка належить співвласникам жилого будинку на праві спільної сумісної власності, яка разом із загальним майном і неподільною часткою житлового комплексу (допоміжні приміщення, конструктивні елементи будинку, його технічне обладнання) є майном співвласників, які визначають порядок його використання.

Нормами земельного законодавства не передбачено можливості передачі у власність окремим співвласникам багатоквартирних будинків земельної ділянки (на якій розташований багатоквартирний жилий будинок) або її частини.

За заявою об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку Варшавка від 16 вересня 2013 року, ОСОБА_5 міською радою 05.11.2013 року було прийнято рішення за № 14-17 Про надання дозволів суб'єктам господарювання на розробку проекту землеустрою, технічної документації із землеустрою . Відповідно до зазначеного рішення зі змінами внесеними до нього рішенням ОСОБА_5 міської ради №14-55 від 19.12.2013 року (а.с.143) було надано дозвіл ОСББ Варшавка на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1746 кв.м. у м. Каневі по вул. Небесної Сотні, 32 в оренду для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Відповідно до ч. 3 ст.123 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Згідно ч. 4 ст.123 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1цього Кодексу.

Виходячи з вимог зазначених норм права вбачається, що отримання дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки, не означає позитивного рішення про надання її у користування, а є одним із етапів розгляду заяви про передачу у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності. Розробка проекту землеустрою та його експертиза мають на меті з'ясування всіх обставин, що можуть бути перешкодою надання земельної ділянки у користування, в тому числі, обставини, що перешкоджають отриманню земельної ділянки у оренду.

Відповідно ст. 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, здійснюються на підставі рішень органу місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

На виконання рішення ОСОБА_5 міської ради №14-55 від 19.12.2013 року ОСББ Варшавка було замовлено розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у ОСОБА_5 міськрайонному виробничому відділі ЧРФ ДП ЦДЗК , виконавцем якого був сертифікований інженер-землевпорядник ОСОБА_9, яким була розпочата розробка вказаного проекту (а.с.127).

При оформленні проекту відведення земельної ділянки необхідною умовою є узгодження її межі з власниками та користувачами сусідніх земельних ділянок. Відповідно до вимог ч.2 ст.118 Земельного кодексу України для приватизації земельної ділянки необхідним є встановлення та узгодження розмірів такої.

Судом встановлено та ніким не оспорюється, що позивач ОСББ Варшавка та відповідач ОСОБА_2 є користувачами суміжних земельних ділянок, розташованих по вул. Небесної Сотні (Леніна): будинковолодіння №32 та №30 у м. Каневі.

Згідно ст. 55 Закону України Про землеустрій встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодезичних та картографічних матеріалів. Межі земельної ділянки в натурі закріплюються межовими знаками встановленого зразка, крім того межові знаки здаються за актом під нагляд на збереження власникам землі та землекористувачам.

Погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами передбачено ст. 198 Земельного кодексу України, відповідно до якої при кадастровій зйомці як комплексу робіт, виконуваних для визначення та відновлення меж земельних ділянок та Інструкцією Про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками Державного комітету із земельних ресурсів України затвердженою Наказом від 18.05.2010 року № 376.

З матеріалів справи вбачається, що погодження зовнішніх меж земельних ділянок площею 0,1000 га та 0,0746 га, що знаходяться за адресою: м. Канів, вул. Небесної Сотні (Леніна), 32, Черкаська область з відповідачем ОСОБА_2, яка є суміжним землевласником (землекористувачем) не відбулося (а.с.30,31).

Відповідачем ОСОБА_2 суду було надано обґрунтування в зв'язку з чим і на підставі чого вона відмовляється підписувати акт погодження меж земельних ділянок, а саме: на її думку в акті погодження земельної ділянки в натурі внесено відомості, що не відповідають дійсності, вказано площу земельної ділянки ОСББ Варшавка в розмірі 0,1746 га, при цьому до даної площі неправомірно внесено 0,0003 га земельної ділянки, яка на праві приватної власності належить їй.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_2 зверталася з заявою до ОСОБА_5 міського голови з приводу перевірки законності будівництва її сусідом ОСОБА_4 гаража частково на її земельній ділянці без її на це згоди (а.с.74).

З витягу з протоколу №61 засідання комісії по вирішенню земельних спорів від 11.06.2013 року (а.с.75) з приводу вище зазначеної заяви ОСОБА_2, комісією вирішено, що після замірів земельної ділянки ОСОБА_2, відповідно до її державного акту, виявлено, що гараж ОСОБА_4 не виходить на територію будинковолодіння гр. ОСОБА_2 (вул. Леніна, 30)., виявлено, що будь-які документи на будівництво гаража у гр. ОСОБА_4 відсутні, тобто гараж побудовано самовільно. Секретарю комісії направити запит в інспекцію ДАБК у Черкаській області щодо проведення перевірки будівництва гаража гр. ОСОБА_4 Рекомендовано ОСОБА_4 привести у відповідність документи на гараж.

ОСОБА_5 міськрайонного виробничого відділу ДП ЦДЗК №394 від 17.04.2014 (а.с.83) адресованим відповідачу ОСОБА_2, на прохання останньої про проведення обміру її земельної ділянки та відновлення межових знаків, повідомлено та рекомендовано звернутися до іншої організації щодо винесення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та встановлення межових знаків відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку (серія ЯБ №868198 від 21.12.2005 по вул. Леніна, буд. 30, м. Канів, Черкаської області для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських споруд), у зв'язку з виявленою нею недовірою профільним спеціалістам ОСОБА_5 міськрайонного виробничого відділу ДП ЦДЗК .

08.05.2014 між ОСОБА_2 та ДП ОСОБА_6 інститут землеустрою укладено договір №143 на проведення геодезичних робіт для складання кадастрового плату фактичного користування земельної ділянки площею 0,0768 га яка перебуває у власності ОСОБА_2 за адресою: вул. Леніна, буд. 30, м. Канів, Черкаської області, на підставі якого Виконавцем було складено кадастровий план земельної ділянки ОСОБА_2 (а.с.91) та зведений кадастровий план земельних ділянок ОСОБА_2 та ОСОБА_4 (а.с.92).

Крім того, як вже зазначалося, протоколом №82 засідання комісії по вирішенню земельних спорів м. Канів від 26.08.2014 (а.с.40) вирішено, що комісія не може погодити акт визначення та погодження зовнішніх меж земельної ділянки в натурі по вул. Леніна, 32, у зв'язку з тим, що ОСОБА_2 було надано зведений кадастровий план земельних ділянок по вул. Леніна будинковолодінь №30 та №32, виготовлений спеціалістами ДП ОСОБА_6 інститут землеустрою . Відповідно вказаного плану виявлено, що земельна ділянка площею 3 кв.м будинковолодіння №32 (ОСББ Варшавка ) накладається на земельну ділянку будинковолодіння №30, яка знаходиться у приватній власності гр. ОСОБА_2 на підставі держаного акту (а.с.63).

На виконання припису головного інженера будівельного нагляду ОСОБА_10 №185 від 10.10.2016 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил (а.с.107,108) ОСОБА_4 зобов'язано привести будівництво цегляного гаража, розміром орієнтовно 4м х7м до вимог чинного законодавства до 10.04.2017.

З відповіді Управління ДАБ у Черкаській області №1023-5-1.20/192 від 16.06.2017 на звернення відповідача ОСОБА_2 (а.с.178,179) вбачається, що 04.05.2017 посадовою особою Управління проведено позапланову перевірку виконання вимог припису №185 від 10.10.2016 з виїздом на місце. За результатами перевірки 24.05.2017 була винесена постанова №74 стосовно ОСОБА_4 про закриття справи про адміністративне правопорушення на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відкриттям цивільної справи №697/703/17 про визнання права на приватизацію земельної ділянки без погодження меж із суміжним землекористувачем, яка перебуває в провадженні Канівського міськрайонного суду Черкаської області.

Позивачем та його представником в процесі розгляду справи не було надано доказів того, що ОСОБА_4, як голова правління ОСББ Варшавка , а не як фізична особа у своїх особистих інтересах, у встановленому порядку звертався до органів місцевого самоврядування з заявою про передачу безоплатно у власність земельної ділянки, та вчинив інші дії, передбачені чинним законодавством, необхідні для вирішення питання про приватизацію земельної ділянки.

Крім того, рішенням ОСОБА_5 міської ради №14-17 від 05.11.2013 (з внесеними до нього змінами) позивачу ОСББ Варшавка надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, а не на розробку проекту приватизації земель (а.с.29,143).

В обґрунтування позовних вимог, позивачем по справі в особі Голови правління ОСББ Варшавка не надано суду належних доказів на захист його прав.

Відповідно до ст. 57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ст. 58 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Статтями 27, 46 ЦПК України передбачено, що обов'язок із доказування покладається також на осіб, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси. Тобто, процесуальними нормами встановлено як право на участь у доказуванні, так і обов'язок із доказування обставин при невизнані їх сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, що випливає зі змісту ст. 27 ЦПК України.

Відповідно до п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 №14 Про судове рішення у цивільній справі , враховуючи принцип безпосередності судового розгляду (стаття 159 ЦПК), рішення може бути обґрунтоване лише доказами, одержаними у визначеному законом порядку та дослідженими в судовому засіданні.

Оцінивши надані позивачем докази в обґрунтування позову, суд дійшов висновку, що позов Голови правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Варшавка не підлягає задоволенню у обраний ним спосіб, що є підставою для відмови в задоволенні вимог.

На підставі ст.88 ЦПК України, суд не стягує з відповідачів на користь позивача судові витрати.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-61, 207, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позовних вимог Голови правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Варшавка ОСОБА_4 до ОСОБА_2, ОСОБА_5 міської ради, ОСОБА_6 регіональної філії Державного підприємства Центр Державного земельного кадастру про визнання права на приватизацію земельної ділянки без погодження меж із суміжним землекористувачем - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Канівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий /підпис/ ОСОБА_11

З оригіналом згідно: оригінал зберігається при матеріалах справи № 697/703/17

Головуючий Г . С . ОСОБА_11

СудКанівський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення17.08.2017
Оприлюднено23.08.2017
Номер документу68435924
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —697/703/17

Ухвала від 22.11.2017

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Карпенко О. В.

Ухвала від 22.11.2017

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Карпенко О. В.

Ухвала від 08.09.2017

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Карпенко О. В.

Ухвала від 07.09.2017

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Карпенко О. В.

Рішення від 17.08.2017

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Русаков Г. С.

Ухвала від 17.03.2017

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Русаков Г. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні