Ухвала
від 21.08.2017 по справі 914/1706/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про порушення провадження у справі

21.08.2017 р. Справа № 914/1706/17

Суддя Господарського суду Львівської області Гоменюк З.П., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрошляхбуд-32 , м.Городок Львівської області

до відповідача ОСОБА_1 підприємства Міське комунальне господарство , м.Городок Львівської області

про стягнення 116832,47 грн.

визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Товариства з обмеженою відповідальністю Агрошляхбуд-32 до ОСОБА_1 підприємства Міське комунальне господарство про стягнення 116832,47 грн.

В пункті 2 позовної заяви міститься клопотання позивача про забезпечення позову.

Подане клопотання позивач обґрунтовує тим, що відповідач протягом тривалого часу ігнорує виконання договірних зобов'язань у повному обсязі, пред'явлену претензію, а також весь час необґрунтовано утримує гроші позивача, а також завдав значних збитків підприємству.

Розглянувши дане клопотання позивача, суд не вбачає підстав для його задоволення з огляду на наступне.

У відповідності до ст. 66 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Згідно ст. 67 ГПК України позов забезпечується, зокрема, накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачу.

У п. 1 Постанови № 16 від 26.12.2013 р. Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову Пленум Вищого господарського суду України вказав, що особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням, зокрема розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову, а також імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів.

Питання про забезпечення позову може вирішуватися господарським судом як без проведення окремого судового засідання, так і в засіданні з викликом представників сторін, інших учасників судового процесу із заслуховуванням їх думки (п. 2 Постанови № 16 від 26.12.2013 р.).

Згідно позиції Вищого господарського суду України, викладеної у п. 3 Постанови № 16 від 26.12.2013 р. умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Як вбачається із змісту поданого клопотання, необхідність вжиття заходів до забезпечення позову позивач обґрунтовує тим, що відповідач ігнорує свій обов'язок з погашення заборгованості, а оскільки сума позову є досить значною, то в нього є підстави вважати, що при невжитті заходів по забезпеченню позову виконання рішення буде утруднено.

Проте, як встановив суд, вищезазначені доводи позивача жодними доказами не підтверджені. Посилання на документи, які б могли підтверджувати викладені у клопотанні обставини у змісті клопотання відсутні. Немає таких документів і у додатках до позовної заяви.

Із врахуванням вищенаведеного, суд вважає, що доводи позивача про існування обставин, які в подальшому можуть утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду у разі задоволення позову є лише припущенням без будь-якого документального підтвердження, а відтак подане клопотання належить відхилити.

Керуючись ст.ст. 64, 65, 66, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.

2. Розгляд справи призначити на : 27.09.17 р. на 15:00.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м.Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань №3 (2-й поверх).

3. В задоволенні клопотання позивача про забезпечення позову відмовити.

4. Зобов'язати сторін:

- повідомити суд про наявність чи відсутність у провадженні господарського суду або іншого органу, який діє в межах своєї компетенції, справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав, а також наявність чи відсутність рішення цих органів з такого спору;

- провести звірку взаємних розрахунків, акт звірки подати суду;

- у випадку повної або часткової сплати відповідачем заявленої до стягнення заборгованості подати належні докази (платіжні доручення або виписки банку);

- забезпечити явку повноважних представників в судове засідання.

5. Зобов'язати позивача:

- надати оригінали долучених до позову документів для огляду в судовому засіданні.

6. Зобов'язати відповідача:

- подати обгрунтований письмовий відзив на позовну заяву з долученням доказів на підтвердження наведених обставин;

- надати оригінали долучених до відзиву документів для огляду в судовому засіданні;

- подати докази надіслання відзиву позивачеві.

Запропонувати сторонам вжити заходів позасудового врегулювання спору. У випадку позасудового врегулювання спору - подати суду відповідні докази.

У зв'язку із функціонуванням автоматизованої системи документообігу, клопотання, заяви, пояснення, відзиви та інші документи слід подавати заздалегідь через канцелярію суду.

При поданні документів посилання на номер справи обов'язкове.

Довести до відома учасників процесу, що отримання електронних документів здійснюється через офіційні електронні адреси суду, за умови скріплення надісланих файлів електронним цифровим підписом .

Письмові докази, які подаються до господарського суду, підлягають оформленню відповідно до вимог ст.36 Господарського процесуального кодексу України. Копії документів необхідно надавати засвідченими у порядку, встановленому пунктом 5.27 Національного стандарту України Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003 , затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 р. №55.

Згідно зі ст.28 ГПК України, справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.

Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.

Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації (за наявності).

Громадяни можуть вести свої справи в господарському суді особисто або через представників, повноваження яких підтверджуються нотаріально посвідченою довіреністю.

Довіреність громадянина, який є суб'єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, за зверненням якого прийнято рішення про надання такої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором. До ордеру обов'язково додається витяг з договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору.

Довести до відома сторін, що згідно з п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної сторони може бути стягнено штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а справа, відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України може бути розглянута за наявними у ній матеріалами.

Суддя Гоменюк З.П.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.08.2017
Оприлюднено24.08.2017
Номер документу68449496
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1706/17

Ухвала від 06.12.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 31.10.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 27.09.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 21.08.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні