Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 серпня 2017 року Справа № 805/2993/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б. ознайомившись з позовною заявою Головного управління ДФС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Метал-Транзит» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Метал-Транзит» про стягнення заборгованості у сумі 596405,02 грн.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до провадження, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, набуваю висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України.
Згідно приписів частини третьої ст.106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір” від 8 липня 2011 року № 3674-VI.(далі-Закон № 3674-VI)
Частиною 1 ст.4 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимоги майнового характеру, а саме, про стягнення податкового боргу на загальну суму 596405,02 грн.
Згідно п.1 ч. 2 ст.4 Закону №3674, за подання адміністративного позову майнового характеру, суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” від21.12.2016№1801-VIII визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб,у місячному розмірі станом на 1 січня 2017 року становить 1 600,00 грн.
Отже, позивачем до позовної заяви не додано документи на підтвердження сплати судового збору, який становить 8946,08 грн.
Крім того, суд зауважує, що доказом сплати судового збору може бути лише оригінал документу, що свідчить про таку сплату, правильність оформлення платіжного документа і надання доказів зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України покладається на платника судового збору. Платіжні документи повинні містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу) сплачується судовий збір.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З урахуванням зазначеного, позовна заява залишається судом без руху через відсутність документа, який підтверджує сплату судового збору.
Таким чином, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору за вимоги майнового характеру у сумі 8946,08 грн та надання суду оригіналу документу, який підтверджує сплату судового збору.
Керуючись статтями 87, 106, 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Головного управління ДФС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Метал-Транзит» про стягнення заборгованості – залишити без руху.
У строк до 18 вересня 2017 року усунути недоліки з урахуванням зауважень вказаних в мотивувальній частині цієї ухвали.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Христофоров А.Б.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2017 |
Оприлюднено | 29.08.2017 |
Номер документу | 68452654 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Христофоров А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні